Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok hogy kezelitek ha...

Lombikosok hogy kezelitek ha a munkahelyetek nem támogató?

Figyelt kérdés
Meséljetek kérlek, mert én főleg olyan tapasztalatokat olvasok, hallok amik pozitívak...(támogató munkahely stb.) Én 11 éve dolgozom ugyanott, és még soha táppénzen sem voltam. Ha intéznem kellett vizsgálatokat akkor arra a szabadnapjaimat vettem ki, de arra is húzták a szájukat. A szabadnapok kiadásának igazából soha nem örülnek úgy látom. Vérvételre kéretőztem el párszor, de azokat a kieső időket is bőven ledolgoztam. Most is kellene mennem megint vérvételre, de már azon agyalok hogy inkább kifizetek 30 ezret magánlaborban, holott ingyen lenne, csak ne keljen elszenvednem megint a nem tetsző reakciót. Meséljetek kérlek, akik voltatok hasonló helyzetben...

dec. 12. 19:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%

10.


"Csakhogy ez nem szabadnap... Tudod a szabadnapjain az ember általában pihen, szórakozik nem egy..."


... udvaron pakolja a tűzifát az anyósáéknál.

... étteremben találkozik a 17 éves csaja apjával.

... alkudozik egy autószerelővel, aki 1M-et kér a váltószerelésért.

... igazgatóval dumálja meg, hogy mennyit kér a gyereke átengedéséért.


Na, ilyenekért miért nem kapok én szabadnapot? A cégnek ezekhez is annyi köze van, mint a te babádhoz. Főleg, hogy utána lelépsz évekre a cégtől.

dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#11: Ez a jogszabály. El kell engedjen a munkáltató, max fizut arra a napra nem köteles adni, stimutól az a papír jár, ami igazolja, hogy lombikos kezelés alatt vagy és 6 hónapig nem rúghatnak ki.
dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

#9


Mert a jogszabály is így írja elő, köteles elengedni.

Épp elég baja van egy meddő párnak, az a te szegénységi bizonyítványod, hogy ezt irigyled tőle. Kb. mintha azt irigyelnéd, hogy valaki kemoterápiára, vesedialízisre vagy béltükrözésre járna.

Hol van az EQ-d? Mérhető?

Másnak a szaporodás egy jó dugást jelent. Másnál meg az évek során több tucat orvos általi vizsgálatot, száznál is több beszúrt injekciót, kellemetlen mellékhatásokat, rosszullétet. Mire vagy lesz terhesség, vagy nem.

Elhiheted, ezerszer inkább munkával töltöttem volna ezt a sok időt.

Remélem, az ilyeneknek visszaadja a karma, és egész más miatt mászkálhatsz munka helyett orvoshoz, kezelésre, majd akkor megtudod, mennyire jó buli, te szörnyű ember!

dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
1%
13. De miért is lenne egy SZABADON VÁLASZTOTT elfoglaltság, egyenértékű egy (nekem kívánt) betegséggel? Én nem adnék erre egy perc szabadidőt sem! És elve, fel sem vennék nőt.
dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%

Szar az élet, igaz? Még a szemét lombikosok helyett is neked kell dolgozni. Bizony, mennyivel jobb volt a váróban ülve intézni nekem is a céges ügyeket az iroda helyett! Milyen jó is volt az altatásra várva laptoppal az ölemben dolgozni kórházi hálóingben! Régi szép idők! Én csak a céget sajnálom nagyon, ahol dolgoztam, mert végül terhes lettem és most a baba mellett nem nekik termelem a nyereséget.

Fogalmad sincs, miről beszélsz - nagy szerencsédre.


Kérdező,kitartást! Ha a munkáltató genyózik, ad igazolást a meddőségi centrum. Bár a vérvételre talán épp nem tud, ha nem ott végzik, de én is úgy tudom, már védett vagy.

dec. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%

#14: De ez nem szabadidő, fogd már fel. Ezért van az, hogy nálad okosabbak alkották a kormányrendeletet. Fogalmad sincs mivel jár egy ilyen lombikos folyamat és egyébként meg nagyon sok esetben ilyenkor derül fény betegségre, vagy valamilyen problémára, amit kezelni kell, műteni kell, stb. Igazad van, valóban szabad akarat, mint nagyon sok minden más, de mindegy, úgysem fogod megérteni. Nincs igazság a Földön.


#15: Igen, ez jó kérdés mi van, ha máshol van valami, de az szokott lenni, hogy már az elején kapsz egy papírt, ami igazolja, hogy a programban részt veszel, rajta van a jogszabályi hivatkozás is, és a munkáltatónak ha ezt bemutatod, tudomására hozod, akkor köteles elengedni mindegy hol van az ezzel összefüggő vizsgálat, ellátás. Egy megjelenést meg akármikor visszamenőleg is tudsz igazolni. Mi legalábbis így csináltuk, el is fogadták.

dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%

#14

A meddőség is betegség, van BNO kódja is. Értem, hogy te egy életunt incel vagy, aki ha termékeny is, minden valamire való nő elkerül, nemhogy szaporodjon veled. De mások viszont vágynak gyerekre, és ehhez testileg és lelkileg megterhelő kezelést választanak. Az állam pedig ehhez biztosít FIZETETLEN szabadnapot.

További keserű életet, te gyökér!

dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
94%
#11! Azért, mert egy f@sz vagy és életedben nem dolgoztál HR-en. Legnagyobb örömöd az életben, hogy a gyikre jársz hazudozni.
dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
95%

Friss lombikos vagyok.és bérszámfejtő

Kell kerni egy igazolast. Leadni a munkahelyre. Nem rughatnak ki a kezeles alatt (fél évig) minden vizsgálatra el kell engedjenek.csak ez nem szabiból megy hanem azok a napok mikor nem mesz, fizetetlen igazolt!!! Távollét.

3#as aki ilyet mond az ostoba mint az állat. Tuti hogy nők. Azok olyan ostobák. És gonoszak :D mellesleg a legtobb lombikos nem szexel kozben azert nem nehogy tobbes terhesseg legyen, utanna meg fel higy baj lesz, es vannak esetek leszivas utan, beultetes utan mikor tiltott is.

Ne foglalkozz a munkahelyel nem érti meg ez szomorú. Munkahelyed lehet száz de lehet baba enélkül nem. És ha baba lesz lehet vissza se kell menned ide majd soha többet :D

dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szoval nekem igy volt. Leadtam a papirt a legelejetol kertem. Igy barmikor eltudtam menni barmilyen viszgalatra mindegy milyen vizsgalat. Nem kell azt az orrukra kotni. Elmesz es kesz. Ha nem kersz aznapra igazolast fizetetlen az a napod, ha kersz tappenzes papirt akkor viszont jar a tappenz. Nekunk elsore ossze jott es en pl a beultetestol a mai napig tappenzen vagyok. A lombik miatt alapbol veszelyeztetettkent kezelnek. Szoval en itthon vagyok 2 honapja. Ha lemegy a 12. Het es minden rendben a baboval, vissza megyek erre a par honapra. De en pl senkivel nem foglalkozom. Nyilvan az en munkahelyemen se orulnek. De kit erdekel ? En se igy szerettem volna, de ez van. De engem ne fosszon meg senki ennel a lehetosegetol. Nem fogok lemondani az anyasagrol egy munkahely miatt.

Altalaban azok pattognak akikre ha rapislognak terhesek lesznek. Szupi nekik. :D nekunk marad a nehezebb út. De megér minden atrocitást. Hidd el. És engedd el. Mert ha idegeskedsz miatta na az nagyon nem jo. A lombikhoz nyugi allapot kell. Drukkolok.

Előző voltam

dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!