Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a következő vizsgálat és...

Mi a következő vizsgálat és kihez kell fordulni?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbálkozunk. Elmentem a helyi meddőségi szakrendelésre, ahol megvizsgáltak, vettek kenetet, elküldtek egy rakás vérvételre, majd átjárhatóságira is. Minden jó lett, egyedül a prolaktinom volt magas, de arra már szedek gyógyszert, elvileg most jó.

Férjemet beutalták andrológiai és sperma vizsgálatra. A sperma eredménye nem lett a legjobb (kevés a spermiumok száma), adtak neki további beutalókat, vérvételre és ondótenyésztésre, oda elvileg most viszi majd a héten a mintát, vérvételen viszont már volt, kiderült, hogy neki is magas a prolaktinja.

És itt tartunk, ő még nem szed rá gyógyszert, csak vitaminokat, amiket ajánlottak. Neki hova kell fordulnia, hogy írjanak fel gyógyszert? Az urulógushoz/andrológushoz, aki adta a beutalót? Ő ír fel ilyen gyógyszert?

Gondolom neki is Bromocriptint kell szednie, mint nekem.



2023. jan. 17. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a spermaképe nem javul, következhet az inszemináció.
2023. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Prolaktinnal endokrinológushoz.
2023. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké, de az endokrinológus szakrendelésre kell beutaló. Ki fog adni beutalót? Az andrológus, aki beutalta a vérvételre? Vagy?

Mondjuk lehet gyorsabb és egyszerűbb lenne magán endokrinológushoz mennie. Szerintetek?

2023. jan. 18. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos pl.
2023. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egyszerűbb magán úton csinálni.
2023. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Háziorvos nem tudom, hogy adhat-e, vagy ad-e beutalót, mert nekem például úgy kellett könyörögnöm egy általános vérvételért. Mondtam, hogy nem akar összejönni a baba és először egy általános vérvétel se ártana (persze azóta voltam hormonális vérvételeken is meg mindenen), de alig akarta kiírni, meg mondta, hogy ő csak ilyenre tud beutalni, másfajta vérvételek miatt menjek nőgyógyászhoz. Szóval nem volt olyan együttműködő.

A kérdés kiírása óta amúgy felhívtam a kartonzót, ahol kérdeztem, hogy hova kellene időpontot kérnem ezzel, azt mondták akkor vissza kellene menni az urulógiára. 03.07-re tudtak adni időpontot. Szóval inkább foglaltam magánba endokrinológushoz is, oda 02.09-re.

2023. jan. 20. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Állami rendelésre adhat, kérdés, hogy bemondásra ad-e. De ha megmutatod a leleteidet, biztos beutal.
2023. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!