Szabálytalan petezsák?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek értelmezni az alábbi leletet.


[link]


Dokit diktálás közben riasztották műtéthez, így nem lettem okosabb :(



nov. 19. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem sok jót sajnos. Pont annyit látok, amit te is. Se a vérzés, se az alig nagyobb méh, se a szabálytalan petezsák nem túl biztató. Ha pedig a kora is biztos, még rosszabb a helyzet. Szikhólyagnak, felismerhető embriónak és már valamiféle szívpulzálásnak is kéne lenni. Ehhez képest embriószerű valamit lát, szikhólyagnak, szívműködésnek meg nyoma sincs.☹️

Még ha nagyon rossz az uh.gép,akkor is túl sok gond ez így egyben, ahhoz, hogy arra lehessen fogni.

nov. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen én sem számítok jóra :(

Csak nem ertettem, hogy lat embri szeru arnyekot ha szikholyag meg nincs??


Most mar csak abban remenykedem a termeszet megoldja, es nem kell muteni. Ha mar igy alakult :( ugye erre azert van esely?

nov. 19. 01:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, szinte mindig megtörténne, csak nem mindig várják ki.

Nagyobb terhessegnél azért ajánlják sokszor a műtétet, mert fizikailag és lelkileg is megterhelőbb spontán. Lehet fájdalmas, erős vérzés, várni, hogy mikor indul el, közben semmit nem mersz csinálni sehol, mert bármikor megtörténhet stb.

Én 6.hétben vetéltem el spontán. Uh.-n már nem látszott semmi, csak az endometrium nem vált le, mert addig progit szedtem. Ennek ellenére a doki műtétre küldött, mert erős vérzésem volt. Hát, mivel épp elvetéltem 🙄

Szerencsére a kórházban az ügyeletes orvos nem javasolta a műtétet. Mivel abbahagytam a progit, pár nap múlva rendesen távozott az endometrium is. Fölösleges lett volna kikaparni, amikor ugyanaz természetes módon is megtörténik.

Ha műtétre küldenek, de nem akarod, beszéld meg az orvossal, mennyit szeretnél várni, hogy magától rendeződjön. De a lényeg, hogyha így döntesz, a vérzés elmúltával mindenképpen menj kontrollra!

#1

nov. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,h pecsetelo verzesem van egyelore csak. Ez a 2.vetelesem. Elsonel ilyenkor mar gorcsoltem.

Amugy 2 veteles utan mar ha jol tudom kuldenek kivizsgalasra/vervetelre. Tudsz errol bovebb infot?

nov. 19. 02:05
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

#4! Az nem jelent semmit, nem egyformák. Nekem például egyetlen fájdalmas görcsöm se volt.

Én úgy tudom, hogy csak 3 után. Nekem "csak egy volt", de a meddőségiből elküldtek utána még 2 vizsgálatra, mert már rohadt öreg vagyok. Nincs idő még kettőt "kivárni".

#3

nov. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok jót ír. Ilyen időben már szívhangnak kell lennie de ő szikholyagot se lát.

Nekem első lombikom,8-9 hetesen missed ab lett a másodiknál be sem ágyazódott utána küldtek plusz vizsgálatra.

nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem 2 vetélés után se küldtek kivizsgálásra 29 évesen. 1 gyermekem van. Azt mondták mivel teherbe tudok esni nem lehet nagy probléma. Jön, ha jönni akar. Magánúton elkezdtem kivizsgáltatni magam. Pajzsmirigy alúlműködésem van, ez okozta a vetéléseket. Március óta szedem a gyógyszereket, most 10 hetes várandós vagyok. Nem bántam meg, hogy elmentem magánúton kivizsgáltatni magam. Én a helyedben elkezdeném
nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Maganuton vegeztettem hormonpanelt, amibol IR derult ki, illetve PCOS-em van.


Gondoltam meg trombofilia panelre

nov. 21. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!