Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok hogy kezelitek ha...

Lombikosok hogy kezelitek ha a munkahelyetek nem támogató?

Figyelt kérdés
Meséljetek kérlek, mert én főleg olyan tapasztalatokat olvasok, hallok amik pozitívak...(támogató munkahely stb.) Én 11 éve dolgozom ugyanott, és még soha táppénzen sem voltam. Ha intéznem kellett vizsgálatokat akkor arra a szabadnapjaimat vettem ki, de arra is húzták a szájukat. A szabadnapok kiadásának igazából soha nem örülnek úgy látom. Vérvételre kéretőztem el párszor, de azokat a kieső időket is bőven ledolgoztam. Most is kellene mennem megint vérvételre, de már azon agyalok hogy inkább kifizetek 30 ezret magánlaborban, holott ingyen lenne, csak ne keljen elszenvednem megint a nem tetsző reakciót. Meséljetek kérlek, akik voltatok hasonló helyzetben...

dec. 12. 19:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
A kötelező orvosi vizsgálatok idejét biztosítania kell a munkahelynek és nem dolgoztathatja le az ott töltött időt. Ha húzzák a szájukat, akkor mutasd be a jogszabályt és máris csend lesz. Védett vagy, de ha fogalmad sincs róla és meghunyászkodsz, akkor csak te jársz rosszul.
dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Nem érint a lombik de én is ilyesmi helyen vagyok ahol nem engednek el és én váltani fogok... Mert ez nagyon nem oké. Egyik kolléganőmnek megengednek bármennyi késést, nekem is mondták, hogyha lesz olyan elfoglaltságom, ami miatt el kéne mennem előbb, akkor nyugodtan mehetek. Most pont volt a hónapban kettő, kétszer két órával előbb akartam elmenni, erre ugyanaz az ember, aki azt mondta, elmehetek ilyen helyzetben, azt mondta, hogy ez a kettő túl sok... Úgyhogy kamu táppénzzel oldottam meg inkább. Nagyon gyász hogy nem adnak ki szívesen szabit meg el se mehetsz orvoshoz...
dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Férfiként írhatok?


Én dolgoztam sokáig HR-en, és mindig balhé volt ebből, mert a többieket zavarta, hogy a lombikosok elmehettek, de ők meg, idézem: "Én miért nem maradhatok otthon dugni?".

dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
1-es én úgy tudtam hogy a védettség csak a stimulációtól számít. Az azt megelőző vizsgálatok alatt is védett lennék? Ez a mostani vérvétel a következő konzultációhoz kell ami alapján ki fogják számolni gondolom, hogy mennyi injekciót hormont kell majd kapnom. És az első stimuláció csak onnan fog kezdődni, magyarán ez már reprodukciós eljárásnak minősül, de ebbe a vérvétel szerintem nem tartozik bele.
dec. 12. 19:54
 5/21 A kérdező kommentje:
2-es amúgy igen tényleg szörnyű...
dec. 12. 19:57
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

A lombikkal összefüggő vizsgálatok, kezelések idejére kötelesek elengedni, felmenteni a munkavégzés alól, ugyan bér nem jár rá, tehát fizetetlen szabi.


Nekem bár nem lettek volna a kezelés ellen, én szimplán nem akartam senkit beavatni, így úgy tudták, kezelésem és műtétem van/lesz, ami miatt gyakran hiányzom, majd huzamosabb ideig sem leszek (a leszívástól a tesztelésig). A 2. sikeres volt, így utána nem mentem vissza, ekkor közöltem a terhességet.

dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

#3


Akik ilyet mondanak, rohadjanak meg, de komolyan.

dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
hát igen 7-es...A durva , hogy az ilyeneknek mindig össze is a gyermek probléma nélkül, így soha nem tudják meg miről is szól ez az egész. Hány pontját érinti az életednek ez a küzdelem. Ezért is titkolják sokan a lombikot, mert nem érdemes az embereknek elmondani semmit. Többek között ezért is fizetnék inkább, csak hogy legyen legalább ennyi békességem, hogy a vérvételem miatt ne idegeskedjek...
dec. 12. 20:02
 9/21 anonim ***** válasza:
5%

7. 8.


Miért rohadjanak meg? Miért is járna valakinek, a SAJÁT SZAPORODÁSA miatt + szabadnap???

dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

#9 Csakhogy ez nem szabadnap... Tudod a szabadnapjain az ember általában pihen, szórakozik nem egy klinika várójában ül vizsgálatra és kezelésre várva.


Ennyi erővel miért jár plusz szabadnap annak akinek van gyereke, miért jár plusz táppénz annak akinek van gyereke...

dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!