Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 éve már hogy egyszer sem...

2 éve már hogy egyszer sem estem teherbe. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A történetem a következő: már 2 éve hogy nagyon szeretnénk kisbabát. De valahogy nem akar összejönni. Eddig csak 1 nőgyógyászati vizsgálaton voltam igaz, de nem mondott olyasmit a doki hogy cisztám lenne vagy valami. Férjem még nem volt kivizsgáláson "nem is nagyon vágyik" 😅 ami teljesen megérthető. Van hogy rá stresszelek de van hogy azt mondom lessz ami lessz, csak nehéz elfogadni hogy a korulottjnk lévőknek pik-pak össze jön a baba nálunk meg nem. Fiatalok vagyunk időnk is van ha 5 év múlva is jönne akkor is csak a huszas éveikben lennénk, de mégis ott a vágy. Valaki aki hasonlóan járt valami támogatást tudna adni? Köszönöm előre is.

#Kérleknebántsatok
2023. aug. 21. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

“ Férjem még nem volt kivizsgáláson "nem is nagyon vágyik" 😅 ami teljesen megérthető.”


Nem, nem ertheto meg. Ha o is akarja azt a gyereket, igenis menjen el a vizsgalatokra. Miert az az egyertelmu, hogy kizarolag a noket kell megvizsgalni?

2023. aug. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

S nő menjen sokszor fájdalmas és megalázó vizsgálatokra, az normális, de a férfinek egy adag cuccost kis pohárba termelni ciki?!

Menjetek el meddőségi klinikára és vizsgáltassátok ki magatokat.

Amúgy pedig a "lesz" egy sz.

2023. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha 2 éve próbálkoztok, és semmi eredményt nem tudtok felmutatni, az azért elég erősen meddőségnek számít már... Itt már lehet nem segít a "lesz, ami lesz" meg az "5 év múlva is ráér".

Én biztos nem várnék tovább, nőként először is nézetnék egy hormonsort, a pasit meg elküldeném spermavizsgálatra.

Hidd el, akkor sem megy semmi (kezelések/lombik) egyik percről a másikra, ha egyből megtalálják a problémát, márpedig az sem mindig sikerül könnyen.

Barátnőmék jóval több, mint egy éve lombikoznak, vagy még a stimulációig sem jutnak el egy ciklusban, vagy ha igen, akkor is egyszer sikerült eddig beültetésre alkalmas bogyókat összehozni, és abból sem lett terhesség. Pedig ők még így is magánba jártak a vizsgálatokra, hogy ne húzzák az időt azzal, hogy az államira várnak hónapokat...

Szóval én mindenképp javaslom, hogy induljatok el valamerre, ha tényleg babát szeretnétek.

2023. aug. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

1-2 válaszolóknak igaza van.

Nem világos nekem, hogy az az egyetlen nőgyógy. vizsg. a meddőség kiderítése érdekében történt? Ha nem, akkor menj el újra azzal, hogy 2 év alatt nem jött össze a gyerek. Ő megvizsgál (gondolom ilyen-olyan labort is csináltat), aztán ha annak az eredménye teljesen jó lesz, akkor a férjeden a sor. És akkor már nincs olyan, hogy vágyik vagy nem vágyik rá. A nőknek sem élvezet egy nőgyógy. vizsgálat, de ha kell, akkor kell.

2023. aug. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 év után a nőnek egy hormonlabort, férfinak egy alap spermaanalízist már csináltatnék. Itt azért már derülhetnek ki problémák. "Kis" dolgok is hátráltathatják a teherbeesést, akár egy pajzsmirigy alulműködés is,ami gyógyszerrel jól kezelhető. Mi ilyenkor már a meddőségi klinikán voltunk, ott is bőven hónapok telnek el,mire egyről a kettőre juttok.
2023. aug. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Huszonévesen 2 év sikertelen próbálkozással én már 9 nőgyógyászon, 2 progeszteron al támogatott cikluson, egy clostibegyt cikluson, egy lombikos voltam túl és épp vártam az egy hónap múlva következő műtétem, ami után 3 hónappal meg is fogant a kisfiam.


Nem érdemes ölbetett kézzel ülni, vannak olyan problémák, amiknek nincs különösebb tünetük, "csak" a meddőség. Sokszor az orvosok is csak tappgatóz ak mire megtalálják a valódi okot, amit kezelni kell.


Ne várjatok, keressetek fel egy meddőségi központot, ott ingyen elvégzik a szükséges vizsgálatok nagyrészét.


(A férfinak első körben annyi a "vizsgálat" , hogy egy privát szobában egy műanyag pohárba kell önkielégítenie... Egyáltalán nem értem mi ebben az olyan amire "nem vágyik". Ha minden rendben van a minta alapján akkor neki nincs is további dolga.)

2023. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki a 6-ost, hogy nem is feltétlenül egy privát szobában kell ezt véghezvinni, ha megoldható adott időn belül a minta eljuttatása, akkor akár otthon is megtöltheti az edénykét...
2023. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

A férjed kap egy tégelyt. Valahol kiveri,beviszi a produktumot 40 percen belül.


Ez esik nehezére 2 éve?? Akar ő gyereket??

2023. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!