Normális, hogy ennyi idő alatt nem esek teherbe? Volt más is úgy, hogy jókor voltak együtt, mégsem lett terhes de végül spontán sikerült? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben volt egy vetélésem 8 hetesen. Akkor kB 1,5 év kihagyás után elsőre teherbe estem, előtte 6 hónapig semmi.

Most azóta se, semmi. Az ovut érzem is, UH is volt ekkor, LH teszt is pozitív, szóval jókor is vagyunk együtt, mégsem leszek terhes.

34 éves vagyok, de a doki szerint nincs min aggódnom, napra pontos a ciklusom, kicsit gyenge a vérzés, de a nyálkahártya megfelelő, ovu-kor talán a tüszők kicsit nagyok (25-30 mm) de erre is azt mondta a doki, hogy nem feltétlenül baj, meg azzal nyugtatott, hogy ha egyszer sikerült teherbe esni, akkor azért nem olyan rosszak a kilátások.

Létezhet hormonális gond, mondjuk progi hiány rendszeres ciklus mellett? Remélem nem valami genetikai gebasz... jövő hónapban kezdjük a meddőségi kivizsgálást...annyira nem akarom 😞



ápr. 12. 07:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Pasinak sokkal egyszerűbb a vizsgálat, ráadásul sokszor náluk van a gond. Mégis kb.mindig a nő tolja végig az összes vizsgálatát, mire a gyanú a nagy szent pasira terelődne. Meddőségiben párhuzamosan mennek a vizsgálatok, szerencsére. Nekem is felállt a hátamon a szőr a lombiktól és már csak ezért sem gondoltam, hogy érdemes, hiszen a szervezetem simán kitolja magából az embriót pszichésen is, akkor totál felesleges szétbombáznom magam ezzel. Nálunk romló spermakép, magas prolaktin, IR, 40+ életkor, korai p.f.kimerülés játszott, csak a lombikra láttak esélyt az orvosok, de addig mentem a megoldások után, hogy spontán jött össze végül.
ápr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Tudom milyen rossz érzés az embernek meddőségibe menni. De ha normális helyre mész akkor ez nem fog számítani. Hiszen itt is ott is orvosok vannak.

Ha úgy nézem évek óta gyereket akartok és nincs. Az idő megy. Mindenképp menjetek meddőségibe, így is sok idő telt el. Ott mindent felírnak dobozdíjjal(300 ft) amilyen gyógyszer kell. Minden vizsgàlatot megcsinálnak férfi-női oldalon egyaránt. Pl cukorterhelésed volt már? Mert az pl alap, átjàrhatóság, ezer féle ok lehet amit egy átlag nőgyógyász a rendelésén nem talál meg.

Ha van valami azt kezelik, ha nincs akkor kezdődik az inszem. Én mindig azt hittem, hogy valami nagyon nagy cucc. Hát nem az. Soknak sikerül is.

Én nagyon fèltem a lombiktól de semmi gáz nem volt. Sem a leszívás, sem a beültetés. Biztos van akit jobban megvisel de menni kell előre addig míg a célodat nem éritek el. Nem agyalni, nem gondolkodni, csinálni kell.

ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
December 4. En volt idopontunk a meddosegibe amit 2 honapra kaptunk ..a decembert hagytuk az unnepek miatt januar elejen kezdodtek a vizsgalatok, majd marciusba kezdtuk is az inszemet. Inszem elott par nappal jott ossze a baba.. nem evek a kivizsgalas.. bekerulni nehez utana a ciklus diktal.
ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem hiszem, hogy itt használható választ kapsz, annál inkább javaslok egy alapos kivizsgálást és egy másik orvost aki nem jósolgat neked..


Nem, amúgy nem igaz, hogy nem olyan rosszak a kilátások. Hja a dokidnak jók, mert jarkalhatsz hozzá évekig majd folliculomertiára meg "vizsgálatokra".. csomó pénzt ott hagysz.. jó kilátás (neki)


A saját példám: 2 gyereket szültem, összejött mindkettő azonnal. Köztünk is volt 2 vetelesem.. A harmadikkal 4 éve nem esek teherbe. Volt 2 vetélésem, egy abortuszom.. 2 lombikom. Én is teherbe tudok esni de egyáltalán nem jók a kilátásaim.. mi már tudjuk az okot, de ehhez el kellett menni kivizsgálásra (nem nőgyógyászati oka van nálam hanem belgyógyászati + társul hozzá ffi oldali probléma)

ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es megkérdezhetem mi volt a megoldas?

Milyen életmódot folytattal, hogy sikerült végül?

ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

Ne a spontánban reménykedj. Ha véletlen összejön úgy akkor örülsz de közel sem biztos. Éveid voltak a spontánra. Az hogy a 11- nek véletlen sikerült nem jelenti hogy neked esetleg sokkal kisebb gonddal sikerül spontán. Még akkor sem ha fiatalabb vagy.

Ezt engedd el. Ha akarod a gyereket akkor szedd össze magad és előre. Az ember maga a meddőségi központ szótól rosszul van de ugyanolyan nőgyógyász van ott is. Csak sokkal sokkal több lehetősége van arra hogy segítsen. Ugyan olyan váró, ugyanolyan vizsgáló. Semmi más nincs ott. Csak te is mint sokan velem együtt kiborulunk a szótól hogy meddő. Mi lesz ha nem sikerül. De ha valahol a legnagyobb az esély rá az ott van. 30 éves korom óta vártam a spontán terherbeesésre. Most nyaralunk, most pihenünk, most fogytam, sportolok minden volt. Nődokitól nődokiig. Nem találtak semmit. Mondjuk jó pénzekért. Tavaly lettem 36. Áprilisban bejelentkeztem, június első konzultáció. Minden vérvétel, felírták inzulinrezisztenciára a gyógyszert. Amit máshol nem , mert nem nézték. Július átjárhatósági. Augusztus első inszem, szeptember második, november harmadik, január negyedik. Semmi. Februárban kezdtük a lombik szurikat, március elején leszívás, beültetés. 2 hét múlva pozitív teszt. Nem telt el egy év. És ha visszamehetnék a 30 éves önmagamhoz, hogy fejbe verném, hogy magándokikra költötte a pénzt, ahelyett, hogy egy jó hírű meddőségit keresett volna. Hogy sajnálta magát hogy meddő, hogy rosszul volt ettől a szótól. És csak várta a spontán csodát. Lett csoda csak egy kis segítsèggel. Te ne várj ennyit mint én. Ne ostorozzd magad. Ott segíteni fognak. Ha nem elsőre akkor másodikra de sikerülni fog.

ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%

#11 vagyok. Mivel korábban már kijöttem egy gyógyíthatatlanként ismert állapotból, tudtam, hogy kezdjek hozzá. Lelki háttér kutatása ezerrel, rossz családi hiedelmek, transzgenerációs nehézségek, párkapcsolati pszichológia, anyai/társadalmi nyomás feltérképezése, feldolgozása. Emellett alternatív vonalak, mint Aviva torna, Bowen masszázs, korábban étrendmódosítás /könnyen felszívódó szénhidrátok, feldolgozott élelmiszerek, tejtermékek kiiktatása/, plusz amit a meddőségiben mondtak vitaminok: mindkettőnknek jó minőségű vitaminok, nekem plusz napi 1000 mg Q10. Plusz a meggyőződés, hogy az egész fizikai állapotunk az érzelmi kivetülése, s jönni fog a gyerek, ha összeraktam magam.

Szerintem fölösleges úgy lombikra menni, hogy az ember viszolyog tőle. A női szervezet extra érzékeny az érzelmi rezdüléseire. És van olyan meddőségi, ahol ezt tudják: anno a SOTE-n azzal kezdték, hogy egy hosszú kérdőívet kellett kitöltenünk, melyben több kérdés is azt feszegette, ki is akarja, hogy szüljön a nő…

ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17

Képzeld el, hogy a sok csalódás miatt én annyira de annyira negatívan kezdtem az első lombikot. 4 inszem nem sikerült. Pedig az elsőnél nagyon hittem, voltak tüneteim a progitól. A 4.-nél is nagyon hittem hátha nem lombikozunk. Olvastam mindent, minden tünettől féltem, és úgy voltam vele, miért sikerülne, az egy csoda lenne. Erre az első lombik sikerült. Még a tesztet sem voltam hajlandó megcsinàlni, mert nem akartam több negatívat látni. A férjem csinálta meg, és úgy voltam mikor szólt nézzem meg, hogy minek? Úgy is negatív.

Tehát iszonyú negatívan lettem terhes.

Nálam nem volt semmi hatása annak hogy pozitívan vagy negatívan álltam a dolgokhoz.

ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De az ugye megvan, hogy Te a kudarctól féltél?
ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Persze, mint a nagy átlag akinek hosszú ideje nem sikerül valami.
ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!