Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszemináció után miért...

Inszemináció után miért mondják, hogy együtt kell lenni még az utána lévő napokban is?

Figyelt kérdés

Szó szerint nekem azt mondták, hogy inszemináció után házaséletet is lehet ugyan úgy élni, sőt kell is.

Meg hát máshol is olvastam, hogy úgy nagyobb az esély hogy sikerül.

De miért?

Egyrészt azt nem értem, hogy ugye elvileg a tűsző megrepedése után 24 óráig életképes a petesejt. Az meg az inszemináció napján van, akkor meg utána napokban már hiába "küldünk rá" még plusz spermiumokat, nincs mit megtermékenyíteni. Vagy rosszul gondolom?


Viszont ha az miatt mondják mert a beágyazódást segíti az együttlét, akkor félig viccesen félig komolyan kérdezném, hogy pontosan mi növeli az esélyét? Az orgazmus maga, vagy a szexuális együttlét? Csak mert nekem a kettő sajnos nem mindig jár együtt. 😅 Konkrétabban nekem sajnos nem nagyon van hüvelyi orgazmusom (ellenben csikló orgazmusom nagyon is van), és ezenkívül a férjem nemi szervét irritálja a progeszteron kúp, amit ugye inszemináció után 2 hétig kell használni. Úgyhogy ha az orgazmus a fő tényező akkor inkább megoldanánk más módon a dolgot, nem pedig a klasszikus behatolásos szexel. 😅



2023. júl. 22. 00:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Jó hát akkor lehet rosszul fogalmaztam meg.

Behatolásos szexel (hogy csak belül van izgatva a hüvelyem) összesen 2-szer vagy talán 3-szor volt orgazmusom, de az is olyan, hogy éppencsak. Ha kívülről a csiklóm van izgatva, akkor viszont szinte mindig, és sokkal, sokkal intenzívebben.

2023. júl. 22. 00:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a beágyazódást segíti. Nekem pl. több petesejtek volt, volt rá esély, hogy az egyik 1-2
2023. júl. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nap múlva érik meg.
2023. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlenül elküldtem félúton.
2023. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Én két dolgot olvastam meddőségi szakemberektől, amivel magyarázzák, miért hasznos szexelni IVF/inszem után is.

1. Az orgazmus maga felfrissíti a méh vérellátását, vérbővé teszi a területet, ami segíti a beágyazódást. Ezért miatt is javasolják egyeseknek (pl. egy vagy két korai vetélés után) az aspirin protect szedését akkor is, ha nem áll fenn véralvadási probléma.

2. Az ondóban lévő anyagok (nem a spermiumok, hanem a többi) elvileg valamilyen módon támogatják a korai terhességet. Erről, azt hiszem, nem is annyira régen jelent meg valami tanulmány.

2023. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!