Krisztina444 kérdése:

3.napi vervetel illetve 21 napos valaki tud segíteni hogy ezek jók e?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan másfél éve szeretnénk babát de nem nagyon jön össze meddőségi Központba járok decemberben kaptam clostilbegyt tablettát mert alacsony volt a progeszteron szinten nem volt pete eresem, januárban pozitív lett a tesztem de a baba nem maradt meg februárban missed ab lett a vége mert nem fejlődött tovább, most újra kezdtem a vér veteleket és ezek a legfrisseb eredményen:


TSH 2,360 mU/l

Anti-TG 16,2 IU/ml

Anti-TPO 21,5 IU/ml

LH 3,2 U/l

FSH 6,67 U/l

Ösztratidol 124 pmol/l

Tesztoszteron 1,65 nmol/l

Prolaktin 44,27 UH ng/ml

Ez volt 04.21.en

21 .napos vér vetel pedig 05.10. Én progeszteron szint 8,1 U nmol/l

És 05.17.en voltam dokinál akkor mondtak hogy kicsit magas a Prolaktin szintem arra írt fel bromocriptin tablettát és megint clostilbegyt tablettát a 3.naptol. 5 napon keresztül 2×1 et szerintetek ezek milyen eredmények mert igazából semmit nem mondott az orvos csak fel írta a gyógyszereket.



2023. máj. 23. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, szóval nem bírálnám felül. Nincs rajta referencia tartomány, ami valamennyire labor függő is, nekem meg a legtöbb érték eleve más mértékegységben van megadva, így csak annyit tudok hozzászólni, hogy ez alapján a tesztoszteronod szerintem magas. Az 1,21-ig szokott jó lenni(ott egyezik a mértékegység.) Annak meg többnyire áll valami a háttérében. Általában PCOS vagy IR. Én cukorterhelésre mennék a helyedben, ha még nem voltál. Nekem az utolsó 1,32 volt és a terhelés alapján enyhe IR-em van. Gyógyszert nem kaptam rá, mert nem jutottam el még endokrinológushoz. Múlt hónapban volt vetélésem. Nem biztos, hogy ettől, de lehet köze hozzá. Szóval én először az IR-t zárnám ki, vagy kezeltetnem, ha szükséges.
2023. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A referencia tartomány is megvan adva csak le maradt

A TSH nálam 2,360 mU/l , 0,270-4,200 a referencia tartomány

Anti TG 16,2 IU/ml nálam <40,0 a referencia tartomány

Anti TPO 21,5 IU/ml <35,0 a referencia tartomány

Tesztoszteron 1,65 nmol/l 0,00-2,90 a referencia tartomány

Prolaktin 44,27 UH ng/ml nálam 3,34-26,70 a referencia tartomány, az LH ,FSH ,és Ösztratidolnal nincs megadva referencia tartomány

2023. máj. 23. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, ez érdekes, de akkor azért nem adtak semmit, mert ez alapján jó. Én még nem láttam olyat, ahol ilyen tág a határ tesztoszteronnál, de az nem jelenti azt, hogy nincs.

A TSH tartomány ilyen szokott lenni, de az becsapós, mert terhességhez az a jó, ha 2 alatt van. Nekem a legmagasabb 2,53 volt, de azzal se foglalkoztak még. 3körül azért már szoktak, az babához sok, hiába lenne jó amúgy baba nélkül. (Nekem magától lement 2 alá, mert azért az változik.)

#1

2023. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A doki a magasabb prolaktin szintemre adott bromocriptin tablettát de azt mondta hogy nem olyan magas , illetve megint clostilbegyt tablettát mint legutóbb mikor sikerült a baba ,a progeszteron szintem 8,1 U nmol/l volt ,kérdeztem mitől lehet hogy magasabb a prolaktin szintem mivel legutóbb nem volt decemberben mikor nézték azt mondta vagy még a terhessegtol vagy stressztől szóval sok mindent nemtudtam még
2023. máj. 23. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
A progi szinted megint nagyon alacsony, valszeg nem volt peteérésed ebben a hónapban, azért kaptad a clostit újra.
2023. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!