Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, pár napja...

Batwoman kérdése:

20 éves vagyok, pár napja tudtam meg, hogy babát várok. Azóta konkrétan ki vagyok borulva. Nem tudom mi lenne a helyes döntés, megtartani vagy megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés

A párommal együtt tervezzük a jövőnket, viszont még nem volt meg a lánykérés. A baba véletlenül csúszott be. Ő szeretné ha megtartanám, én viszont úgy érzem hogy még nem állok készen rá. Úgy érzem ezzel elrontanám az életem. Félek... Kétségbeesett vagyok, nem látom a fényt az alagút végén.

Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni.

Nem tudom mi tévő legyek.



2021. márc. 8. 11:11
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
24%
Megszülöd.
2021. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
47%

"Az abortusz meg bűn, gyilkosság. Én nem szeretnék gyilkos lenni."


Ilyen értelmi szinttel szerintem jobb lenne, ha nem szaporodnátok.

20 évesen biztos nem vállalnák gyereket. Minek csesszem el az életem ilyen fiatalon?

2021. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%

Mitől félsz konkrétan? Úgy könnyebb válaszolni...

Tanulsz/dolgozol? Szüleid támogatnak?

2021. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen ez nehéz eset eléggé. Legalább a pároddal történt az eset akivel a jövődet képzeled el. Nem akarlak meggyőzni, de én nem hiszek a "véletlenekbe". Valamiért ez a gyerek most akar jönni... De természetesen a te döntésed. Nem attól félsz leginkább hogy mások mit szólnak majd? Párod dolgozik? Sok minden közrejátszik...
2021. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
62%
Az abortusz nem bűn és nem gyilkosság, kivéve ha hívó katolikus vagy. Akkor viszkkng a házasság előtti szex is az, ergo olyan mindegy hoyg eggyel több vagy kevesebb.
2021. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelj:

Van biztos munkatok? Lakás? Elég pénz egy gyerekre? Tanulsz meg?

Ha a házasság a legnagyobb probléma, azt akár holnap is lehet.

Ezeket kell mérlegelni, és ennek megfelelően dönteni.

2021. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
63%

Ez egy nagyon komoly és nehéz döntés.

Mivel a te testedről van szó, te fogod eldönteni nagyrészt, mi legyen vele. Nyugodj meg és gondold át alaposan, mit fogsz tenni. Bízz magadban, és abban, hogy amit teszel, az jó lesz.

Ha elveteted, az nyilván egyes vallások szerint bűn. De szerintem ne ez alapján ítéld meg a helyzetet, hanem, hogy szeretnél-e gyereket. Akarod-e pelenkázni, dolgozni érte, esténként felkelni, illetve szeretnéd-e látni apró kezecskéjét, aranyos mosolyát és hallani a nevetését.

Ha megtartod, természetesen a világ egyik, ha nem a legnagyobb csodája valósul meg. Viszont dolgozni kell, hogy meglegyen a betevő falat és el tudd látni. Ez valószínűleg nagyon nehéz lesz. De nem járhatatlan út. Te döntesz, amihez sok szerencsét! Talán tudtam segíteni. Minden jót kívánok!


(Az első két válaszolónak szerintem nem kellett volna megszólalnia, érdemlegesség tekintetében nem sokat tudnak felmutatni.)

2021. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
35%

Régen 18-20 évesen már szültek, az hogy a 21. században a szülés kitolódott 26-30 éves korra szimplán annak a jele, hogy az embereket leköti a tovább tanulás, a munka és igen, a mostanában kibeszélik azt az embert aki 24 évesen már házasodik, ilyenekkel nem kell foglalkozni.


Ha lesz bármi ami elrontja az életed az nem egy baba lesz. Másrészről meg gondolj bele, ha most meg lesz a lánykérés, akár össze is házasodhatnátok.

Ha még tanulsz vagy már dolgozol, akkor nézd meg milyen lehetőségek lennének, ha egyetemista vagy passzív félévet is felvehetsz akár, nem fog csúszásnak számítani. Ha pedig dolgozol, akkor a munkaadónak figyelembe kell vennie a terhességed.


Ha elveted egész életebe bánni fogod, inkább nőjön föl melletted a gyerek, mint egész életedben a "mi lett volna ha" kérdésbe belebetegedni.

Ha úgy érzed nem állsz készen rá, szüleid és a barátod szülei segíteni fognak a gyerek gondozásában, lehet kezdetben az lesz hogy "hát ezt meg hogy képzeltétek" meg hasonlók, de nagyon hamar rá fognak jönni hogy semmi rossz nincs ebbe. Mire odajutsz barátoddal hogy a 2. gyereket tervezitek már lesz tapasztalatod gyereknevelésbe.


Másrészről szerintem itt a két döntés úgy néz ki hogy jó és rossz döntés:

Ha pedig félsz a szüléstől, beszélj anyukáddal róla, illetve feltétlenül beszéljétek meg ezt a "becsúszott" gyerek "gondot".


Én mindenképpen osztom barátod véleményét, szülessen meg a gyerek, ha meg becsúszott a sors is így akarta.

2021. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
81%

Ez valóban nehèz döntès lehet számodra, de az abortusz nem gyilkosság..az nagyobb bűn lenne ha megszületne a baba ès nem tudnátok felnevelni ès mondjuk szenvedne egèsz èletèben vagy akármi. De ez sok mindentől függ hogy mi a jó döntès, gondold át, szeretnèl mèg tovább tanulni?

Dolgozik a barátod?

El tudnátok e tartani stb..

2021. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
61%
Szia, én is 20 éves vagyok és babát várok. Nekünk is meglepetés volt, még nem volt lánykérés se. Van egy lakásunk amit törlesztünk, ill. mind a kettőnknek biztos munkahelye van. Mikor megláttam a pozitív tesztet , rögtön arra gondoltam hogy úristen de fiatalok vagyunk. Viszont 1-2 napra rá teljes izgalomba voltunk, egész család. Alig várjuk hogy megszülessen a kibabánk.
2021. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!