Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek van endo és adenomiózis...

Akinek van endo és adenomiózisa is tudna róla mondani pár szót?

Figyelt kérdés

1 endomatriomám van a balban, és 1 sikertelen lombik 3 hónappal ezelőtt. Akkor adenomiózist egyszer sem láttak/mondtak. A héten mentem hogy elkezdjük a 2.lombikot erre "adenomiozisos szerkezetű" a méhem.

Tünetem semmi. Normál erősségű vérzés 5 napig. Oké nem mindig 28napos ciklus de max 32. Első nap van görcs de mióta először megjött azóta így van ez.Egy algoflex és elmúlik. És van már egy 5 éves gyermekem aki spontán elsőre sikerült. Értetlenül állok az egész előtt.Császármetszésem volt. Lehet köze hozzá?lombik így sikerülhet egyeltalán? Mert pont a beágyazodást szabotálja amit a lombikon se tudnak befolyásolni.



2023. szept. 28. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is ezt "diagnosztozaltak" 2 eve. Utana jártam es mindenhol azt mondtak hogy nehez vagy lehetetlen a teherbe eses. Aztan talaltam egy amerikai orvos videojat (termekenysegi klinika) aki azt mondta, ha nincsennek olyan tuneteid hogy az agyban fetrengsz es nem tudsz megmozdulni akkor nem elorehaladott az allapot es teherbe lehet esni.

A nogyogyaszom is azt mondta mikor esedekes volt a babaprojekt ha a menstruaciom normalis es tudom elni az eletem (ertve ez alatt hogy max gyógyszer es hasznalhato allapotban vagy) akkor nincs gond es ezt sajnos nem lehet hivatalosan diagnosztizalni csak hiszterektomiaval amit ugye nem akarok.


Nekem pl eleg erős es fajdalmas a menstruaciom az első 2-3 napban de max 1 advil es megyek dolgomra.

2 hónap probalkozas utan teherbe estem. Sajnos az első baba elment, de utana ismét 2 hónap probalkozas utan sikerült.


Probalj ne stresszelni ezen, nektek is sikerulni fog elobb- utobb.

2023. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy sikertelen lombikom, utána a cisztát kiműtötték, adenomiózis maradt és rögtön spontán terhes lettem.


Nekem se voltak tüneteim, csak a meddőség.

A császárhoz csak annak az endometriózisnak van köze, amit konkrétan a császárhegben találnak.

Az endometriózis/adenomiózis kialakulására nagyobb az esély azoknál akik még nem szültek (magyarul nem a császár vagy a szülés okozza).

2023. szept. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem laparoszkópiás műtét során derült ki az endometriózis. A fő tünetem nem is a fájdalmas menstruáció volt (fájt,de mezei fájdalomcsillapító elmulasztotta), hanem az hogy közel minden nap ilyen-olyan kismedencei fájdalmaim voltak. Ezekre gyógyszert nem kellett bevennem, inkább ilyen tompa nyomó érzésnek mondanám,de egyre zavaróbb lett. Amikor már hónapok óta napi szinten szenvedtem vele,éreztem hogy valami nem oké. Addigra az endometriózis sajnos elzárta mindkét petevezetéket, nemsokára kezdjük a lombikot. A lombikos orvosom azt mondta, hogy ez nem fogja befolyásolni a lombik sikerességét. Nyilván ez attól is függ,hogy hol van az endometriózis, nekem a méhemet nem érinti.

Sok sikert, remélem hamarosan babázhattok!

2023. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 30. 04:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt igazából tünetem az endometriózissal kapcsolatban, egyedül az endometriomák, amiket ultrahangon láttak. Nekem addig nem jött össze a baba, amíg meg nem műtöttek, viszont utána nem sokkal természetes úton megfogant a kisfiam. Esetleg ebbe az irányba is érdemes elmenni, lehet ha megszabadítanának az endometriózisos szövetektől, könnyebben összejönne a baba.

Egyébként most mi is kistesót szeretnénk, és sajnos nekem is újra van egy endometriómám, úgyhogy hamarosan ki fog derülni hogy így mennyire nehéz a teherbeesés. Sok sikert amúgy nektek! :)

2023. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!