Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nehezen viselem a sikertelensé...

Nehezen viselem a sikertelenséget. Nektek sikerült inszemmel, lombikkal teherbe esni?

Figyelt kérdés

Ma nagyon lehangoltnak érzem magam. Már a 4. Évhez közeledünk. Eredménytelenül. Voltak jobb és kevésbé jobb pillanataim. Eleinte bizakodtam, aztán kicsit csalódott voltam, hogy nem sikerült azonnal. Nem görcsöltem rajta. Élveztem az életet, spontán voltam. A 2. Év vége felé elkapott egy nehezebb időszak. Ott néhány alkalommal sírdogáltam. Végig néztem ahogy mások egyik nap kitalálják, hogy babát kéne vállalni másnap teherbe esnek. Aztán megbékéltem a helyzettel (közben folyamatos vizsgálatok). Hosszú hónapok óta nem vettem a szívemre és könnyedén hárítottam a rokonok/kollégák beszólogatásait. Azt hittem teljesen elfogadtam ezt az egészet de most rám tört egy rossz érzés (egy kollégám behozta a pici babáját aki egy tünemény) és bánt, hogy talán sosem lesz babánk.

Sikertelen inszemek után nem tudom milyen esély van lombikkal… félek szembe kell néznem vele, hogy nem sikerül.

Tudnátok egy kis lelket önteni belém? Van sikersztoritok vagy esetleg tanács hogyan küzdjem le ezt a negatív hullámot?



máj. 15. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi a baj amiért lombik kell? Biztos alaposan kivizsgáltak?
máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akiknek csak a lombik jön össze és inszem meg nem. Mi a probléma amúgy?
máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Több olyanról is hallottam már, hogy inszem nem sikerült, csak lombik.


Mi nálatok a gond, ami miatt inszem lett?

máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem találtak egyik oldalon sem kezelendő problémát. Ami persze örömteli mert nagyon féltem, hogy azt mondják valamelyikünk menthetetlen de így tényleg értetlenül állunk. A szervezetem jelzi az ovut de tesztelgettük is egy időben… sajnos az inszem sem sikerült. :( Azt mondták eleinte ha nem jön össze természetes úton inszemmel azonnal sikerülni fog… :(
máj. 15. 21:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem:) Mi kicsit több, mint másfél évnél tartunk. PCOS-em van, gyakorlatilag nincs spontán ovulációm. Fogamzásgátló abbahagyása után még valami csoda folytál 5 hónapig ovuláltam, 5. hónapban terhes lettem. Baromi nagy volt az öröm, aztán jött a pofára esés: a full pozitív terhességi teszt után az UH-n nem volt az égvilágon semmi, kémiai terhesség volt csak.

Nagyon padlóra tett, főleg, hogy éppen akkor, mikor nekem kiderült, hogy 2 hétig csak azt hittem, hogy terhes vagyok, a barátnőm pozitívat tesztelt, persze azóta már rég megszült, 6 hónapos a pici.

Utána 8 hónapig menzeszem se volt, csak azért nem kezdtem bele az ovuláció indukciós kezelésbe, mert a férjem olyan össze-vissza dolgozott, hogy nem tudtuk volna időzíteni az együttlétet a kezeléshez. Végül októberben kezdtünk neki újra, első gyógyszeres ciklus sikeres, pozitív teszt, duplázódó HCG, öröm és boldogság. Aztán 600 után nem duplázódott, hanem 500 lett, megint kémiai.

Ezt követően újabb vizsgálatok, 2 hónap kihagyás azzal a céllal, hogy szigorúan veszem az IR diétát és tolom a sportot (annak ellenére, hogy az inzulin értékeim nem voltak borzalmasak, sosem voltam még csak túlsúlyos sem, és előtte is heti 2x edzettem). Januárban újrakezdtük, erre ugyanarra a gyógyszerdózisra, ami előtte jó volt, túl sok tüszőm lett, le kellett fújni az egészet. Utána következő ciklusban kisebb adag, az jó lett, de nem lettem terhes. Örültem, hogy legalább a dózis be lett lőve, de következő ciklusban ugyannyi gyógyszertől megint nem lett ovulációm, megint egy hónap kuka. Következőben nagyobb dózistól megint túl sok, megint kuka. Meguntam, május 30-ra kértem egy online időpontot egy Brnoi klinikára. Nem szeretnék itthon lombikozni, mert az itthoni rendszer lehangoló. Az inszem meg véleményem szerint nem adna pluszt a gyógyszer+időzített együttléttel szemben, mert a párom oldaláról semmi gond nincs, csak én vagyok ilyen el-ott, hogy egy normáls ovulációm sincs.


Nyilván majdnem az összes ismerősöm terhes, a környezetemben sorban jönnek a babák. És ha ez nem lenne elég, szülész-nőgyógyász vagyok, úgyhogy még a munkahelyemen is nézhetem minden nap a terheseket:D


Nagyon lehagoló, hogy mennyi mindent megteszek érte, sanyargatom magam a diétával, miközben 1 kg túlsúly nincs rajtam, méhgsem látom semmi hasznát, mert nem változik semmi.

Közben meg naponta jönnek a 130 kilós nők 300-as inzulinszinttel, akik simán ovulálnak és terhesek. Meg persze a reneteg olyan, aki minden évben kétszer terhes, de egyiket se akarta. Meg aki arra nem képes, hogy legalább a cigit letegye.


De ez van. Majd remélem Brnoban összejön:)

máj. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Összeféehetetlenséget vizsgáltak?

Irt néztek?

máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Remélem mihamarabb sikerül! Nehéz lehet még a munkahelyeden is ezzel szembesülni. Hány olyan eset van, hogy egy hétvégi egy éjszakás menetből teherbe essen valaki…. Mi pedig szeretnénk, odafigyelünk, megteszünk minden tőlünk telhetőt és semmi :(

máj. 16. 13:31
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6!

Összeférhetetlenséget nem.

IR nincs.

máj. 16. 13:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt mindenképp megnézetném a helyedben.
máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne is mondd:)

A másik kedvenc, hogy beesik a puruttya, full gondozatlan, fogatlan, dohányzó terhes, és megszüli a full egészséges gyereket, akinek még egy plusz kisujja sincs.

A kolléganőm meg, aki nyilván mindent is megtett, folsavat szedett, nem dohányzott, egészségesen kajált stb, végigagódhatta az egész terhességet, mert omphalocele-je volt a gyereknek. Szerencsére jól alakult. Másik kolléganőmnek 2 év sikertelenség után 3. inszemre ikrek, erre az egyiknek hiányzik a koponyája, szelektív terhességmegszakításra kell mennie.

És akkor az élet igazságos, mi?:D

máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!