Mi lehet az oka, hogy nem fejlődött tovább a többi tüsző?

Figyelt kérdés

Első lombikunkon vagyunk, ma voltam kontrollon, hétfőn lesz leszívás, de eléggé elkeseredtem, mert így a végére csak 2 db tüsző maradt, és még az endometrium is vékonyabb lett most mint kedden volt (kedden 10,6 mm, most 8,7 mm). Ez mitől lehet egyáltalán?

Az én eredményeim elméletben rendben vannak, a férjemnél találtak eltéréseket. Lehet ebből még így valami szerintetek?

És mi lehet az oka annak, hogy ez első kontrollon még 18 db potenciális tüszőt is látott az orvos, most meg csak 2-t? Miért nem jutott el idáig a többi? Én rontottam el valamit, túl sokat stresszeltem, túl megerőltettem magam fizikálisan vagy ezek hülyeségek? Csak a doki nem akart túlstimulálni és így visszájára fordult a dolog?

Amúgy hosszú protokollon vagyunk, az elején 2 napig 150 egység ovaleap-et szúrtam, majd 9 napig 100-at, majd újra 150-et. Ha ez valakinek mind valamit...



febr. 23. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam 11 volt a leszívásig és abból 8 lett mikor leszívták. Úgy tudom előfordul, hogy nem mindegyik érik meg. A dokit mindenképp kérdezd meg de pár ötletem van.

Az injekciókat minden nap ugyanakkor adjátok be jó területre a hasadba?

Nekem végig ugyanakkora mennyiséget kellett szúrni Rekovelle majd később mellé Cetrotide a végén a repesztő. Nekem is hosszú protokoll volt, de nem itthon azt mondom előre. Bár az is tény személyre szabva szokták belőni a hormonokat szóval simán lehet ez is normális.

Azt nem hiszem, hogy stressz miatt kevesebb lenne. Akkor nekem egy se lett volna. Hiába próbáltam nyugott lenni nagyon stresszes voltam.

Ha esetleg most kevés tüsződ lesz lehet a kövi ciklusban emelik az adagod. Igazából ha ez a kettő jó lesz abból is lehet baba.

febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a végére csak egy lett, de amúgy, én is azt hittem velem minden rendben van.. legalábbis a leleteim alapján, akkor amikor elkezdtük úgy is volt.. aztán mire jött az első stimulalas (mert azért rohadt lassan ment minden..) már egyáltalán nem voltam rendben. Lehet a stressz vagy ki tudja. Na de az a lényeg nekem egy lett, meg is termekenyült, vissza is kaptam, aztán sajnos nem tapadt meg, de hidd el akinek 10 meg 15 van, annak is lehet a végére csak 1 marad vagy egy se, mert vagy meg se termékenyül, vagy nem osztodik.. aztán persze nyilván olyan is van akinek sok lesz de a kettő simán elegendő ha az a kettő rendben van. A legtöbb amit tehetsz hogy nem szomorkodsz meg idegeskedsz ezen. Sztem sajnos nekem is amiatt nem sikerült az első mert állandóan agyaltam a sok hülyeséget ahelyett hogy pihentem volna és örültem volna annak az egynek.
febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Minden injekciót rendesen, ugyanabban az időpontban, minden gond nélkül be tudtam adni a hasam aljába. Nem hiszem, hogy ezzel bármi baj lett volna.

Amúgy én nem gondolom, hogy velem minden rendben van, azért úgy írtam, hogy "elméletben" rendben vannak az eredményeim. Magyarul nem diagnosztizáltak semmit, de az nem is jelenti, hogy nincs semmi bajom. Pl. szerintem pcos-em van (több tünet is egyezik, és az amh-m 5,12 volt), de amikor rákérdeztem a dokinál, hogy most van-e vagy nincs-e, egy kitérő választ adott, ami alapján vagy nincs vagy nem tudják ezek alapján diagnosztizálni vagy nem tudom. Na de ha pcos-em lenne, akkor épp, hogy sok tüszőm lett volna, nem? Úgyhogy ezt sem értem.

Azt inkább azért írtam, hogy a férjemmel "van gond", mert így, hogy max kettő petesejt lesz, még azoknál is kevesebb az esély, hogy minden rendben lesz. Amúgy a dns fragmentációja magas.

febr. 23. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. A férjem dns fragmentaciója olyan magas volt, hogy azt mondták pont annyit tudtak kinyerni ahány petesejtet leszívtak tőlem. Szóval ha kettő jó petesejted lesz akkor kettő jó katona csak lesz.
febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 vagyok, ne aggódj. Az tuti nem tesz jót. Nekünk is a férjemmel van gond. OAT szindróma.


Nem vitatkozni akarok veled vagy ilyesmi csak a rendszer hibája szerintem az, hogy az első vérvétel és az első stimulalas közt eltelik fél év, ami alatt akármi is lehet akarkivel.


Nem tudom pco-d van-e, de lehet siman... én az első stimunal voltam egy lánnyal aki pcos volt és neki pl sok tuszoje nőtt meg (tíz felett) de csak kettőben volt pete és végül csak 1et kapott vissza. (Neki sem sikerült sajnos.)

febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az lenne sztem rairnak a leleteidre.. nalunk rairtak ezeket. Szóval..
febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dóziscsökkentés nem vált be.

Magadat ne hibáztasd, ilyenkor a gyógyszerekkel irányítanak mindent. Ha azokat úgy adod be, ahogy kell, rajtad már semmi nem múlik.

febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!