Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szedhetek Bromocriptint és...

Szedhetek Bromocriptint és Letrox mellett plusz vitamint?

Figyelt kérdés

Egy éves próbálkozás után kivizsgáltattam magunkat. Doki szerint PCOS-ra gyanakodott elküldött laborba. Az eredményekre azt mondta nincs nagy gond egyikünknél sem,lesz ebből gyerek. Írt fel Bromocriptint meg letrox 50-et mert a prolaktin meg a tsh kicsit eltért a szükségestől.

Tsh 4.270(0.270-4.690),

Prolaktin 537 ( 100-500) de ez másodszorra már jobb lett 451volt.

Szedek reggelente méhpempőt másfél hónapja ami van beszedem és szünet, de olvastam a babatervező vitaminokról, folsav,folát, szelén ilyenekről.

Van amit ezek mellett szedhetek és ajánlott, segítségünkre lesz? GAL babaváró vitaminon gondolkodom de nem tudom abban minden benne van e ami kell.



2021. jan. 1. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Én is szedtem multivitamint. (Biotech woman).
2021. jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A GAL az egyik legjobb, legalábbis az összetétele alapján látszik, hogy el mertek szakadni a közhelyektől és alaposan utánanéztek a tudományos háttérnek. Sajnos ez nem mindegyikről mondható el. Szóval ha komplex vitaminnal akarod letudni, akkor a GAL jó választás, ha meg nem, akkor jódot, D+K-vitamint érdemes, magnéziumot mert kell a D és a jód hasznosulásához, szelént és folsavat (ennek a fogantatás pillanatától van csak jelentősége amúgy), Q10-et érdemes kúraszerűen megpróbálni. Fontos, hogy az ásványi anyagok jól felszívódó formában legyenek, a GAL ezt is hozza, csak az alapcsomaghoz érdemes magnéziumot külön venni.
2021. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm. Paromnak jók lettek az eredményei a koncentráltság lehetett volna jobb de tekintve hogy semmi infot nem kaptunk és 2 napos volt az önmegtartóztatás ez szerintem lehet akár fals adat is de neki is gondoltam azért egy vitaminkúrat. Erre van valami ajanlatotok? Profertil kapszulat nagyon sok helyen olvastam, kicsit húzós arban de ha jó akkor nem sajnálom rá a pénzt.
2021. jan. 1. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Konkrét kérdésedre válaszolva persze, lehet mellé multivitamint szedni (én személy szerint a Jutavit Magzatvédőt ajánlom, de mellé még kell magnézium, D vitamin, ezekből általában nincs elég a legtöbben sem, de külön megvenni őket még mindig olcsóbb mint a GAL egy hónapra).

Ez a TSH érték egyébként gyerekvállaláshoz nem ideális, oda 1-2 közötti értéket mondanak jónak. A prolaktin is magasabb, azt a gyógyszer mellett stresszredukálással tarthatod kordában (meditáció, mozgás, stb.)

Nődoki vizsgált ki? Nem ártana lehet egy endokrin dokit is megkeresni másodvéleményért, meg mondjuk a T3, T4 szinteket is jó lenne tudni a teljesebb képért. Ha endo doki írta ki ezeket, akkor oké, és adni kell pár hónapot a gyógyszereknek.

2021. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magán nődoki vizsgált ki. Keresek akkor egy endokrinológust is, a mozgásra meg ráállok ìgy is úgy is mert felszedtem pár kilót miúta ülőmozgát végzek és hiába bármilyen diéta meg se mozdul szoval csak a mozgás maradt.
2021. jan. 1. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Férjednek a profertilt ajánlom nagyon, nekünk 4 havi kúra sikert hozott. Neked pedig egy jó endokrinologus felkeresését ajánlom, mert nem árt tudni még pár dolgot ezek mellett az értékek mellett. Gondolok itt a többi pajzsmirigy hormonra, anti tpo-ra stb. Dr Balogh Illés-t nagy szeretettel ajánlom vagy szakács Krisztina Pomázon ☺️
2021. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!