Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Az első konzultáci...

Lombikosok! Az első konzultáció után, mennyi idő múlva jutottatok el a beültetésig?

Figyelt kérdés
Első alkalom után ,mikor kezdik....már rögtön az első adandó ciklusban? Kinek hogyan volt?
2011. máj. 9. 15:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Igen, általában az első ciklusban, ami a konzultációt követi, amennyiben minden vizsgálatot meg tudtál csináltatni, ami szükséges. Az, hogy mennyi idő telik el a beültetésig, nagyon változó. Van rövid, és van hosszú stimuláció, az egyiket a ciklus elején, a másikat a közepén kell kezdeni. Mindenkinek másképp reagál a szervezete. Amint elkezditek a stimut, folyamatosan néz a doki UH-n, hogy hogyan érnek a petesejtjeid. Általában nem a mennyiséget, hanem a méretet nézik, amikor úgy döntenek, hogy leszívják. Ezután megtermékenyítik, majd meg kell várni, hogy osztódjon a sejt, és csak azután ültetik vissza.
2011. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Én május 20-ára kaptam időpontot de azt mondták telefonba, hogy csak egy 3. napi hormont kell csináltatnom. A Kaáliba megyek, ha már többet tudok megírom ide. Te hova fogsz menni?
2011. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A debreceni Kaáliba megyek. Mondhatni eléggé izgulok!

Első válaszoló köszönöm! Jó ezt hallani,mert az egyik ismerősöm mondta,hogy az első konzultáció után is eltelik még 1-2 hónap,mert olyan sokan vannak.


Második! Várom majd a tapasztalatokat. Én Júni 7-én megyek. Te melyik városba?

2011. máj. 9. 18:48
 4/32 sumergo ***** válasza:
47%

Azért az első hozzászóló eléggé optimista. Arra ne nagyon számíts, hogy 1 konzultáció után máris nekiugortok a lombiknak. Ez sok minden függvénye.

1. Ha minden eredményed megvan, és a doki már semmi egyébre nem kíváncsi, akkor a legrövidebb időn belül elkezdik, de azért ez elég ritka, szinte biztos, hogy vérvételek (és persze spermavizsgálat)nélkül nem úszod meg, amit a ciklus 3. napján, és a 20. nap körül is csinálnak. Ennek megvan az eredménye, akkor újra leültök doktorbácsival, és megbeszélitek mi a következő lépés.

2. Ha minimális esély van arra, hogy inszeminációval is sikerülhet,( és eddig még nem volt nektek) akkor szinte biztos, hogy előbb azzal fogtok próbálkozni.( Ha petevezeték nincs, vagy el van záródva, akkor ez nyilván nem lesz.)

3. A legtöbb ilyen intézetben várólista van, amikor eldöntitek az orvossal, hogy lombik lesz, akkor meg fogja mondani, hogy melyik hónapra tudnak benneteket előjegyezni. (Tapolcán ez így volt, kb. 3 hónapot kellett várni.)

4. Ne adj isten, valamit találnak, ami hosszabb kezelést igényel, akkor az is nyújthatja a várakozási időt.


Tehát ez egy kicsit összetett, sok mindentől függ, hogy mikor lesz az első lombikod, de mindenképp kitartást neked, és sok sikert!


14hkm

2011. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

ma 19:15

A debreceni Kaáliba jártam éveken keresztül, úgyhogy a tapasztalataimat írtam le.

2011. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Ja, és az első válaszoló voltam.
2011. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 sumergo ***** válasza:
Ok, én is a tapasztalataimat írtam le. Szerintem akkor is ritka, hogy már a következő hónapban lombik legyen.
2011. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Írtam, ha megvannak az orvosi vizsgálatok eredményei, és a doki sem talál semmi okát, hogy ne kezdjetek bele, akkor az első adandó ciklusnál el szokták kezdeni. Elég sok mindenkit ismerek a Kaáliban, de mindenkinél így volt.

Előfordulhat, hogy a ciklus 1-3. napján a vérvétel eredménye nem a legjobb, ekkor esetleg várni kell még egy hónapot, de a folyamat elkezdődik mindenképpen.

2011. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 LadyLoss ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem első konzultáció után felírt az orsov egy csomó vizsgálatot. Nekem nagyon sok idő volt, mire mindennel elkészültünk, én is és a párom is, de mondjuk nekem a munkám miatt is tologatni kellett az időpontokat. És amikor már azt hittem minden megvan, mentünk vissza, akkor még egy nagy adag vérvtel és egyéb vizsgálatra elküldött, igaz ekkor már fel is írta a fogamzásgátlót, elkezdtük a programot.

Most itt tartunk, szedem a bogyót és ha elfogy mehetek a szurikért.

De azért előtte nekem is sokat gondolkodott az orvos, hogy hova is férek be, mert van ám várólista.....

:)

2011. máj. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Szia. Második vagyok. Én Győrbe megyek. Biztos, hogy kell várni pár hónapot mert sokan vannak. Mondjuk amikor én a két kislányommal voltam mert ők is lombik, akkor még nem volt várólista és akkor is minimum 2 hónap volt mire elkezdtük a programot és van akinél long és van akinál antagonista protokollt használnak, attól függ milyen az eredménye a vizsgálatoknak. Ez sajnos nem megy ripszropszra de én örülök is mert kb. szeptember október hónapra szeretném a beültit mert már nem lesz annyira meleg. És nekem mindkettő október-novemberi beülti volt. Sok sikert mindenkinek és ha megtudtam mikor mi lesz megírom neked. De légy türelmes mert akkor nagyobb az esély a sikerre mert ha csak stresszeled magad, hogy minál hamarabb, az neked sem tesz jót. Türelem babát terem:) Persze tudom nehéz várni. Nekem mindkét petevezetőm elzáródott ezért volt-lesz lombikom. Neked volt már hsg, vagy laporoszkópos műtét? Mi alapján javasolták a lombikot?
2011. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!