Lombikosok vagy akiknek nehezen jon ossze/jott ossze a baba! Nektek mi volt az, amit utaltok/utaltatok hallgatni a csaladtol, ismerosoktol?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem, mert egy nagyon kedves baratnom sok nehezseg utan tul van az elso lombikon. Feszult a varakozas, sok nehezseg van a hatuk mogott, es nagyon nagy orom lenne, ha erkezne a baba.

Viszont ha esetleg megis ugy hozza az elet, hogy csalodas lesz a vege, mi az, amivel NEM szabad vigasztalni? "Ne gorcsolj ra" meg "Engedd el" es tarsaira gondolok, amik altalaban inkabb csak farasztjak egy ido utan az embert...

Nektek mi esett jol, es mi nem? Vagy ilyenkor nem is kene semmit mondani, csak csendben egyutt erezni?



2023. febr. 11. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk nem volt lombik, hanem elvetèltem. Ami kikészített: "ez a baba nem titeket választott", meg, hogy "vagy ő nem állt készen, vagy ti", meg, hogy "majd jön ha jönnie kell"... Mekkora baromság ez már ?? Egy putriba születő baba, vagy akit vernek/molesztálnak talán ezt választotta??? Vagy egy tini aki egy disco wc-jèben dug, ő jobban készen állt, mint mi??? Néha jobb, inkább csendben maradni. Bele sem gondolnak sokan, hogy mennyire bántó amit mondanak. Egy egyszerű "sajnálom"-nak sokkal jobban örültem.
2023. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

"Az nem véletlen, ha nem esik teherbe valaki, nem kellene erőltetni". Ja, gondolom ő sem kezelteti semmilyen betegségét.

"Nekem ugyanannyira fáj, hogy nem sikerül 1 éve a 3. baba, mint neked az, hogy nincs gyereked és 6 éve próbálkozol." Nyilván. Ugyanaz a kategória.

2023. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az a legjobb, ha biztosítod arról, hogy ha beszélni szeretne a veszteségéről, te itt vagy neki, keressen bármikor. És hogy őszinten sajnálod, hogy nem sikerült.

Tényleg jól érzed, nem kell okosakat mondani. Hanem meghallgatni, ha beszélni akar róla. Szóval, ha mondjuk tudatná a hírt, hogy nem sikerült, ezt mond neki, és akkor ő eldöntheti, hogy jobb neki: ha beszél róla, vagy ha nem. És nincs az, ami egy barátnak is nehéz helyzet lehet, hogy keresse vagy ne keresse, melyik jobb? Így ha az elején kicsit magába fordulna, azt is megteheti, aztán ha kész rá, hogy beszéljen róla, tudja, hogy rád számíthat. 🙂

2023. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

#1


Első, sikertelen lombikunk után a háziorvosom mondta: "A babák tudják, hova kell érkezniük" És ő ezt vigasztalásnak szánta. 🙄 Én elég földhözragadt vagyok, nem hiszek az ilyen ezoterikus dolgokban, de amúgy aki fogékony erre, mit szűr le belőle? Hogy hát hozzá és a férjéhez nem, mert ők nem méltók rá...

Szerencsére a putrilakókhoz 8. gyereknek megérkezik a baba, mert ott jó helye lesz. 🙄

2023. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell mondani semmi személyeset, szerintem csak annyi elég, hogy nagyon sajnálod és ha beszélgetne szívesen bármiről, akkor biztosítsd hogy rád számíthat, nyitott szívvel hallgatod és mindenben támogatod amiben szüksége van rád, sokat gondolsz rájuk.
2023. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

- Az ismerőse akárkijének is akkor jött össze a baba, amikor elengedték a témát

- Túlságosan rágörcsöltök!

- Az akárki akárkijének is csak az x. lombik jött össze

- Próbáltál már tisztánlátóhoz/csakratisztításra/egyébezoterikusszarságra menni? Egy ismerősöm sem hitt benne, mégis x év után így sikerült a baba

- Próbáltad már az akármilyen teát/tablettát/vitamint? Olvastam egy Facebook csoportban, hogy többeknek segített...

2023. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
4# na ja...
2023. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

azért nem jön össze mert "rágörcsöltök"


Mivel mi tudtuk, hogy a férjemnek nem volt értékelhető a sperma eredménye, így ez alapján ha nem "görcsöltünk" volna ra, akkor sem lehetett volna gyerekünk egész biztosan.

2023. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
6# 1-es vagyok. Én is sokat jártam dokihoz, mire sikerült rendbe tenni a pajzsmirigy alulműködèst, az IR-t, illetve a prolaktin szintem is magas volt, amit időbe telt beállítani. Erre az egyik kolléganőm akivel elvileg tök jóban vagyunk, beszól, hogy talán el kellene engedni kicsit ezt, mert ha nem járnánk egyfolytában vizsgálatokra, akkor hamarabb sikerülne. Nyilván ha kiderül valami probléma, akkor időközönként nézetni kell egy labort, aztán visszamenni dokihoz, hogy emeljünk e még a gyógyszeren stb. Megjegyzem akkor sikerült a baba, amikor az értékeim szinte tökéletesek lettek, hála a jól beàllított gyógyszereknek és nem akkor amikor elengedtük és nyaralni mentünk meg wellnesselni.
2023. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Ezt is imádom: "ismerek olyat ,akik egyszerűen csak nem illettek össze... szétmentek és azóta mindkettőnek lett gyereke"....
2023. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!