Szoptatás alatt mi segít megtartani a terhességet?

Figyelt kérdés

Nagyon ,,cicimanias" a 20 honaposom , tervben van a közeljövőben a leszoktatas, de addig is arra lennék kíváncsi, hogy valakinek volt e valami, ami bejött. Tudom, hogy sokan simán teherbe esnek szoptatás alatt is, de nekem 2 kémiai volt, semmi más. Ebben a hónapban csináltam először ovu tesztet, tehát tudom mikor volt peteéresem.

Nem görcsölök rá, de zavar, hogy nem jön össze, pedig elvileg jókor (is) vagyunk együtt.



2023. jún. 10. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
A szoptatás elhagyása segítene, hisz más hormonok termelődnek ilyenkor.
2023. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Már csak azért is elhagynám a szoptatást, mert rengeteg energiát/vitamint elvesz tőled és a magzattól is.
2023. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásolja


Ha a terhesség nem problémás eleve, akkor ha terhes tudsz lenni, ennyitől nem megy el


Annak kindig más az oka



(Van csopi a szoptatás melletti fogantatással kapcs, és a Tandem szoptatunk téma is hasonló a face-n)



1 évet szoptattam közösen őket..


Mivel a nagy 9 hónapos koràban már terhes voltam a kicsivel..

2023. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kémiai sem ettől van!


3.

2023. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorlatilag az első alkalommal teherbe estem (iszonyú betegen ráadásul), amint együtt voltunk védekezés nélkül, a fiamat meg az istennek nem bírom elválasztani (18 hónapos volt akkor, mikor terhes lettem) pedig tejem is alig van már, de a terhességet semmiben nem befolyásolja, csak kb 5 liter vizeket iszok, hogy ne köpjek vattát.
2023. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy a szoptatás miatt, mert úgy tudom, hogy a magas prolaktin szint nehezíti a beágyazódast.
2023. jún. 10. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Viszont akkor nem lenne pozi teszted sem.


Mivel a hcg hormon nem termelődne, ha nem ágyazódna be.



Szóval ha tudsz teherbeesni, vetélést nem okoz.


Jellemzőbb, hogy már a tüszőrepedés sem történik meg.


3.

2023. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hármas válaszolóval egyet értek!

Szoptatás alatt estem teherbe, ráadásul kétpetéjű ikreink lesznek, így hát nem volt gond 2 petesejt megtermékenyülésének és beágyazódásának sem.

Elég sok tejem volt még, most vagyunk 18 hetesek, kb 1 hónapja apadt el a tejem teljesen, így is még cumizik rajta altatáskor de lényegesen leszoktatta magát így a kisfiam :)

Az ikrek fejlődésével sem lett gond, és én is rendben vagyok.

Vitamint szedni kell és mellette még a sok vitamin dús étkezés!

2023. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy én is első adandó alkalommal estem így teherbe! 🤭

8 voltam

2023. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Vannak ikrek a családban, vagy nálatok lesz először? ☺️
2023. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!