Normális, hogy ennyi idő alatt nem esek teherbe? Volt más is úgy, hogy jókor voltak együtt, mégsem lett terhes de végül spontán sikerült? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben volt egy vetélésem 8 hetesen. Akkor kB 1,5 év kihagyás után elsőre teherbe estem, előtte 6 hónapig semmi.

Most azóta se, semmi. Az ovut érzem is, UH is volt ekkor, LH teszt is pozitív, szóval jókor is vagyunk együtt, mégsem leszek terhes.

34 éves vagyok, de a doki szerint nincs min aggódnom, napra pontos a ciklusom, kicsit gyenge a vérzés, de a nyálkahártya megfelelő, ovu-kor talán a tüszők kicsit nagyok (25-30 mm) de erre is azt mondta a doki, hogy nem feltétlenül baj, meg azzal nyugtatott, hogy ha egyszer sikerült teherbe esni, akkor azért nem olyan rosszak a kilátások.

Létezhet hormonális gond, mondjuk progi hiány rendszeres ciklus mellett? Remélem nem valami genetikai gebasz... jövő hónapban kezdjük a meddőségi kivizsgálást...annyira nem akarom 😞



ápr. 12. 07:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a doki nálad mindent rendben lát, akkor a párod is menjen el egy kivizsgálásra. Ha ő is rendben van akkor lehet hogy ez csak nehezebben jön össze. Nem inkább 2022, szeptemberére gondolsz? Vagy valamit én számoltam el
ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem, 2023-ban. Akkor az volt az első próbálkozásunk 1,5 év kihagyás után. A kihagyás előtt kB fél évig is próbálkoztunk, szintén úgy, hogy jókor voltunk együtt, hiába.
ápr. 12. 10:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

34 évesen ez sajnos ilyen. Tényleg nem számít soknak ez az idő. Minden ciklusban van kb 20% esély, hogy összejön.


De párod is nézték már? Ő rendben van?

ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa, félreértelmeztem, már értem.

De a párod is megkéne nézni, nem csak téged. Ha nálad is nála is megvolt minden nézve, akkor márcsak próbálkozni kell. Esetleg belehet vetni gyógynövényes praktikákat, mégpempőt, veszíteni nem lehet vele.

ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Páromat még valóban nem nézték....minden bizonnyal ha most sem jön össze, akkor már őt is muszáj lesz.

De akkor még azért nincs minden veszve, igaz? Annyira ódzkodok a lombiktól...még a vizsgálatoktól is. Egy állapot kapcsán már volt részünk ilyen orvosról-orvosra járós kivizsgálásban, ami hónapokig, évekig tart....annyira utálom ezt 😞

ápr. 12. 10:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a biztonság kedvéért csináltatnék egy hormonpanelt a helyedben, csak hogy a dolgok elé menj. Pajzsmirigy, IR, progeszteron. Ha minden megnyugtató és a párodnál sincs gond, akkor valóban az a 20% lehet a magyarázat.
ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak tényleg érdemes lenne akkor elmennk, ne várjatok.


Mi tavaly voltunk hasonló helyzetben (én akkor 35 voltam). Párom ment előbb kivizsgálásra, neki egyszerűbb. Ő úgy gondolta ha nála van gond addig én ne terheljem magam a sok kivizsgálással. Ha nála minden ok menjek én is. (A vizsgálat napján meg is van az eredmény)

Nem lett valami jó az eredménye, ismétlésre hívták későbbre, addig szedett vitamint stb, odafigyelt jobban. Az ismétlésre végül már nem került sor, mert terhes lettem.

Így engem nem vizsgáltak alaposabban végül (csak annyira amennyin te is túl vagy, megnézett a nődoki de nem látott semmi problémát, ciklusom is rendben volt)


Lehet feleslegesen járod a köröket, ha nála meg gond van.

ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a párod menjen el egy spermavizsgálatra te meg kérj beutalót laborvizsgálatra mert lehet hormongondjaid(pajzsmirigy gondod van) és azt lehet gyógyszerrel kezelni és a párod is benjen el vérvételre és mindketten szedjetek vitaminokat
ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tavaly februárban volt nekem is egy 8 hetes vetélésem. 9 hónapot vártunk rá akkor. De fél év után én voltam átjárhatóságin, férjem pedig sperma vizsgálaton. Nekem inzulinrezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem van de azok a próbálkozás előtt már kezelve lettek. Most 11 hetes vagyok. Megint kb. 8-9 hónapra jött össze.ha nem sikerült volna elmentünk volna meddőségi központba meet én is 34 vagyok. Egy sperma vizsgálat (DNS fragmentàciós, nem pedig sima!!) nem árthat. Ha az a baj , nem várnék a csodára. Nálunk az rendben volt.
ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja és neked egy hormon panel ha még nem volt
ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!