Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3,3 TSH (0,5 - 4,7 hataereteke...

3,3 TSH (0,5 - 4,7 hataeretekek) terhes maradhatok?

Figyelt kérdés

Oktober vegen volt egy vetelesem

Aztan decemberbe volt vervizsgalatom (minden ev vegen megcsinaltatom altalaba) az altalanos laborzsigalatokat. Volt kerve TSH is akkor.

Most 3 honapja probalkozunk a babaval ,viszont nem jott ossze. Mikor kicsit utanna olvastam milehet a problema esetleg (habar 3 honap meg nem a vilagvege sikertelenul) akkor olvastam tobb helyen hogy a TSH 2 -2,5 max kene legyen a teherbeeseshez.

Lehetseges hogy 3,3 a veteles miatt volt akkor? Lehet igy egyaltalan babam?

27.en megyek endokrinologushoz kivizsgalasra.



márc. 12. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Igen, lehet a sikertelenség oka a magasabb TSH. Van, aki ennyivel is teherbe esik, de a többség nem. Babához 2 alatt jó. Endokrinológus fog adni gyógyszert, ez elég gyorsan kezelhető.
márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ft4 13.55 (11.5 -22.7)
márc. 12. 11:00
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Állítólag az ideális, ha a felső harmadban van, de tök mindegy, mert a TSH se jó. Nekem se volt a felső harmadban, valahol közép tájon, de jó volt a TSH-m. Úgy lettem terhes.

Neked be kell állítani gyógyszerrel és rendben lesz, mert nem annyira szörnyű azért. Viszont kezelni kell, ha babát akarsz és terhesen is kontrollálni kell, mert olyankor is változik, de ezt majd az orvos úgyis elmondja.

#1

márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztos, hogy nem a 3,3-as TSH-d okozta a vetélést.

3,5-ig nem befolyásolja a terhességet.


A 2 körülire beállított TSH a lombikosoknak kell, mert a hormonkezelés hatására megemelkedhet a TSH.


35 év alatt 1 év próbálkozás ajánlott kivizsgálás előtt. 1 év alatt a párok 80%-ának sikerül a baba.

márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 2,5-ös TSH-val nem jött össze a baba 1 év alatt (úgy, hogy 24 voltam), kaptam Letroxot, és az első 1,2-es hónapban összejött. Lehet, hogy véletlen, de a második babával rögtön szedtem, és ő első hónapban összejött.
márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Most mit kell lepontozni? Egy szóval nem írtam, hogy a 3,3 TSH okozta a vetélést. Barátnőm is 3,0-mal esett teherbe(8év után), de tény, hogy attól még nem a 3,3 ideális babához, hanem a 2,0 alatti. Ezt fogja mondani az endokrinológus is, nem azt, hogy várja meg, amíg teherbe esik 3,3- mal.

#1

márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

En arra gondoltam hogy esetleg akkor azert volt 3.3 mert akkor volt a veteles

Ugye terhesseg alatt felmehet

Azota nemvolt merve, 2 het mulva megyek endocrinologushoz

Nem mehetett vissza? Vagy az magatol nem megy le?

márc. 12. 12:11
 8/20 anonim ***** válasza:

A terhesség korai szakaszában inkább le szokott menni. Magától is változhat, nekem nem terhesen 1,33 és 2,56 közötti értékek voltak, nem tudom mitől függően. Az első trimeszterben viszont egy alá ment, valami 0,7-re(akkor magánban mérettem a megnyugtatásomra), az 1.trimeszteri vérvételen viszont, ami jóval utána volt(bő 10 hetesen), már újra 1 fölé ment. A második trimeszterben kezdi használni a baba a sajátját, akkor már 3-ig jó. Még nem mérettem.

#1

márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
8. terhesség alatt fel inkább szokott menni, nem le
márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9! Sajnos, nem tudtam másolni neked a linket, de itt minden le van írva a terhesség alatti TSH változásról: www.endokrinkozpont.hu

De bármelyik másik honlapot nézed, ugyanezeket a számokat fogod tálalni. Mivel a TSH egészséges felnőttnél (most tekintsünk el attól, hogy az a felnőtt épp teherbe akar esni), a TSH szint majdnem 5-ig jó, első trimeszteri terhességben pedig csak 2,5-ig, bizony, terhesen alacsonyabb várható. Az első trimeszterihez képest fog majd nőni a 2.trimeszterben, de soha nem lehet annyira magas, mint nem terhes ember esetében a max. Ha összehasonlítod a terhes referencia tartományt a normállal, azt is láthatod, hogy az alsó határérték is csökken, nem nő.

#8

márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!