Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tud javulni 42-43 évesen a...

Tud javulni 42-43 évesen a petesejt minőség?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
nem, a petesejtek annyi évesek mint amennyi a hölgy akié a petesejt, az idő előrehaladtával romlik az állapotuk, ezért nem is gyakori hogy a 40-es éveiben szüljön valaki
ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Életmóddal stb sem lehet?
ápr. 28. 23:02
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem
ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Lehet egyébként. De az teljes életmódváltás. Főleg ha eddig egészségtelenül éltél.


[link]

ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. A Q10-et mondják. Fogalmam sincs, hogy hat-e, de én használtam. Ártani biztos nem árt. Illetve, nekem fontos volt, hogy csak olyasmit szedjek, ami nem zavarja össze a végre pontos ciklusomat.

Az első vetélés lett, a második jelenleg itt ficánkol a hasamban. Állítólag makk egészséges.

Nem mondanám, hogy egészségesen éltem. Sajnos, még dohányoztam is. Terhesen már persze nem. Sportoltam, illetve terhesség előtt szedtem babavitamint, D vitamint meg mindig, és kicsit javítottam az étkezésemen, mert az tragikus volt.

42 vagyok.

ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi 😁
ápr. 29. 01:28
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem. A sejtjeink velünk öregednek - a petesejtek születéstől kezdve - és jelenleg még nem tudjuk megállítani az öregedést. Ez vonatkozik a petesejtekre is.


Emellett persze számít az életmód, mert kihatással van az emésztésre, a hormonháztartásra, a teljes szervezetünkre, ami közvetlen és közvetett módon befolyásolja a teherbe esést, majd azt követően a várandósságot.


Mind Q10, mind a többi vitamin ártani nem fog, de sokat ne várj tőlük. Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor már rég bezárták volna a meddőségi központokat és háziorvos írná fel receptre a gyermekre vágyó nőknek.


Tudom, nem jó ezt olvasni, de az életkorunk előre haladtával egyre inkább csökken az esélye, lehetősége annak, hogy egészséges kisbabánk szülessen.


Mindezek mellett nem lehetetlen, kívánom a legjobbakat!

ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyilván csökken az esély, nekem 41 évesen sikerült 😍 De jó lenne még egy kis csoda.


A vitamin szerintem is kevés, de egy csomó videóban azt mondják, 3 hónap alatt javítható életmód vàltással.

ápr. 29. 12:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 41 évesen sikerült, akkor simán jó lehetsz 1-2 évvel később is. Nem kell minden 40fölötti nőt temetni. Régen is szültek olyankor, csak nem elsőt, hanem a tizediket. Nekem első baba lesz.(Mondjuk elég valószínű, hogy utolsó is.)

#5

ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

És hogy mérik? Hogy mérik meg a kiinduló állapotot, majd mivel, hogyan mérik meg 3 hónap múlva?

Ráadásul 3 hónap az szerintem semmire nem elég. Ne érts félre, az hogy odafigyelsz magadra az szuper, ha 41 évesen még termékeny voltál az is egy nagyon jó kiindulási alap. Drukkolok nektek, csak szerintem nagyon könnyelmű ilyen kijelentéseket tenni, hogy 3 hónap életmódváltással javul a petesejt minősége. Főleg hogy még csak azt sem lehet tudni ki mit ért életmódváltáson...

ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!