Most mit tegyek? PCOS

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a debreceni orvos tudományi egyetemen,és ott azt modta a pco-ra szakosodott orvos,hogy ha gyereket szeretnénk,akkor hagyjam abba a fogamzásgátlót és ne szedjek semmit fél évig.Nekem ezzel az a problémám,hogy félek attól,hogyha nem szedek semmilyen gyógyszert akkor visszatérnek a cisztáim,ugyanis most kis petéken kívül semmit nem láttak az UH-n.Kérdeztem erről az orvost és azt mondta,hogy neki most ezt nincs ideje elmagyarázni nézzek utána a neten.Hát én semmit nem találtam.Szerintetek mit csináljak,kérdezzek meg egy másik orvost is?Kicsit félek gyógyszer nélkül maradni örülök,hogy nagyjából helyre jöttem!!Legfőbbként,pedig már nagyon babáznék!

2012. dec. 7. 08:58
 1/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csodálkozozm hogy nem találtál semmit, tele a net a PCOS-ról szóló információkkal. Például itt sok mindent megtudhatsz. :

[link]

2012. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy értelmetlenül fogalmaztam!Arra a feltevésre nem találok semmit,hogy mi van akkor ha gyereket szeretnénk pcos-an és nem szedünk semmilyen gyógyszert,ami kordában tartja a rossz eredményeket(hormonokat,cisztákat)!Lehet e gyógyszer nélkül teherbe esni??
2012. dec. 7. 09:35
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Lehet, csak nehezebb.

Ami fontos : cukorbetegeknek szánt diéta és rendszeres mozgás. A gyógyszer (metformin, nem tudom, ilyet kaptál-e már) csak rásegít erre. Ha még nem voltál, menj el endokrinológushoz, ő ír fel metformint. Ez a hármas kezelés teszi valójában rendbe az anyagcserét és ezzel a hormonháztartást. A fogamzásgátló nem valódi segítség, csak a tüneteket fedi el, és amint abbahagyod, kezdődik elölről az egész. Ezért nem is érdemes ezzel a módszerrel próbálkozni.

A lényeg : hármas kezelés és kitartás, türelem. :-)

2012. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De nem is értem. Mit gondolsz, hogy majd fogamzásgátló mellett esel teherbe?

A fogamzásátló a fogamzást akadályozza meg, nyilván nem szedheted, ha gyereket akarsz.

Így, hogy szeded nem tud hormonokat mérni, mert tabletta mellett nem lehet.

Abba kell hagyni, és majd utána kezelni.

2012. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fogigátló csak árt. PCOS-t 3as alapkezeléssel lehet kezelni. Debrencenben rendesn el specilaista orvos. DR. Valicskó Viktória. Mindenképp hozzá mennj ez a szakterülete.
2012. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti nem vagyok fogalmatlan tisztába vagyok vele,hogy mire való a fogamzásgátló!!Itt az volt a kérdés,hogy ha abbahagyom és pcos vagyok mennyi esélye van annak,hogy természetes úton gyógyszer nélkül essek teherbe!
2012. dec. 13. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!