Ki hogy viseli a hosszú (legalább egy éves) sikertelenséget? Gondolkodtatok már rajta, hogy szaksegítségre is szükségetek lenne?

Figyelt kérdés
Van, ami segít elterelni a figyelmetek?
febr. 12. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Rendszeres menstuáció és nemi élet + 1 év sikertelenség esetén ajánlott meddőségi központot felkeresni.
febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezzel természetesen tisztában vagyok, egy szóval sem mondtam, hogy nem állok kivizsgálés, vagy épp konkrét meddőségi kezelés alatt.

A kérdésem nem erre irányult.

febr. 12. 18:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam egyértelmű, szaksegítség alatt a PSZICHÉS segítséget értettem, elnézést.
febr. 12. 18:01
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem is volt kérdés. Folyamatosan dolgoztam magamon pszichodrámában utána pszichológussal, illetve egy olyan pszichológussal is dolgoztam, akivel személyre szabott meditációs állítottunk össze nekem.
febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És segített? Elmeséled esetlet a történeted? Mennyi ideig próbálkoztatok, volt-e lombik, sikeres vagy sikertelen terhesség? Miben segített a pszichológus?
febr. 12. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát mi 1 év után elkezdtük a kivizsgálásokat, inszemre jártunk, ezek segítettek, mert reményt adtak, igaz az sem sikerült, jelentkeztünk meddőségi központba, időközben adtunk magunknak egy határidőt ha addig nem sikerül lombik, aztán spontán összejött. De amúgy nekem pl a munkahely váltás segített, előtte nem ahol voltam ott nagyon nem szerettem, miután felmondtam már úgy voltam vele hogy majd jön a baba amikor akar, így is boldogok voltunk, sokat utazunk a férjemmel, szóval ketten is jól elvoltunk, de nagyon örülünk hogy jön a baba :)
febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: bocsánat, de ez nem volt egyértelmű valóban. Ez nagyon egyéni, ha te úgy érzed, hogy szükséged van rá, megrekedtél, akkor semmi szégyen nincs abban, ez egy nehéz élethelyzet. Márcsak azért is ajánlott meglépni, ha komolyan felmerült benned, mert a meddőség pont egy olyan téma, hogy az orvostudomány fejlettsége és "csodái" mellett nagyon sokat számít a pszichés hozzáállás is.


Felmerült bennem is a több mint 5 évnyi próbálkozás során (spontán terhesség és vetélés, sajátpetesejtes sikertelen lombik, majd Brnoban donorpetesejtes sikeres lombik, közben kivizsgálások, kezelések stb.), de végül nem került rá sor. Én a korom miatt már eleve úgy indultam neki, hogy nem lesz könnyű menet valószínűleg, de egyrészt a férjemmel nagyon jól tudtuk támogatni egymást ezen az úton, másrészt több olyan ember is van az életemben, akikkel őszintén tudtam ezekről beszélni, ráadásul pont akkoriban jött egy új kollegina a céghez, akiről hamar kiderült, hogy hasonló cipőben jár, a közös hangot is megtaláltuk, így vele is tudtuk egymást támogatni, tudtuk min megy keresztül a másik.

febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6,5 évet dolgoztunk az első gyerkőcön, mi annyit beszélgettünk a férjemmel erről, hogy teljesen jól feldolgoztuk így kettecskén. De ha azt éreztem volna, hogy szakember kell, akkor nem szégyelltem volna segítséget kérni.
febr. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi egy éve próbálkoztunk, amikor megkaptuk a covid oltást és emiatt 2 hónap szünet következett. Nekünk szerintem az a 2 hónap hozta meg sikert. Annyira eltudtuk engedni magunkat, tényleg mintha egy szikla esett volna le a lelkemről, pedig nem éreztem előtte, hogy rá lennék feszülve. A kihagyott 2 hónap után pont nyaralni mentünk, adtunk magunknak egy határidőt (még 4 hónap), hogyha addig nem sikerül, akkor orvosi segítséget kérünk. Nem kellett, a nyaralás alatt összejött. :) Szoktam is azzal poénkodni, hogy jó cucc lehet a covid oltásban... :D
febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi kicsit tobb mint 1 ev utan kezdtuk el ... Nogyogyasznal majd 2 evnel kertem idopontot meddosegire

febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!