Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aki volt lombikon hogy oldotta...

Aki volt lombikon hogy oldotta meg a munkahelyén?

Figyelt kérdés

1-2 hónapon belül megyek az első lombikra.Nemrég munkahelyet váltottam,elég friss a dolog így nem szeretném elmondani hogy hova készülök ha elérkezik az idő.Úgy tudom utána azért legalább egy hétig ajánlott pihenni.

Ki hogyan oldotta meg? Pl.szabit még nem tudok kivenni,főleg ha csak nagyjából tudom a lombik dátumát. Gondoltam hogy simán beteget jelentek,de azt lehet nem tudnám egy hétig vagy több mint egy hétig húzni,vagy gondoltam arra hogy valami nőgyógyászati "kis műtétet" füllentek,de ha valaki belekérdezne...nem tudnék hihető választ adni,szerencsére még nem volt semmilyen műtétem így nem vagyok jártas a témában. Köszönöm a segítő válaszokat :)



2021. máj. 17. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Én kihasználnám a "covid adta lehetőségeket"... Valaki megjelölt kontaktként 10 napig otthon pihi. 😁
2021. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegű munkát végzel? Én két szabadnapot vettem ki, egyet a leszíváshoz (ehhez muszáj, altatásos műtét), meg egy nap pihit a beültetés után (szombaton volt a beülti, a hétfőt vettem ki), és sikerült, de nekem irodai munkám van. Tudom, hogy sokan az első szuritól a tesztelésig táppénzen vannak, de hidd el, nem csak így sikerülhet.

Egyébként lehet, mire eljutsz a beültetésig, már nem is leszel próbaidőn.

2021. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki belekérdezne a nogyogyaszati mutetedbe? Ki? Ne viccelj. Ez pont nem az a téma amit feszeget el vagy ha igen simán közlöd, hogy nem olyan téma amit szeretnél taglalni.
2021. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A főnök is kérdezhet mert nő,a múltkor is mikor menni kellett a dokihoz megbeszélésre mondtam hogy aznap nem tudok menni mert dokihoz van időpontom,nem tudta hogy milyen orvoshoz megyek de kérdezte utána hogy oké volt-e minden... meg azért van 1-2 kolléganő,nyilván terelhetek is hogy nem szeretnék róla beszélni.

Egyébként könnyebb fizikai munkát végzek(álló-mászkálós)de pakolni nem nagyon szeretnék.

2021. máj. 17. 20:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a főnököd se a gyokerkezelesed véres részleteit vagy a kenetvetel lépéseit kérdezte, csak hogy jól vagy e. Igen, köszönöm. Minden ok. Ez ennyi.
2021. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen rá is vágtam hogy minden rendben,ami igaz is csak ezután meg már furán vennè ki magát hogy mègse oké ha mondjuk "kis műtét"re hivatkozva hiányzok.
2021. máj. 17. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Hidd el, tulgondolod ezt nagyon csúnyán.
2021. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A főnökömnek előtte pár héttel elmondtam, hogy nem leszek pár napot lombik miatt, plusz ha sikerül, akkor mást kell keresnie helyettem, mivel ott nem dolgozhatok ott terhesen. Szerencsére férfi főnökeim és kollégáim voltak, így a pletyka és spekuláció részét elejét vehettem egy “kérlek, ezt egyelőre ne mondd senkinek se” kéréssel.


Az első lombiknál az első nap orvosi igazolást vittem, mert nem tudtak elengedni szabadságra.

Utána szerettem volna dolgozni, de már másnap olyan rosszul éreztem magam az injekcióktól (szédülés, hányinger, fejfájás), hogy nem tudtam, mert balesetveszélyes lett volna (könnyű, szintén járkálós-álló fizikai munka, gépek között). Szóval sajnos muszáj volt táppénzre mennem.

A második próbálkozásnál meg se próbáltam bemenni, első naptól kezdve táppénzre mentem. Jól tettem, mert ismét rosszul voltam, stimuláció alatt végig, majd leszívás és beültetés után rosszabbodott.


Nem ez az általános, de előfordulhat, hogy te is hasonlóan reagálsz a szurikra, és nem fogsz tudni bejárni, erre is gondolj.

Én az első alkalommal nem jártam sikerrel, így 4 hetet voltam táppénzen.

2021. máj. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha elmondod a háziorvosnak, hogy miért szeretnél táppénzen lenni, akkor simán kitalál valamit, amivel 2 hétig otthon tud tartani. (Nekem új háziorvosom van, mert a régi beteg, tehát nem ismer engem, de nem problémázik ilyesmin.:)

Mindenki más persze, de nekem pl. a stimuláció alatt nem volt olyan gondom, ami miatt felmerült volna, hogy otthon maradjak (de ugye ez lutri, mert az előző válaszolónak meg volt sajnos). A leszívástól a tesztig tartó két hetet pedig biztos megoldja a háziorvos, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá.

Nem vagyok szakember a témában, de úgy tudom, hogy két héten túl van vmi olyan kötelezettsége a háziorvosnak, hogy nagyon meg kell indokolnia, hogy miért tartja még mindig táppénzen az illetőt. De két hétnél kevesebb időnél ilyen nincs.

Sok sikert!!

2021. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Én kértem a meddőségi központban táppénzre vételi javaslatot a rosszullét kezdetén, szerencsére adtak is. Leszívás után a zárójelentésen pedig alapból mindenkinek rajta volt, hogy táppénzre vétel javasolt. Így a háziorvos nem szólt érte.
2021. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!