Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek volt kettő vagy több...

Akinek volt kettő vagy több vetélése üres petezsák miatt!?

Figyelt kérdés
Nálatok kiderült mi okozta? Vagy mi változott ami miatt a következő terhesség megmaradt?
febr. 23. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nekem "csak" egy volt. Nem tudom, hogy üres maradt-e mert uh.előtt elvetéltem, de valószínűleg igen.

Ezt általában fejlődési rendellenesség okozza. Nálam elég valószínű, hogy nem volt megfelelő a petesejt minősége, mert már öreg vagyok, ilyenkor gyakori. Csináltak egyébként genetikai tesztet, nem hordozok semmit, egyszerűen épp azzal a petesejttel gond volt. Most újra terhes vagyok, remélem most nem lesz gond, eddig jól alakul. 14 hetes vagyok.

Kettőnél vagy afölött mindenképpen indokolt lenne genetikai szűrés a pár mindkét tagjánál.

febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt kettő, de közben volt egy kihordott terhesség is, így nem vizsgálgattak. Annyi, hogy a második és harmadik terhességnél automatikusan kaptam progeszteronpótlást.
febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Két vetélèsem volt, ismeretlen ok miatt. A harmadik terhessèg sikeres volt, nem vizsgàltattam semmit.
febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2!#3! és a lepontozónak is üzenem, a kérdező leírta, hogy mindig üres petezsák miatt. Az azt jelenti, hogy adott ponton megáll a fejlődés. Ami többnyire nem hormonális okot jelez, mint pl.a progihiány, hanem fejlődési rendellenességet, ami hátterében gyakrabban áll genetikai ok. Én is tudom, hogy ma 3 után szokták vizsgálni és akkor mindent is néznek, mert bármi lehet, de nem derül ki, hogy miért kérdezi. Ha pl.magánban szeretnék vizsgálódni (azt se tudjuk Mo.-e), akkor arra indulnék, amerre nagyobb eséllyel találnám meg az okot.

#1

febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: tapasztalatból írom, hogy az üres petezsák előző nap lehetett még nem üres is. Nekem volt olyan, hogy külföldön elkezdtem vérezni, görcsölni, ott rögtön elmentem dokihoz és volt embrió, de pár nap múlva itthon már üres petezsákot láttak és ez volt a hivatalos diagnózis is - a külföldi uh eredmény nem érdekelte őket, pedig sokkal modernebb géppel készült, mint az itteni volt.
febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 2, az elsőnél tippeltel, volt egy cisztám ami terhesség alatt fájt, azt mondták a csiszta is okozhatta, hogy az embrió nem fejlődött ki.


A masodik vetélésemnél meg egyszerüen nem tapadt meg.


A harmadik terhességem nekem is sikeres volt.


Egyébbként orvos is mondja, hogy genetikai okok miatt nem szokott tovább fejlődni a terhesség, és még a 12. Hét előtt álltalában elvetélnek az anyukák.

márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!