Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ciszta mellett teherbe esni?...

Ciszta mellett teherbe esni? Nektek sikerült?

Figyelt kérdés

3 napja derült ki hogy a bal petefészemben található egy 34mm-es ciszta már 1 éve próbálkozunk a babával de nem jött eddig

Az orvosom azt mondta hogy mérjem a hőm és próbálkozunk tovább mert a ciszta valószínű hogy magától el fog múlni

Szerintettek így ez lehetséges? Nektek sikerült ciszta mellett a baba? Reménykedjek még vagy már adjam fel a fenébe 😕



márc. 14. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Exemnek sikerült, sőt, miómája is volt mellette!

Mondjuk arra már nem emlékszem, hogy ezek pontosan hol helyezkedtek el, de én hinnék a dokidnak.

márc. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, hogy magától el fog múlni, viszont azt is, hogy még valószínűleg sokáig be fog kavarni a hormonokba és így a babatervezésbe is, hiába múlik el.

Tényleg bekavart, mert teljesen rendszertelen lett a ciklusom, és nem is vettem észre, hogy terhes vagyok, pedig kb. 2 hónap múlva már majdnem leugrott a második csík... (sajnos missed ab lett, de ez már nem függ össze a cisztával.)

Egyébként én úgy tudom, hogy hivatalosan 4 cm fölött nevezik cisztának (az enyém 44 mm volt, ha jól emlékszem), szóval lehet a tied még egyszerűbb eset.

Tehát próbálkozzatok nyugodtan, nem lehetetlen egyáltalán! :)

márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem gátólta a teherbeesést és a ciklusomba se zavart be soha. Mindenkire más hatással van.
márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bal petefeszkem teli van cisztakkal, de ez nem is derult ki, csak mikor terhes lettem.

A menstruaciom szabalytalan volt, viszont az en tapasztalataim szerint sokszor volt ovulaciom. (Magas testho, tojasfeherjes nyak, pozitiv ovu tesztek, nyitott mehszaj)


Egy sztk-s endokrinologusnal voltam, aki szart bele az egeszbe, meg se vizsgalt, majd a mostani nogyogyaszom mondta, hogy csoda, hogy igy sikerult a baba.

Szoval en azt mondom, nem lehetetlen, de azert nem egy konnyu dolog, mi is eleg sokaig probalkoztunk elotte.

Sok kitartas es turelem kell hozza, az egyszer biztos!

márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van cisztàm. Èn könnyen, első pròbàlkozàsra teherbe estem. A ciklusomba se zavart be. Viszont missed abom kettő is volt ès egy kémiaim is. De minden terhessèg első pròbálkozàsbòl sikerült.

19 hetes km

márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 7 hetes kismama vagyok és már 5 hetesen a méhen belüli petezsákon kívül látott a bal petefészkemben egy cisztát ami még mindig ott van.

Novemberben volt egy korai vetélésem (5.hét) és február elején estem újra teherbe szóval viszonylag hamar.

Októberben még nem próbálkoztunk, véletlenül sikerült. Már akkor látta a doki a cisztát

márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én PCO jellegű petefészkekkel rendelkezem, maga a PCOS hormonlabor szerint nem bizonyíott. A lényeg, hogy alapól sajnos nehéz teherbeesnem.

7 év alatt kétszer sikerült és mindkettő vetéléssel végződött.

Néha pár évente belemondtak a levegőbe egy nagyobb cisztát, aztán máskor nem láttak. Ezek mind külöböző dokik.

Utoljára január végén hozták rám a frászt egy 41 mm-es sűrűbb bennékű, vékony septumokat tartalmazó cisztával, tehát nem szimpla folyadékkal telt, ami felszokott szívódni. El is küldtek tumor markerre, hogy tisztább képet kapjunk.

Azt mondta egy doki, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy az ilyesfajta ciszta eltűnjön csak úgy.

Tumor marker negatív volt egyébként.

Most voltam múlt héten uh-n és eltűnt a ciszta. Ami meglepett, bár bőszen kentem ricinus olaj + tömjén illóolaj kombóval 2 cikluson át a ciklus első felében az alhasam, fóliázva pácolódtam benne órákat, majd lemostam. Olvastam, hogy jó hatással lehet, a ricinus mélyen fejti ki a hatását, hát valószínűleg működött.

Utolsó tehességemnél is volt egy nagy cisztám. Lehet egyébként, hogy pont ez.

márc. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pco-m van, tavaly tavasszal voltak rendszertelen ciklusaim 40-50naposak. Mindket petefeszek policisztas. Agusztustol fogtunk babaprojektbe, azota 32-35naposra normalizalodtak a ciklusaim...hogy mitol? De ki tudja.Terhessegi vitamint szedtem az elejetol...azon kivul semmi mast nem csinaltam, max egy kicsit jobban figyeltem az etkezeseimre. Oktoberbe ossze is jott de kemiai lett a vege. Most beleptem a 7dik hetbe es eddig minden rendben van, mar szivhang is van. Januartol omega3-at nagy adagban, terhes vitamint es myoinozitolt szedtem. Nem tudom ezek segitettek-e valamit de ahhoz kepest mind a ketto eleg hamar osszejott...

márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!