Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elküldenek csak a súlyom miatt?

Elküldenek csak a súlyom miatt?

Figyelt kérdés

Életmódváltással elértem, hogy minden hónapban menstruációm és ovulációm is 10 kg fogyás után. Női hormonpanel jó lett. A gond az hogy mégsem esek teherbe és a súlyom is megállt ami a fogyással is sok.

Meddőségi központba a súlyom miatt elküldenek hogy először fogyjak le?


2023. márc. 3. 06:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha a BMI-d 30 vagy afeletti, akkor egyértelműen a fogyast fogják első körben javasolni, hiszen a terhessegre a legnagyobb esély akkor van, ha a normálhoz közeli a testsuly.

Érdemes lenne első körben egy dietetikust felkeresned.

2023. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 NTBS ***** válasza:
62%
Nem. De elfogják mondani, hogy fogyjál.
2023. márc. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

hiszen a terhessegre a legnagyobb esély akkor van, ha a normálhoz közeli a testsuly.



Nem akkor, ha valaki minden hónapban menstruál és ovulál? :(

2023. márc. 3. 06:40
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Az csak egy dolog,de nem csak ezek lehetnek a problémák.Millio dolog gátolhatja még azt,hogy nem esel teherbe.A férjeddel minden rendben?
2023. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

"Nem akkor, ha valaki minden hónapban menstruál és ovulál? :("


Nyilván kell, hogy ovulaljon, de ez általában normális testsuly esetén történik. Nagyon alacsony, vagy nagyon magas súly hatással vana hormonhaztartasra, így esély van arra is, hogy egyáltalán nincs ovuláció.

Plusz arra se art gondolni, hogy ha megfogan a baba túlsúly mellett, a cél az, hogy még is szülessen egészségesen és az anya is egészséges maradjon. Terhességi cukorbetegsegre is nagyobb az esély, plusz ugye extra súly is feljon a terhesseggel, az ízületekre is nagyobb nyomás kerül, a szív és érrendszeri is nagyobb megterhelés alá kerül...

Mindenképp a normalishoz közeli súly elérése kellene hogy az első lépés legyen. Ha 10 kiló foxgas már sikerült, akkor ott az akarattal nincs baj, csupán valami szakswgitseg kellene. Dietetikus első körben, mellé fizioterápia, mert ha nagyon sok a túlsúly, ott csak úgy házilag vagy hozzá értő, egészségügyi háttérrel nem rendelkező segítség nélkül nem lehet csak úgy neki állni tornázni.

2023. márc. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Nem akkor, ha valaki minden hónapban menstruál és ovulál? :("



De igen kerdezo, viszont alap, hogy ehhez egeszseges hormonrendszer kell.

Elhizottaknal nagyon sok esetben hormon problema is van, ami rendezodik ha eleri a normalis testsulyt.


Ugyhogy igen, elkuldhetnek a testuly miatt, mert ez egy fo tenyezo !

Rajtad mulik.

2023. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Inzulinrezisztenciát, pajzsmirigy problémákat néztek már? Mert ezek is okozhatnak teherbeesési problémákat, plusz elhízást, fogyási nehézséget.

A terhességhez az az optimális, ha a testúly normális, vagy legalábbis közel van hozzá (felfelé és lefelé is, sem magas testsúly, sem a nagyon alacsony nem a legjobb). Ha a fogyásod megállt lehet segítséget kéne kérned egy dietetikustól és egy edzőtől, hogy segítsenek egy számodra megfelelő és egészséges életmódot kialakítani. Amúgy a súly stagnálás előfordul fogyásnál. Az elején gyorsan mennek le a kilók (sokszor leginkább a víz), aztán stagnál, majd újra elindul csak már lassabban, van olyan, hogy közben váltani kell, mert a mostani étrended a mostani súly megtartásához elég, de a további fogyáshoz plusz mozgás vagy új étrend kell.

2023. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam, volt minden vizsgálat, ciklus elején és végén is. Prolaktin, lh fsh arány, tesztoszteron , tsh, FT3 és Ft 4 tejesen jó. Ciklus végén 41-es értékű progeszteron értek, ami arra utal hogy ovulálok!

Minden hónapban megjön.

Volt cukor és inzulin vizsgálat is, az inzulin nagyon magas, talán ez befolyásolja, hogy nem esek teherbe, én már nem tudom.


1,5-2 év alatt tudtam leadni 10 kg-t azóta állt be a menstruációm, de hosszú hónapok óta a súlyom már nem változik, pedig mindent úgy csinálok, ahogy eddig, és mint írtam, a női hormonokkal semmi baj nincs.

2023. márc. 3. 13:11
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
De még mindig nem tudjuk, mennyi a sulyod, nagyon túlsúlyos vagy e, vagy csak enyhén molett kategória. Ha az első, akkor mindenképp szakemberhez kell fordulni vele és utána gondolkodni a gyermekvallalason
2023. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
7-es vagyok. Azzal nem küldtek tovább? Ha nem, akkor kérlek magán úton keress egy endokrinológust aki ránéz arra az inzulinszintre, mert az egy dolog, hogy befolyásolja a teherbeesést. De sajnos innen egy lépés a 2.típusú cukorbetegség. Nekem is rossz az inzulinom, én is inzulinrezisztens vagyok, 180gr szénhidrát / nap diétával tudtuk beállítani, plusz sporttal, ráadásul ha sikerül is teherbe esned a terhesség önmagában is inzulinrezisztens állapot, aki alapból az annak mégrosszabbak lesznek/lehetnek az értékei, jobban kell figyelni már a terhesség elejétől kezdve. Azt nagyon fontos lenne kezelni, elsősorban az egészséged miatt, mert nagyon könnyen cukorbetegség lehet belőle, másodsorban nehezíti a teherbeesést és lehet ez az oka a súlyodnak, hogy kezeletlen.
2023. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!