Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szedhetek be többet a letroxból?

Szedhetek be többet a letroxból?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban volt egy kémiai terhességem, a nőgyógyász rögtön a tsh-ra kérdezett rá, amit ma megnézettem és még mindig magas..3,5. (már pecsételgetek, valószínűleg a napokban fog megjönni)

Anno 2 éve 50-es letroxot írtak fel, de 3 alá még soha nem ment le , legalábbis a régi laborok alapján bár őszintén szólva két endokrinológus is lehurrogot, hogy jó az a 4-es tsh és nem számít..... Sokáig nem fogok tudni eljutni endokrinológushoz, és arra gondoltam hogy elkezdek egy fél szemmel többet szedni reggelente. Valószínűleg az orvos is emelne az adagon úgyis. Így akkor ha másfél szemet szedek be akkor az gondolom a 75-ös letroxnak felel meg. Bajt csinálhatok? Valaki próbálkozott már magától ilyennel?



2022. dec. 20. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Orvosi utasítás nélkül soha semmilyen gyógyszer adagját nem emeljük. Ha más nincs menj magánba endokrinológushoz. Mond el neki hogy babát szeretnétek. Majd ő tudja a dolgát.

Amúgy nekem is 3 körül volt mikor terhes lettem és semmi baj nem volt. Egész terhesség alatt figyelt a doki de nem kellett emelni az adagon

2022. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Önmagában a tsh nem befolyásol a köztudattal ellentétben. Ami befolyásol az a t3, t4. Ne kezdd el magadtól emelni a dózist. Komplex pm. labor kell, nem elég a tsh.

(Én már túl vagyok ezen, 8-as tsh-val estem teherbe)

2022. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom mert a nőgyógyász meg amikor meghallotta hogy 3 felett szokott lenni akkor rögtön arra fogta a kémiai terhességet, merthogy az nagyon magas. És pedig 30 ezer volt a vizsgálat, egy jó doki. Na de mindegy úgy néz ki, hogy sikerült időpontot kérnem, igaz 40 ezerbe fog fájni, de hát ez van. Államiba valószínűleg több hónap mire kapok időpontot..
2022. dec. 20. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem még jóval terhesség előtt azt mondta az orvos, hogy ha gyermeket szeretnénk, akkor emeljem duplájára az adagot. De ez tényleg évekkel előtte volt. Én így tettem. De mivel neked ezt nem mondta az orvos, mindenképpen beszélnék egy endokrinológussal.
2022. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát holnap egy harmadikhoz megyek. Csoda hogy találtam időpontot. Anno pedig ismerős által mentem endokrinológushoz azzal a panasszal, hogy magas a tsh-m és nem jön a baba, a másikhoz magán, ugyanezzel a problémával, hogy nem megy le és hogy a legtöbb nőgyógyász azt javasolja, hogy le kell vinni. Az az igazság, hogy már nagyon kezd elegem lenni az orvosokból. Csak ebben a hónapban jelenleg a holnapival együtt 100 ezer forintnál fogunk tartani , mivel ugye a kémiai után magán mentem uh-ra , magán intéztem a labort is....Nagyon zavar, hogy minden orvos mást mond, az interneten is a legtöbb nő azt írja, hogy szintén azt javasolták, hogy vigyék lejjebb a tsh-t. Az ember már tényleg nem tudja eldönteni , hogy kinek van igaza.
2022. dec. 20. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És az eszedbe jutott már hogy nem feltétlen ott van a baj? Hormonpanel volt már? Egyéb vizsgálatok?
2022. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
volt minden rendben a hormonokkal, a menstruációm is pontos, talán annyi hogy kicsit sovány vagyok. Tulajdonképpen a nőgyógyász küldött most vissza az endokrinológushoz, hogy szerinte le kell vinni...
2022. dec. 20. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pm-et 3 (nagyon max 6) havonta kellene nézetni. Hogy 2 éve 50-es letroxot írtak fel, az mára már nem jelent semmit. Keress normális endokrinológust. Én tudok ajánlani egyet, aki nélkül nekem nem lenne gyerekem...
2022. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
A terhesség nagyon sok mindentől függ, legfőképpen a kortól, de benne vannak a hormonok, méhfal vastagsága, immun panelt is kellene nézni, genetikai vizsgálat is kellene, plusz a párod vizsgálata is, mert lehet nincs neki elég jól mozgó spermiuma. Nálunk a barátnőmnél minden rendben, PM alulműködése van, most 100as és 125ös letroxot szed, mert anno neki 3 felett volt a TSH, azt hiszem 50essel kezdte. Persze lehet gyerek 3 meg afeletti értéknél is, csak mind ezek összességében gondot jelenthetnek. Nálunk most a TSH így 2 felett van kicsivel, mégsincs baba már több, mint 1 éve. Aztán itt van még a frusztráció, hogy már megint megjött, megint nincs terhesség, aztán már csak a gyerek miatt lesz szex, ezek sem tesznek jót.
2023. jan. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!