Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi idő telik el a legelső...

Mennyi idő telik el a legelső konzultáció és a beültetés között?

Figyelt kérdés

A kivizsgálások már meg vannak, most fogunk menni egy másik orvoshoz az első konzultációra, akivel majd lombikozni fogunk.

Ő tud arról, hogy milyen vizsgálataink vannak már meg.

Mire számíthatunk?

Meddig tart ez a folyamat, eljutni az első beültetésig?


2023. júl. 21. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy 2021 november első felében mentünk első vizsgálatra (előtte másfél héttel kértem csak időpontot). Volt vérvétel, nekem uh, ferjemnek spermavizsgálat.

Ha nem jött volna a karácsony, meg nem kellett volna a ciklusom is visszahozni (7 hónapja nem menstruáltam), már decemberben kezdték volna a stimulációt, de így "csak" 2022 januárjában.

2023. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krumpliibogar válasza:

SZia!

egyszer már megírtama válaszom és eltűnt... úgyhogy mostmár vázlatosan válaszolok :D

2022. április- időpontkérés

2022. június vége- telefonos konzi

2022 szept. hormonpanel, spermiogram

2022 december tenyésztés, rákszűrés

2023 január átjárhatósági


várakozás, hogy lefogyjak 20 kg-ot :D


május közepén megkerestem a klinikát, hogy sikerült és hogy kezdhetünk.

Júniusban kezdtünk.


nekünk nem fogadták el a meglévő vizsgálatokat, mindent újracsináltunk.

Nálam csak IR és a túlsúly a gond, férjemnél rosszak a számok.


Rögtön ICSI-t ajánlott az andrológus.


Egyébként, ha nem kell fogynom, akkor már márciusban nekiálltunk volna a stimunak. :)


remélem tudtam segíteni!

2023. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 Leírhatnád a klinika nevét, hogy oda ne menjen senki. Ez nettó időhúzás. Áprilistól decemberig várni a tenyesztést...


Tapolca:

Első ciklusnapon telefonálsz, 21. napra kapsz időpontot, az összes vizsgálatot amit lehet akkor elvégzik, adnak időpontot/beutalót 3. napi vérvételre.

Átjárhatóságit neked kell intézned vagy az otthoni tb-s nőgyógyásznál vagy magánban, de ha egyértelmű hogy lombik kell, akkor nem kérik, csak inszeminációhoz.

Ha nincs olyan probléma, ami akadályozná a stimulációt (pl mint a durva tulsúly, mióma, polip), akkor következő hónapban indul is.

Mindenkinek ICSI van eredménytől függetlenül.

2023. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2

Érdekes ez a fogyás dolog. Csaj ismerősöm idén év elején ment beültetésre, és közel 200 kg. Nem túlzok, az Élet 250 kg felett szereplőiből saccolom a súlyát, biztos, hogy legalább 180 kg. És baromi alacsony.

2023. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha minden vizsgálati eredmény meg van és rendben van, akkor a következő ciklusnál indítják a felkészítést. Ha bármit tovább kell vizsgálgatni, vagy fogynod kell, vagy valami gyógyszert szedni, hogy jobb legyen valami értéked stbstb. akkor nem lehet előre tudni, majd menet közben kiderül.
2023. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól melyik intézmény, van ahol azon belül is melyik orvosnál vagy. Nekünk BMC-ben úgy, hogy igazából nem volt probléma, megvoltak a leletek, fél év volt első konzitól, de az a legrosszabb hely ilyen és sok más szempontból is.

Első konzira odamész, majd kiderül, lehet nálad a következő ciklusban mehet, de még simán kérhetnek plusz vizsgálatokat, amiket elfelejtettek eddig.

2023. júl. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krumpliibogar válasza:

# 3. Sajnos állami támogatott eljárás mellett nem igazán hallok jobb idoadatokat..


A klinikára egy rossz szavam nincs, 4 orvos látja el a feladatokat odafigyeléssel. És rengeteg a páciens sajnos.

Amikor időpontot kertem, több klinikát is hívtam. Szeptember/októberi első telefonos konzi időpontot ajánlottak (Győr, Kaposvár, Pesten több intézet), vagy kinevettek, hogy egy hónap múlva kérdezzem. (Db)

Viszonyításképp: Te az első telefonhivasodtol mennyi idő alatt jutottál el a beültetésig? :)

2023. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krumpliibogar válasza:

#3


Igen, érdekes..A fogyás elvárása szerintem orvosfüggő is. Tény, hogy rontja az esélyeket a túlsúly. Illetve a zsír. (Talán ösztrogénraktárkent funkcionál, ami növelt vetélési esélyt generál)

Igazából én nem éreztem, hogy velem genyózna a doktornő. Inkább, hogy az én érdekemben varja el, mint azoknál akiknél a hízást írják elő. :)


Elég volt neki a -18kg is😃 azt mondta, hogy már ez nagy előnyhöz jutatta a testem.

2023. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 Az első telefontól a beültetésig 3 hónap telt volna el, úgy, hogy egy hónap elment pluszban egy a mellemben talált csomó miatt.


De miután felírták az injekciókat pozitívat teszteltem, ami vetéléssel végződött, ami után még fél évet próbálkoztunk spontán, szóval nagyon nem a meddőségi központon múlt hogy nekem konkrétan mikor lett végül beültetés.


Ha csak az összes vizsgálatot nézzük az az első telefonhívástól számított 1,5 hónapra mind kész volt.


Az egy dolog, hogy mennyit kell várni első konzultációra egy intézetben, az rendben van, hogy a bekerülésre várni kell, de ahol amikor benne van az ember a rendszerben 2 ciklus alatt nem tudnak minden vizsgálatot megcsinálni, minden vizsgálatot egyenként írogatnak ki ahelyett, hogy egyszerre elvégeznék, ott csak az ember idejét húzzák teljesen feleslegesen.

2023. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krumpliibogar válasza:

#9

Másfél hónap telt el kvázi az idopontkérés és az összes vizsgálat között? Fura. Mindegyik lombik csoportban hónapokról van szó, akármelyik klinikán. Ez tb alapon vagy önktg volt neked ilyen gyors?


Nekem alapból 4 hét volt mire meglett a rákszűrés eredménye.. -magánban Pesten is annyi volt.


Tény, hogy sokmindent lehetett volna hamarabb is.. de legalább mindent egy helyen megcsinaltak és nem kellett ezerfele rohangálni. -kivéve a vercsoport meghatározást- Konkrétan asszem 3x voltunk bent a vizsgálatok miatt.

. Aztán amikor indítottak+beültetés, akkor pedig talán összesen 5x

Nem tudom neked ebben mi az időhúzás 😅szerintem tok praktikus volt minden, nem kellett hat felé, 10 különböző időpontban szaladni. Amit lehetett egyszerre megcsináltak. nem tudom, én megértem és elfogadom, hogy sok dolguk van és nem herevakarás miatt vannak ilyen sokára az időpontok. És nem azért, hogy az időt húzzák.

Láttam, mennyit dolgoznak egy nap. Reggeltől késő délutánig akár szünet nélkül és minden tiszteletem az övék. :)

2023. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!