Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikos terhesség esetén...

Lombikos terhesség esetén mikor kell felkeresni a védőnőt és a saját nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes múltam, még kell járni a meddőségi intézetbe, úgyhogy úgyis lát orvos rendszeresen, csak érdeklődök már így előre, hogy mit hogy kell. Nekem mondjuk nincs is "saját nőgyógyászom" vagy akit annak tekintenék, mert mindig máshoz jártam, (kerestem az igazit úgymond 😅)

Olyanhoz lenne célszerű menni, aki van a helyi kórházban is vagy mindegy?



márc. 20. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nőgyógyászt szívhang után, védőnőt szintén, 8. hét környékén.

Védőnő engem a problémás teherbe esés miatt csak 10. hét után fogadott. (Nyilván feleslegesen nem akart adminisztrálni ha mégis közben valami probléma lenne)


Mindegy milyen nőgyógyász, terhesgondozáshoz mindenki ért. Ameddig próbálkoztunk én is rengeteg magán nőgyógyásznál megfordultam, végül terhesgondozásra sima állami rendelésre jártam és pozitív volt a tapasztalatom.

márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végül nem jutottam el lombikig, megoldódott spontán, de úgy tudom, 12.hetesen köszönnek el.

Sajnos, ma már nem célszerű ahhoz járni, aki van a kórházban is, mert hivatalosan nem láthat el 2 helyen. Én voltam magánorvosnál párszor, még a terhesség előtt és már így is "sunyiban" vizsgált a kórházban ügyeletben, amikor be kellett mennem, mert baj volt. Nem is szülhetek nála, pedig ezek után nem is hozzá járok terhesgondozásra, hanem a sima államishoz, mert minek? Fölöslegesnek tartok százezreket fizetni azért, ha úgyis idegennél szülök. Ha bármikor bizonytalan vagyok az államiban, vagy szeretnék egy másodvéleményt, még mindig elmehetek hozzá magánba és akkor konkrétan azért fizetek, nem azért, hogy ír pár beutalót, vagy megkérdezi, hogy vagyok, mert ez ingyen is megy az államinál. Genetikait meg úgyis egy 3. helyen csináltattam volna, mert neki nincs hozzá képzettsége, az államisnál nincs, a kórházban meg nem akartam.

márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem lombik, hanem spontán lettem terhes, de elsőnek 6 hetesen voltam dokinál. Ekkor már volt szívhang, mégis azt mondta várjunk még azzal, hogy jelentkezem a védőnőnél. 9 hetesen vissza kellett mennem, és utána mondta, mostmár vegyem fel vele a kapcsolatot.
márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 8. héten hívtam fel, pár napra be is hívott a védőnő. Kaptam kiskönyvet is.

Aztán a reprodukciót intézetben azt mondta az orvos, hogy korai volt még, elég lett volna akkor, ha ők elbocsátanak. Mivel a 10. hétig oda jártam heti szinten kontrollra.

A saját orvosomhoz is kb. ekkor jelentkeztem be, hogy sikerült a lombik. Mondta, hogy kitől kérjek genetikai uh-ra időpontot (egy másik magánorvoshoz, aki csinál ilyet). Ő maga csak 16 hetes koromra hívott be vizsgálatra.

márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön lombikoztunk, így oda már nem kellett külön menni csak elég volt az etedményeket küldeni a terhesség megállapításról. Államiba mentem és nem csalódtam. Úgy voltam vele, mint egyes, hogy azért nem fizetek amit megcsinálnak ott is. Nekem is pozitív volt végig nagyon alaposak és rendesek voltak velem.
márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok lemaradt hamarabb elküldtem :D 8 hét után mentem államiba akkor volt már szívhang
márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!