Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a különbség a pco és az...

Mi a különbség a pco és az endometriosis között?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az endometriosis, az amikor a méhnyálkahártya szövetei ki jutnak a méhen kívülre és ott elkezdenek burjánzani. A PcO, pedig a policisztás óvárium szindróma, amikor a petefészekben nincs rendesen peteérés, ehelyett sok apró ciszta van a petefészek kéregben.

Röviden és tömören ennyi. remélem jól írtam.

2012. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem és melyik a súlyosabb?
2012. okt. 18. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom!
2012. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg a pco-t már ki lehet kezelni. De az, h a méhnyálkahártya elburjánzik mindenhova....Valahol olvastam, h csak műtéttel lehet segíteni rajta, h a méhből felkaparják a rossz réteget. De abból lehet meddőség, h soha nem fog regenerálódni. Utána kellene kérdezni egy szakembertől!
2012. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A PCOS anyagcsere zavar következménye, nem gyógyítható, de kezelhető a 3-as kezeléssel (cukorgyógyszer + diéta + mozgás).


Az endometriózis okát sajnos még mindig nem ismerik, műtéttel (nem a méhen belüli nyálkahártyát távolítják el, hanem az azon kívül elhelyezkdőket), és hormonkezeléssel (leállítják a hormontermelést, hogy a műtét során fel nem fedezett szövetek elsorvadjanak) próbálják meg gyógyítani, de sajnos általában gyorsan kiújul.


Szóval azt gondolom, jelenleg az endometriózis a súlyosabb.

2012. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megemlítettél két különböző betegséget? Mi a különbség? Ég és föld.


www.pco-szindroma.hu


[link]

2012. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az endometriózis szerintem is súlyosabb. Állítólag a terhesség javít rajta, de nekem van olyan ismerősöm, akinek az sem állította meg a burjánzást.

És sajnos nagyon el tud fajulni, össze tudnak nőni a szövetek, és csak a teljes méheltávolítás segít, de ez a nagyon súlyos esete.

2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem.az egyik ismerősömnek endometriosisa van nekem pcom és ő is bromociprint szed és én is.ezért kérdeztem van e össze függés a két betegség között
2012. okt. 18. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
érdekes. a bromo nem a magas prolaktin szintre van? Én eddig úgy tudtam, nekem is PCOS-em van, eddig még soha senki nem írt nekem bromot.
2012. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nekem elvileg magas a prolaktin szintem.amióta szedem kevesebb lett a cisztám.
2012. okt. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!