Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok jogos ha az egyik...

Lombikosok jogos ha az egyik fél azt kéri a házasságban, hogy a család előtt titkoljuk a kivizsgálásokat és a lombikot?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérésem nem véletlen mert az elejétől fogva mérgező volt számomra hogy beavattuk őket a babaprojektbe. (most nem szeretnék belemenni miért , mert túl hosszú lenne). Lényeg a lényeg, hogy azért szerettem volna hogy így legyen, hogy minél kevesebb stressz érjen ebben az amúgy is megterhelő időszakban. Ma kiderült, hogy elmondta nekik és nem tartotta tiszteletben a kérésem. Jogosan vagyok rá mérges? Volt köztetek olyan aki hasonlót kért a férjétől/feleségétől?

Szerettem volna ha legalább ennyi intimitás megmarad nekünk, ha már ilyen úton kell hogy próbálkozzunk.



2023. okt. 31. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút jogos. Szégyellheti magát mélységesen, amiért így visszaélt a bizalmaddal.
2023. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Jogos. Szomorú, hogy ennyire nem tartja tiszteletben.
2023. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Adott esetben jogos a felháborodás.

Máskülönben lombikosként sosem értettem ezt, hogy minek titkolódzni. Az számomra azt jelentette mindig, hogy az adott ember sincs rendben azzal a ténnyel, hogy lombikoznak - így meg tudatalatt hátráltatja magát és a folyamatot.

2023. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

Jogos is meg nem is: ez kettőtök "titka", tehát ugyanannyi jogod van kérni, hogy titok maradjon, mint a házastársnak azt kérni, hogy elmondjátok.

Talán az lenne a legtisztább, ha ilyenkor lenne egy kompromisszum, mondjuk hogy a te családod ne tudja meg, de ő a családjának titok(meg)tartási kötelezettség mellett elmondhatja, ha előtted nem beszélnek róla.

Attól is függ, hogy miért zavar, ha tudják: szégyelled (mert mondjuk te vagy a "problémás fél", aki miatt a lombikot javasolták, vagy csak magát a tényt), vagy nem akarod, hogy állandó beszédtéma legyen, hogy épp milyen eredmények születtek, mikor milyen vizsgàlat/beavatkozás történik?

Ha első, akkor szerintem túl kell ezen lépni fejben, nem titkolózni a végtelenségig, a màsodiknál pedig meg lehet mondani egy normális családnak, hogy mi a helyzet, de szólni, hogy nem szeretnétek belemenni részletekbe, és így legalább amúgy sem kérdezgetnének, hogy "Na mikor leszek már nagymama?" és hasonló tapintatlanságokat, amiket sajnos lombik nélkül (is) szokás.

2023. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Jogosan vagy mérges.


Nálunk is pontosan ez volt, direkt kértem, hogy ne beszéljen róla, erre pár héttel később kiderült, hogy mégiscsak elmondta.

Nyilván volt egy nagy veszekedés, aztán anyóssal is egy nagy veszekedés, amikor a sikertelen lombik után rákéedezett, hogy mikor megyünk vissza a meddőségi központba. Akkor én nagyon nyersen közöltem vele, hogy semmi köze hozzá, majd ha mi úgy gondoljuk beszélünk róla, igazából arról se kellene tudnia hogy mi oda járunk. Fogja fel úgy hogy sose lesz unokája, fogadja el és hagyjon minket békén.


(Még lombik előtt jóval, amikor csak sima kivizsgálásra jártam volt egy bizar telefonbeszélgetés, amikor anyósom felhívta a férjem, hogy mi volt a nőgyógyásznál. Fogalmam sincs akkor is miért tudott róla hogy én nőgyógyászhoz megyek, de nekem ez teljesen abszurd volt, hogy felhívja a FÉRJEM, hogy számoljon be arról, hogy mit vizsgált rajtam a nőgyógyász. Könyörgöm a saját anyukámnak nem számolok be minden nőgyászati vizsgálatról, az anyósomnak meg aztán végképp semmi köze hozzá, főleg nem a hátam mögött. Nekem ez már túl volt a határon, ezért nem akartam beszélni a lombikról se, ne hívogassa a férjem azzal hogy hány tüszőm van meg hány embrió lett. Erre nagyon nincs szüksége az embernek.)

2023. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jogosan vagy mérges.


Bár nálunk az én szüleim nagyjából mindent tudtak, párom nem sok mindent osztott meg ez ügyben a szüleivel.

Én inkább ismerősök és mindenki más előtt titkoltam,1-2 közeli barát oké hogy tudja/tudta de másnak nem kell és így hogy megszületett a baba sem "híresztelem" hogy lombikos de anyósnak köszönhetően többen tudják mint szeretném 😕

2023. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Látom sokan értitek akkor, hogy miért kértem erre a férjem. Szerintem elég ha csak annyit írok, hogy már az első fél év próbálkozás után volt hogy anyósom emailben elküldött a férjemnek egy cikket az hőmérőzésről, a nagypapája pedig kivágott egy újságcikket és a férjem farzsebébe nyomta amiben teherbeesési tippekről volt szó, olyan hülyeségekkel hogy ne menjen el a nő zuhanyozni szeretkezés után....de amúgy ezeknél sokkal durvább és mérgezőbb dolgok is voltak viszont túl hosszú lenne leírni. És igen utolsó....került már szóba családi ebédnél a férjem örökítőanyaga, konkrétan hányingert kaptam ettől az asztalnál hogy ez a téma és hogy büszkén mondogatja hogy jók lettek az eredményei és a család örömködött hogy jaj de jó....ha összejönne a baba nyilván nem titkolnánk, hogy lombikoztunk, de szerettem volna minél stresszmentesebb lenni mert elegem van már a hülye kérdésekből, tanácsokból, beszólogatásokból stb stb...
2023. okt. 31. 21:50
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

4-es vagyok, értem én is a problémádat, ez a helyzet szerintem is nagyon beteg, viszont ezen mit tud rontani, ha tudjàk, hogy lombikoztok? Előtte sem volt rózsás a szitu, lehet rosszabb?...

Nem lehet esetleg, hogy a férjed pont azért mondta el nekik, hogy békén hagyjanak titeket? Úgy értem, hogy most már tudják, hogy lombikoztok, nyilván ebből kiderül, hogy a szex utáni nemzuhanyzásnál kicsit szakszerűbb segítségre van szükségetek, viszont azt is mutatja, hogy rajta vagytok a témán, tehát ezzel sem tudnak jönni, hogy sürgessenek meg orvoshoz küldözgessenek.

Azt tudom, hogy barátnőm maga mondta el a férje anyjának, ráadásul telefonon, mikor megelégelte, hogy a férje nem hajlandó beszélni vele a témáról, viszont anyós rendszeresen őt találta meg az unoka-kérdésekkel... (náluk férj eredményei indokolták a lombikot amúgy).

2023. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem teljesen érthető a kérésed és engem is felbosszantana ha a férjem nem tartaná tiszteletben.

Valószínűleg a férjednek vannak leválási vagy valami hasonló problémái ha ennyire beavatja a tág családot ebbe az intim dologba.

A gyerek megszületése után se lesz jobb, majd akkor is bele fognak szólni mindenbe ha nem húzzátok meg a határokat és erre a kapcsolat is rámehet.

2023. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
4# Az mondjuk nem szégyen, hogy valaki a próbálkozást se szokta elmondani, mi se mondtuk, mivel senkinek semmi köze a hálószoba dolgokhoz. Ez miben más szerinted? Látszik itt egy két ember nem nagyon ismeri az embereket. Én csak az évekig tartó küzdelmet egy embernek meséltem és bár nem lombikos voltam, de az a marhaság amit egyből elkezdett nyomatni, nem jókor csináljuk, nem szedünk biztos cinket, nekik 4 gyerek van, olyan nincs, hogy nem jön, stb. Barátnőméknél lombik volt, ott még ennél durvább beleokoskodások mentek. Ki a fenének van erre szüksége?? Nos, senkinek. Ide nyugalom kell és ha valakinek ez stresszhelyzet akkor bizony az. Családi körbe is van egy rokonom, akik jelenleg küzdenek, két ember tudja és ennyi. Totál érthető. Majd ha összejön a baba, elmesélik. Gondolom más se úgy kezdi a próbálkozást, hogy gyors körbehívja anyóskát, hogy na most bújunk ágyba. :D
2023. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!