Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Alacsony AMH és normál FHS-val...

Alacsony AMH és normál FHS-val sikerült valakinek a teherbeesés?

Figyelt kérdés

0.26 ng/ml az AMH-m és 8 az FSH-m.

Van már gyerekünk, legutóbb fél éve voltam terhes ami sajnos korai vetéléssel végződött. Ekkor döntöttünk úgy, hogy segítséget kérünk.


Szóval, 41 éves leszek pár hét múlva és most lombikra készülünk, mert a tesó nem jön össze 3 éve. Eddig annyit tudtunk, hogy ffi.

oldali probléma van, erre most kiderült, hogy alacsony az AMH értékem.


Az alacsony AMH mellé nem kellene hogy magas FSH társuljon ha korai petefészek kimerülésem lenne?


A többi értékem egy kivételével is értékhatáron belül van (3. napi) és a 21. napi igazolta a spontán peteérést is az előző ciklusban. TSH most 2 ami lehet kissé magas, de azt negyed éven belül 2 alkalommal is nézték (Először a belgyógyász júliusban, aztán a meddőségi centrum most és elsőre 1.6 volt most meg 2.01. Az antitpo, normális, T3, T4-et nem neztek.. a belgyógyász akkor azt mondta ez jó.)

Most akkor jó a 2 TSH? Csak mert csomó helyen azt írják, hogy 1 körül lenne jó a TSH.


Az egy ami nem jó az a tesztoszteron, ami alacsony amire azt mondta a belgyógyász, hogy lehet jele annak, hogy közeleg a premenopauza, de önmagában még nem jelent semmit, meg ne aggodjak, de akkor még ő nem nézette az AMH-t.


Nyilván majd megbeszélem az orvossal is, csak baromi lassan mennek a dolgok a meddőségiben..


Addig is, érdekelne mások tapasztalata vagy ha valaki ért ehhez akkor mondjon mar valamit, mert total kiborultam ettől az AMH-tol. Azt hittem sima menet lesz a lombik, erre tessék.



2023. szept. 16. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Korai petefészek kimerülésed nem lehet, hiszen már 41 éves vagy, az már nem lenne kprai.

A 0,26 mellé még nem feltétlenül társul magas Fsh, az még stimulálható szokott lenni.

Van egyébként spontán peteérésed rendszeresen?

2023. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van, igen.


Spontán estem teherbe legutóbb is, mindenkit meglepett, mert a férjemnek nem (vagy inkább már "sem" a jó kifejezés) jók az eredményei plusz egy nagyon nehéz, stresszes időszakban voltunk akkoriban.


Ennek ugye tavasszal műtét lett a vége. Nyilván a missed ab után volt egy hosszabb (37 napos), aztán 2 rövidebb ciklusom (25-26 napos) most, de akkor is éreztem az ovulációt.


Most az utóbbi 3 hónapban már visszaállt a szokványos, rendes 29 napra. Minden óramű pontosságú.


Életemben nem maradt ki meg vérzésem. Késni se szokott... semmi fura nincs benne.


Egyébként gyakran használok ovulacios tesztet is meg hőgörbét is vezetek, de volt pár nőgyógyász által követett ciklusom is az elmúlt év során, mert a rossz spermakép miatt fontosnak gondoltuk eddig a jó időzítést.. bármilyen lehangoló is.



Ezek alapján a 40es évek elején ez már normális? Ha ez nem korai, akkor mi a korai? Ha 25 lennék?


Valamiért én ezt inkább későbbre tettem, de nem olvastam utána.


Nyilván nem gondolom, hogy 40 felett a termékenységem csúcsán lennék, de azért még azt sem gondoltam, hogy nekem már "vége". Mármint termékenységi szempontból.


Olvasgattak, és a legtöbb szakirodalom, amit így hirtelen találtam a témában egyszerre vizsgálta az AMH-t az FSH-val (és általában az emelkedett) valamint azért azt is láttam, hogy 40-41 évesen még kb ennek az eredménynek a 3-4-szerese az átlagos. Ez nagyon sz*r eredmény.. valljuk be. Bár az megnyugtató, hogy szerinted stimulálható... csak mondjuk félő, hogy ha stimulálnak, akkor sem lesz elég vagy olyan minőségű sejtem amiből lesz még egy gyerekünk valaha is.

2023. szept. 16. 14:18
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt 45 évet írnak pl.

"A petefészkek születéskor meghatározott mennyiségű petesejtet tartalmaznak. Ezek a kor előre haladtával egyre csak fogynak, majd egy idő után elfogynak. A 45 év előtt jelentkező menopauzát nevezzük korai petefészek-kimerülésnek."

2023. szept. 16. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. Vannak akiknek 20-30 között ilyen vagy rosszabb eredményük van. Az a korai kimerülés.
2023. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó de pl a linkelt cikk alapján akkor nem lenne ovulaciom se (függetlenül attól, hogy korai vagy sem)
2023. szept. 16. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van. Ezért nem az. Egyszerűen közelítessz a menopauzához.
2023. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hurrá.. nem tudom melyik jobb.
2023. szept. 16. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, 41 évesen menopauza az k-rva korai. 45-55ev a normális. Szerintem, te még jól állsz. FSH ebben a korban 17 körül van.
2023. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na jó de az AMH meg nagyon alacsony... Kíváncsi leszek mit mond rá az orvos... Jövő keddre van idopontunk.
2023. okt. 13. 22:44
 10/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Kíváncsi vagyok mi lett Veled azóta? Mi történt az elmúlt fél évben?
márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!