Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen vizsgálattal érdemes...

Milyen vizsgálattal érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Két alkalommal voltam már várandós. Mindkét alkalommal elég hamar összejött. Az első a második, a második terhesség a harmadik hónapban. Sajnos az első terhesség félidő után megszakadt, a másodikból egészséges gyerekem született. Szeretnénk még egy babát. 6 hónapja próbálkozunk sikertelenül. Én 35 felett vagyok már. Ciklusom rendszeres 26-30 nap között van. Telefonos applikáción nézem, hogy mikor vannak a termékeny napok. Szeretném elkezdeni a kivizsgálást. Mivel érdemes kezdeni? Nőgyógyásszal vagy endokrinológussal? Oda már próbáltam időpontot kérni de csak 2 hónap múlvára van. Milyen vizsgálatokat érdemes csináltatni? Nem tudom az számít-e esetleg de császáros voltam.
2023. márc. 28. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha mire eljutsz az endokrinológushoz, viszel vérképet is magaddal; egy általánost és egy ciklus eleji (3-5. nap körüli) hormonális vérképet. Azzal már el tud indulni.
2023. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben lehet hogy érdemes kikérni az időpontot endokrinológushoz vagy belgyógyászhoz, a háziorvostól kerni egy nagylabort, és elmenni az eredménnyel magánba, aztán később áttérsz a tb-s rendelésre, főleg ha ugyanannak a dokinak van magánrendelése is.

Illetve ovulacios teszt, mert az applikáció egy algoritmus alapján számol.

Ezekkel az eredményekkel érdemes menni orvoshoz.

2023. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van lehetőséged akkor magánba. A legelső mindig egy alap nőgyógyászati kivizsgálás, kenet, ultrahang. Ezzel párhuzamosan a nagy labor, meg a hormonális vérkép mehet. Nézzenek mindenképpen pajzsmirigyet és ne csak THS-t, hanem T3, T4, is. D-vitamin, és a cukrot is figyelgetni kellene, még ha nem is terhelésen, de egyébként az is javasolt, az inzulinrezisztencia is okozhat ilyet. A hormonpanel a ciklus 3 és 21. napján történik. Ha van rá kereted, akkor menj magánúton ezeket a vérképeket megcsináltatni a vizsgálat előtti hónapban. Ha nincs kereted rá, akkor nyilván sajnos ki kell várni. Aztán jöhetnek a különböző vizsgálatok pl: átjárhatóság.
2023. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A pároddal kezd, neki 1 vizsgálat, ha neki minden ok akkor jöhetsz te
2023. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is a férfit javaslom. Neki 1 egyszerű vizsgálat és hamar kiderül, könnyebben orvosolható és megkímélheted magadat sok felesleges körtől. Fél év után általában úgysem vesznek komolyan. Férjed viszont nézethet spermát és here uh-t. Nálunk egyből kiderült nála herevisszér, műtét, és egyből sikerült is a baba.
2023. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából úgy, ahogy a #3 írja és azzal párhuzamosan mehet a férfi rész is.

Én idősebb vagyok, ált.nőgyógyászati vizsgálaton kiderült egy probléma, amit műteni kellett.Azon kívül csak egy hormonpanelt sikerült kisírnom.

Nyilván magánban mindent el lehet intézni, de én meddőségibe mentem. Ott viszont a korom miatt csak olyanokra akartak küldeni, ami lombikhoz kell, de én még nem engedtem el a természetes utat, ezért kértem máshoz is. Kaptam nagy laborra(a hormonpanel ugye már megvolt), cukorterhelésre (IR gyanú miatt), meg átjárhatóságira. Azt hagytam a végére, de neked valószínűleg nem is indokolt, ha mostanában voltál terhes, akár csak kémiai is, hiszen akkor feljutott, aminek kell. Én sajnos nem. A többi vizsgálat már lombikhoz kell, de ha jól értem, te nem tartasz ott. Illetve fontos lehet az összeférhetetlenségi is, bár ha a meglévő gyereked is a jelenlegi párodtól van, akkor az nem valószínű.

2023. márc. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mindkettő legyen, de amúgy máshova sem kapsz időpontot hamarabb, aztán kiderül van-e szervi vagy hormonális ok, utána akár meddőségi centrum, de az is legalább fél év mire történik valami. Férfivel kezdeni egy tévhit, mert mindkét fél vizsgálata kell úgyis és neki is kellene hormonvizsgálat is, nem csak spermaanalízis. Nekem is hiába van jó spermakép, ha a társam nem esik teherbe tőle.
2023. márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért nem tévhit mert nyerhet hónapokat, akár éveket. Egy nőt kivizsgálni hónapokba telhet, miközben a férfi otthon ül karba tett kézzel. Nálunk a férjem vizsgálata 1 hónap alatt megvolt, pár hét múlva visszérmütét és jött a baba. Ha a nő kezd, mire kiderül nála minden rendben, addigra eltelt mondjuk fél év, év is eltelhet. Persze párhuzamosan is mehet a kettő.
2023. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊. A férjemtől voltam terhes mindkét alkalommal. Endokrinológiára megvan az időpontom május közepére. Általános vérképet gondolom kérhetek a háziorvostól de a hormonálist csak nőgyógyásztól lehet vagy azt is kérhetem a háziorvostól? Magánúton megyek orvoshoz...sajnos államiban esélytelen.
2023. márc. 31. 20:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy magánban kell beutaló. Mondod, hogy hormonpanelt szeretnél, fizetsz és csinálják. Ott az a lényeg, hogy fizess.

#6

2023. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!