Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vékony PCOS-ok mit csináltatok...

Vékony PCOS-ok mit csináltatok, hogy teherbe tudjatok esni?

Figyelt kérdés
Fogyni nem akarok, mert így is elég vékony vagyok. Ráadásul IR-em is van. Teljesen el vagyok keseredve. Aki hasonló gondokkal küzd, vagy küzdött, légyszí írjon, hogy sikerült-e babásodnia.

2012. nov. 6. 13:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szia, PCOS+IR nálam is. gyógyszert kaptam+diéta+mozgás. spontán sikerült a baba hál Istennek. Úgy emlékszem,hogy 7-8 hónap múlva.
2012. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

És Neked nagyon magas volt az inzulin szinted?

Te is inkább vékony alkat vagy? Mert sok helyen azt olvastam, hogy vékonyaknál még lassabb a javulás.

2012. nov. 6. 14:12
 3/19 anonim ***** válasza:

Hát ha az 50 kg vékony alkatnak számít,akkor igen. :D

Nem tudom mennyire számított magasnak,de kaptam rá gyógyszert endokrinológustól.

2012. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipoben jàrok. Igaz, mèg csak 2 honapja tartom a 3-as kezelèst,de annyira remènykedtem ebben a honapban,nem sikerult. Fogyni nem szeretnèk tobbet, màr ez a 3 kg is zavar. A ciklusaim eddig szinte semmit nem rovidultek, pè-is van kb. mindig a 22.-24. nap kornyèkèn.De ez a kezelès elott is igy volt.Mègsem sikerult teherbe esnem màsfél èvig,akkor derult ki a PCO ès IR. A pozitiv vàltozàs nàlam egyenlore, hogy a koros, nagyon durva hajhullàsom (ami a sok tesztoszteron miatt volt) szinte teljesen elmult. Lehet turelmesebbnek kellene lennem, de nehèz.

Sok sikert Mindkettonknek! :)

2012. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én semmilyen tünetet nem vettem észre, a ciklusom is rendszeres, azt viszont nem tudom, hogy van-e pé-m. Gyógyszert kaptam rá, még csak 1 hónapja szedem, de nem tudom, van-e vmi javulás. Diétát Ti szigorúan betartjátok?
2012. nov. 6. 14:32
 6/19 anonim ***** válasza:

En szigoruan betartom a diètàt mèg ha nehèz is. De ugy tudom, hogy a gyogyszer is csak akkor hat ha tartod a diètàt. En Merckformin 500-at szedek, napi 2 db. ès azt mondta az endokrinologus, hogy ha nem tartja az ember a diètàt, a gyogyszer mèg tobbet àrt, mintha nem is szednèd.A diètàt nem vèletlenul kell tartani. Muszàly hogy ne ugràljon a vèrcukorszint, ez az IR lènyege, hiszen pont ettol nem mukodnek ugy a hormonok ahogy kell. ( A petefèszekben sok inzulin receptor van) A sport is fontos, én kuzdottem vele az elejèn, de màr megszoktam ès min. heti 3-4 alkalommal sportolok. Talàn a szén hidràt adagomon fog novelni a dietetikus, hogy ne fogyjak tovàbb. A kèrdèsedhez kapcsolodva mèg, az egyik ismerosom 2 ève probàlkozott mikor kiderult a PCo ès IR, brutàl eredmènyei voltak ès a 2. diètàs-gyogyszeres honapban sikerult spontàn teherbe esnie.

Milyenek az eredmènyeid?

2012. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mit sportolsz? Nem eszel cukrot és fehér lisztből készült termékeket?

A cukor jó, mind az éhgyomri, mind a terheléses, viszont az inzulinom 40 (mértékegységet nem tudom).

2012. nov. 6. 14:51
 8/19 anonim ***** válasza:

Hàt igy nem igazàn tudom,nekem az IR-t a terhelèses vizsgàlat eredmènyei mutattàk meg.

Olyan sportot kell vàlasztani, ami azért emeli a pulzusszàmot, amit tudsz mondjuk 45 percen keresztul egyenletesen vègezni, de azért dobogtatja a szivet rendesen :) En futottam eddig, de ha az ido màr nem engedi, szobabicikli vagy elliptikus tréner..Azèrt èn sem kezdtem egybol 45 percel, de fokozatosan hozzàszoktattam a szervezetem, mostmàr jobb a kondim, màr nem szenvedem vègig a 45 percet, csak màr mondjuk az utolso 10-et :)

Igy van, nem eszem fehèr lisztbol kèszult èlelmiszereket sem cukrosat, tartom a napi 5x ètkezést, betartva a szén hidràt hatàrokat ès hogy az ètkezések kozott ne teljen el 2ès fèl-3 orànàl tobb.Nekem a dietetikus nagyon jo kis ètrendet, recepteket àllitott ossze, + a net is tele van IR ès PCO diètàkkal, onnan is meritettem. En tartom, ugy vagyok vele, hogy vagy rendesen csinàlom, vagy sehogy. Nagyon vàgyunk màr a bèbire.

2012. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, be kellene tartanom a diétát és sportolni sem ártana. Mi is babát szeretnénk, és olyan nehéz beletörődni, hogy vannak olyanok, akik szerencsések, egészségesek. Én pedig nem is gondoltam volna hogy baj van. Köszönöm a segítséget, tanácsokat és kívánom, hogy mihamarabb megszülessen mindegyikünk álma :))
2012. nov. 6. 15:26
 10/19 anonim ***** válasza:
Én ugyan körvér pcos vagyok, de a legjobb barátnőm nagyon vékony és ő is pcos+ir- 3as kezelés kell neki, szépen lassan, de javul, de tény, hogy sokkal lasabban mint én.
2012. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!