Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddig érdemes szerintetek...

Meddig érdemes szerintetek várni a meddőségi eljárásokkal?

Figyelt kérdés

Kivizsgálásokon voltunk már, volt kisebb hormonális eltérés, amire szedünk gyógyszert, de nem tudunk semmi konkrétat. Most elmegyünk meddőségi központba, ahol először ugyan ezeket a vizsgálatokat csinálják meg tudtommal. Majd jöhet is az inszem kb, de én még nem vagyok benne biztos, hogy ezt akarom. Én még reménykedek, hogy összejön természetes úton.

Fiatalok vagyunk amúgy (húszas éveink közepén) és 1,5 éve próbálkozunk.



2023. márc. 31. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségiben eljutni az inszemig, kb.egy örökkévalóság, szóval nyugodtan csináljátok. Amúgy se úgy van, hogy rögtön lekötöznek és csinálják is az inszemet😂

Ha természetesen akartok, akkor is előrébb lesztek a vizsgálatokkal. Kiderül, mi a baj és lehet, orvosolható. Közben persze próbálkozhattok is. Aztán dönthettek úgy is, hogy mégse szeretnétek inszemet. Annyi, ha később mégis, akkor újra kell kezdeni az egész procedúrát.

2023. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom ismerős mondta, aki odajár, hogy ha elmegyünk egy-két hónap múlva jöhet is az inszem. Aztán igazából ezen úgymond beijedtem, én még nem vagyok benn biztos, hogy akarom ezt.
2023. márc. 31. 22:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdeném, mert hosszú projekt tud ez lenni. Közben lehet próbálkozni "természetesen" is, valamelyik csak bejön. A nővéremnek 1 évvel azután lett meg az első inszeme, hogy ráállt, hogy akkor kell a segítség. Végigment a 3 inszem, elkezdték a lombikot és akkor sikerült természetesen, az első lombik előtt az utolsó pillanatban.
2023. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem a gyereket, hanem azt a procedúrát.
2023. márc. 31. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, a nővérem a Kaáliba járt, onnantól számolva van az egy év, hogy először felhívta a klinikát.
2023. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal idegőrlőbb várni, amikor már szeretnél gyereket, mint ügyet intézni, amikor a hátad közepére sem hiányzik. Mert ez az inszemezés jó sokáig csak száraz ügyintézés lesz.
2023. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, akkor leírom, nekem hogy volt. 1.konzultációra 3 hónappal későbbre kaptam időpontot. Odaadta a beutalókat a vizsgálatokra. Hormonpanelt nem kért, mert már volt. Elkezdtem a vizsgálatokat, még 3 van hátra. Volt amire szintén könyörögni kellett időpontért. Már látom a végét a vizsgálatoknak (van időpontom a 3-ra), ezért ma kértem időpontot a 2.konzultációra(lelet kiértékelésre.) Júniusra adtak!

Én már marha öreg vagyok, szóval "sürgős" is lenne és így is. Nálam mondjuk inszem nem lesz, rögtön lombik, ha eljutok odáig.

Én is természetesebb úton szeretnék. 5 sikertelen hónap utan jelentkeztem(pontosabban 4, mert az egyiknél tudtam, hogy lekéstük az ovut, de ötöt mondtam). A jelentkezés és a 2.konzultáció között fél év telik el és ott még nem történik semmi!

Szóval első körben engem is a vizsgálat része érdekelt volna. Az mondjuk tényleg nem érdekli őket. Pl.nem is adott átjárhatóságira, mert őt nem érdekli a petevezetőm. Minek az neki, lombikhoz nem kell😂 De én azért kértem, mert mondtam, hogy engem érdekel.

Ne sértődj meg ezeken, mondd, hogy te azért próbálkoznál természetes úton is, ha van bármennyi esély, de szeretnéd tudni, hogy van-e.

#1

2023. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb pedig az inszemeket akkor is letudni, már feltéve, ha nem sikerülne valamelyik, hisz az lenne a cél.

Hidd el, jobb lesz most, mint 30 felett kapkodni.

Én 27-28 évesen "tudtam le" az 5 inszemet, aztán besokalltam, elzárkóztam a lombiktól, és évekig parkolópályára tettük a babaprojektet. De mikor közel 33 évesen meggondoltam magam, és újra belevágtunk, könnyebbség volt, hogy az inszemeken már túlvoltunk, egyből mehetett a lombik.

Mi rápihentünk, így nyugodtabban vágtunk bele, ellenben azokkal, akik friss sebekkel mentek a sikertelen inszemek után.

2023. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!