Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rúgtak ki valakit az miatt a...

Rúgtak ki valakit az miatt a munkahelyéről, mert lombikozott?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van felmondási tilalom, de az csak 6 hónap.

Bár nem vagyok teljesen képben ezzel kapcsolatban, úgyhogy légyszi világosítsatok fel.

Hacsak nem indul előről minden lombik eljárás előtt újra a 6 hónap akkor ez elég kevés, főleg úgy, hogyha már az inszemináció is beletartozik. Akkor az eleve elvisz 4 hónapot, legalábbis nekem annyi inszemet akarnak.



2023. aug. 17. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Miert rúgnanak ki? Meg amúgy is miért kellene tudniuk rola? A vizsgálatokra kötelesek elengedni, de ha ügyes vagy, vagy félsz a kirúgástól, akkor nem szólsz a munkahelyen, hanem szépen szabdsagot veszel ki a viszgalatok napjaira.



"...legalábbis nekem annyi inszemet akarnak."


Ezt nem tudom ertelmezni

2023. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem 4 inszeminációt mondtak nekem, hogy a lombik előtt annyit csinálnak, az ugye normál esetben 4 hónap.

Most a 3. inszem előtt vagyunk.

Hát sajnos szabadságom nincs elég már most se, pedig fél nap szabikat veszek ki ha menni kell az intézetbe. De van nyári leállás is 10 nap, évvégére is kell pár nap szabi, nekem meg csak 21 van.

2023. aug. 17. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Kerhetsz tappenzt is a haziorvosodtol.
2023. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

A felmondási tilalom minden lombik előtt újraindul, de csak a tesztig tart. Ha pozitív a teszt onnantól azért vagy védett, mert terhes vagy, ha negatív másnap kirúghat (de nyilván neked nem kötelező közölnöd, hogy mi lett az eredmény)


Az inszemináció is ugyanúgy reprodukciós eljárás,arra is ugyanúgy érvényes minden.

Az UH-król, leszívás ról, beültetésről kérhetsz az intézettől igazolást, hogy ott voltál és azok a napok igazolt, fizetetlen távollétnek minősülnek, nem kell szabadságot kivenni.


Ha valaki ki akar rúgni az ki fog, de ezek alatt a kezelések alatt nem is érdemes olyan helyen dolgozni, ahol ebből probléma van, sokkal fontosabb a stresszmentesség. Ha jelenlegi nem ilyen, akkor érdemes rugalmas, elfogadó munkahelyet keresni lombik előtt.

2023. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem írónak,nekem is összejött lombikkal és biztos hogy közre játszott a jó munkahely.Elmondtam a főnöknek(nő) és megértő volt mondta hogy megoldjuk a napokat is amik kellenek,volt hogy cseréltem valakivel.Beültetés után már nem is mentem dolgozni, táppénzre mentem. Nekem is 4 inszemináció volt és 1 beültetés de közben voltak munkahelyi "gondok" is.
2023. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy ezzel kapcsolatban eddig jófej volt a főnököm, csak én vagyok túl parás.

De nem is úgy írtam ki a kérdést, hogy ENGEM KIRÚGHATNAK-E. Csak érdekelt, hogy volt-e már ilyenre példa.

A házi orvosomat telefonon megkérdeztem (a munkaidőmben rendel, úgyhogy nem tudok személyesen bemenni hozzá bármikor), hogy ilyen miatt kiírhat-e. Elég bizonytalan volt, szerintem még nem találkozott ilyen esettel, de azt mondta, hogy mivel ez nem betegség meg mert szerinte jár rá fizetetlen távollét, ezért nem írhat ő ki. Amúgy kedves volt, de akkor ez az opció nem lehetséges. A fizetetlen az tényleg van, de sok kedvem nem lenne még a kormányablakba vagy navba futkozni, higy legyen azokra a napokra biztosításom. :/

2023. aug. 18. 16:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha lombikra megyünk és a leszívás után nagyon rosszul leszek akkor azért majd még elmegyek az orvoshoz, hogy hátha úgy majd kiír.
2023. aug. 18. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Negyedévente meg kell jellenem felülvizsgálaton a kórházban. Munkaképes vagyok, tehát dolgozom. Kérek azokra a napokra keresőképtelenségről orvosi igazolást a háziorvosomtól. Még a vérvételes napokra is, ha már nincs szabadságom rá. ->


102/1995. (VIII. 25.) kormányrendelet:


"Az egynapos sebészeti, a kúraszerű ellátás, a járóbeteg-szakellátás keretében végzett nappali ellátás és a járóbetegként igénybe vett komplex fürdőgyógyászati ellátás idejére a háziorvos igazolja a keresőképtelenséget."

2023. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem mesélték, hogy nálunk a cégnél pont egy lombikos alkalmazott miatt döntött úgy anno a főnök, hogy innentől kezdve akinek gondja van, vagy beteg az szabadságot kell kivegyen. Emlékszem egyszer 3 napra jelentettem beteget és megkérdeztem a főnököm hogy akkor most menjek táppénzre vagy szabit vegyek ki , hogy neki melyik a jobb, mert igazából mivel előtte nem voltam még betegszabin ezért fogalmam nem volt, hogy ilyenkor hogy szokás, és erre kiakadt.....később visszahallottam a kolleganőmtől, hogy panaszkodott hogy el akartam menni táppénzre, holott előtte évekig betegen dolgoztam.....volt olyan, hogy 39,5 fokos lázam volt ami reggelre sem ment nagyon lejjebb, betelefonáltam és azt mondták, hogy nincs ki helyettesítsen be kell mennem.....mondtam, hogy de alig állok a lábamon és senkit nem érdekelt....amúgy nehéz fizikai munkát végeztem....nagyon nagyon sokat csalódtam a cégben, a főnököm viszont nagyon tud manipulálni. Mindig dicsér minket, hogy milyen jól dolgozunk stb stb, de betegnek nem szabad lenni, nemhogy lombikozni....szeretnék is felmondani, mert tudom hogy a lombikot így nem fogom tudni megcsinálni, hogy majd könyörögnöm kell hogy engedjenek el de úgy érzem, hogy már nem bírom tovább itt, pedig igazából tudom hogy nem szabadna felmondanom, hiszen kellene egy biztos munkahely a lombik mellé, de már mentálisan teljesen kivagyok...:/
2023. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"előtte nem voltam még betegszabin ezért fogalmam nem volt, hogy ilyenkor hogy szokás, és erre kiakadt..."


Felőlem nyugodtan kiakadhat bármelyik főnök, ha lebetegedtem. Hülye lennék lázasan dolgozni menni, ha nem tudom ellátni a munkám. Tudod mikor érdekelne bárki is ilyen esetben? Semmikor...

2023. szept. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!