Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszemináció utáni napokban...

Inszemináció utáni napokban lehet természetes vizekben fürdeni?

Figyelt kérdés

Egy sikertelen inszemináción vagyunk túl, jön a második. Nagy nyaralást amúgyse terveztünk idén, de azért a Balatonra meg még pár természetes vizű strandra el szeretnék menni, és természetesen fürdeni is.

Gondot jelentene ez? Nekem azt mondták, hogy mindent ugyanúgy lehet utána csinálni. Persze gondolom ésszerű keretek között, szóval pl. ne most igyam le magam a sárgaföldig meg ilyenek. De egy strandolás azért csak belefér, nem?



2023. júl. 10. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem fontos, hogy sikerüljön, akkor belefér.
2023. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem annó beavatkozás után, elővigyázatosságból írtak fel antibiotikumot, mégis csak katéterezés, eszközhasználat stb. nehogy elfertőződjön, lehet nem ajánlott inkább ha közvetlenül utána mennél, de kérdezz rá a dokidnál, az a biztos.
2023. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Belefér. A sikerhez semmi köze, aki még természetesen próbálkozik az sem fog egész nyárra bezákózni, mert babát szeretne.

Pont elég dolgokról mondtál már le a baba miatt, amiről nem muszáj lemondani azzal ne kínozd magad.


(Nekünk 2,5 után akkor sikerült amikor teszt előtt 2 nappal még élményfürdőztem.

Tavaly lombik alatt Balatonban fürdőztem, semmi bajom nem lett tőle.)

2023. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Itt már nem írnak fel antibiotikumot, igazából nem sokkal több mint egy sima kenetvétel, annál sincs semmi ilyen.

Nyilván szeretném, hogy sikerüljön, de egyrészt annyira én nem bízok az inszeminációban, csak gyorsan le akarom tudni ezt a 4-et a lombikhoz.

Másrészt már több éve próbálkozunk, akkor ennyi erővel már onnantól nem lehetne strandolni, hogy eldöntöttük, hogy nem védekezünk? Azért ennyire nem vagyok mazoista.

2023. júl. 11. 08:11
 5/9 A kérdező kommentje:
De persze azért rákérdezek majd az orvosnál.
2023. júl. 11. 08:12
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Most ezek szerint akkor 2 inszem között vagy. Akkor kell vigyázni, ha majd közvetlen beültetés után vagy. Sajnos a művi beültetés teljesen más, mint a spontán megfogantatás, nem véletlen veszélyeztetett terhesnek számít, ha odáig eljut. Nem tudom ezt nálad előzte-e meg valamilyen kezelés, ilyenkor azért jobb vigyázni a hüvelyi fertőzésekkel. Alap esetben meg mindent lehet úgy csinálni ahogyan eddig, nem a védekezés elhagyása számít.
2023. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A beültetés az más mint az inszemináció, nem?

És mit jelent az, hogy közvetlenül utána? Ha pl. jövőhét szerdán lenne az inszemem, akkor azon a héten azért még ne, de következő héten már lehet fürdeni? Vagy akkor 2 hétig semmi?

2023. júl. 14. 11:36
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Azért jobb megvárni a 2 hetet. Valójában itt az a baj, hogy véletlenül se legyen semmilyen fertőzés veszély. Meg van akinek ezt megelőzi egyfajta stimuláció, progeszteron kúp kell esetleg, azért azzal nem nagyon megy egy nő szívesen amúgysem ilyen helyekre. Nem tudom nálatok hogy van, vagy lehet nem minden esetben van ez így, mondjuk nekünk lombik volt teszem hozzá.
2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Mi is a 2. Inszemnél tartunk. Mi Tapolcara járunk, és ott úgy van hogy 2 inszem között normál életvitel, inszeminacio utan pedig a tesztig kúpozás van, és mindent lehet normálisan mint eddig, csak azért a intim helyekre jobban odadigyelve az esetleges fertőzések elkerülése érdekében. Gondolok itt strandra. Ha mész is, inkább csak a lábadat lógasd, vagy vizezd magad, de ne igen üldögélj a Balatonban... Nem éppen a leghigienikusabb tó. 😉
2023. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!