Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Legyen baba, vagy ne? Egyáltal...

Legyen baba, vagy ne? Egyáltalán mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Eddig 3 orvosnál voltam,petefészkeimben kis ciszták vannak.Gyakran rosszulléteim voltak,mostanság(szédülés,hízás,kis szőrszálak.stb),kivizsgálásokra mentem,de még semmi nem körvonalazódott teljesen,de lehet cushing-gyanús.Hormon vizsg.még készülőben.

Nagyon ritkán menstruálok,és akkor is alig..Eddig minden orvos azt mondta,hogy jó lenne,hogyha gyereket szeretnék,akkor most kezdeném,mert eléggé tönkreteszi a petefészkem ez a sok ciszta meg a hormon ingadozások,és hogy később lehet nem tudom majd kihordani stb.

21 éves vagyok,a párom (vőlegényem)kitartott mellettem,hízás,rosszullét stb ellenére is.Viszont havi 110 ezer ft-ot keres,amiből ha mindent befizetünk havi 30 marad:(Én iskolába járok,2 év egyetemet megcsináltam,viszont az állandó rosszullétek miatt nem tudtam tanulni,kitettek.Most összeszedtem magam,gondolkozom,visszairatkozzak -e.Közben elkezdtem a gyógymasszőrt megcsinálni okj-szerű 2éves képzésen,még ez az 1.fél évem.

Albérletben lakunk BP-en:(Van családi ház szüleimnek,hétvégente vagyunk ott.Érzem,hogy ez egyáltalán nem jó körülmény a babának..Viszont fogalmam sincs mi legyen:(Szeretnék nagyon babát,a párom is,csak az az átkozott pénz:(

Tudom,hogy ti nem tudtok segíteni,de mégis,mit lehet tenni?Gondoltam hogy a gyógymasszőrt előtte mindenképp megcsinálom,csak telik az idő...:(Mert lehet így is bele telne pár évbe,mire teherbe tudnék esni.

Köszi a válaszokat előre is.



2013. febr. 19. 16:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én először is megvárnám a hormonvizsgálat eredményét, majd megbeszélném a nőgyógyásszal, hogy milyen lehetőségeim vannak. Mert amit ide írtál, abból nem derül ki semmi, hogy mire mennyi esélyed van. Csak utána döntenék, mert ha később lenne esély valamilyen módon babára, akkor most biztos nem vállalnám be ilyen körülmények között.
2013. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

az előző hormonvizsgálat mutatta,hogy a mellékvesekéreg hormon meg van emelkedve,de minden más jó volt...pedig orvos szerint duzzadt a nyakam,szóval gyanakszik pajzsmirigyre,de jó volt tsh:/meg fsh,lh,minden határértéken belül volt..szóval nem tudni még pontosan,de nem menstruálok,csak nagy ritkán,meg vannak ugye a ciszták a petefészekben.Csak az orvos mondta,hogy ha akarunk,akkor most kéne neki kezdeni,és ha igen,akkor mondja a részleteket:(

2013. febr. 19. 17:10
 3/22 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Hmm, gyakorló IR-esként azt mondom, menj endokrinológushoz, ő jobban ért a hormonokhoz, mint a nődoki. Jó eséllyel PCOS-s vagy, ami diétával, metforminnal és rendszeres mozgással elég jól karbantartható. Ezt hívják hármas kezelésnek. Nem kerül nagyon sok pénzbe. Sajnos véglegesen nem gyógyítható.

Babát ne akarj így, hogy nincsenek rendben a hormonjaid, mert ezzel betegséggel nagy a vetélés kockázata. :-(

Ha most elkezded ezt a kezelést, pár év múlva, amikor már talán anyagilag is stabilabbak lesztek, sokkal jobb eséllyel babásodhatsz, mint most.

Sok oldalon olvashatsz a PCOS-ról.

Egy példa : [link]

2013. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

köszi,az a 3 orvos 3 endokrinológus volt:(de egy se volt jó,nem foglalkozott velem,összesen pedig 10-10 ezer ft-ot kaptak vizsgálatonként.:(

Kezdetben az volt a papíromra írva hogy pcos-vagyok,most meg hogy petefészekben elszórt tűhegynyi cysták...

A kivizsgálás a mellékvese-hormon miatt kértek megint,meg a pajzsmirigy tapintásos vizsgálata nem jó,de nem tudni miért.

Marad az új endokrinológus.Igen mondta az orvos is hogy diéta és gyógyszer mindeképp kell majd,ha akarunk babát,de akkor mért mondhatják,hogy most kéne neki kezdeni majd ennek az egésznek?Lehet csak azért,hogy míg telik az idő,addig helyre álljanak a dolgok,és mondjuk2-3év múlva próbálkozhassunk?Én semmi esetre se fognék bele így,de mint írtam a hormon vizsgálat semmi eltérést nem mutatott!!Akkor mi lehet???

Kétségek közt vagyok:(

Nagyon korrekt volt a válaszod,köszönöm.

2013. febr. 19. 17:47
 5/22 A kérdező kommentje:
ja és még utolsó,elvileg az inzulin rezisztencia meg a pco kapcsolatba áll:nekem az éhgyomri vércukor értékem 3.9mmol,ami nem magas,elvileg a pco-nál általában inzulinrezisztencia is van,de mint mutatja,nekem inkább az alacsony felé tendál,tehát az én sejtjeim (még?!) reagálnak az inzulinra,vagy rosszul gondolom?
2013. febr. 19. 17:56
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Vércukorvizsgálatból nem lehet inzulinrezisztenciát vizsgálni. Ahhoz terheléses vércukor é INZULINSZINT mérés kell.
2013. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Menj el egy rendes endokrinológushoz. Igaz hogy pénzbe kerül, de szerintem megéri. Ha eddig terheléses cukor vizsgálatot sem csináltattak veled akkor ezek nem rendes endokrinológusok voltak. Ajánlom a www.mensmentis.hu oldalt, és innen bármelyik orvost. Budapesten vannak. Ha spórolni akarsz akkor TB-re csináltasd meg előre az alábbi vizsgálatokat (nőgyógyász tud beutalni) és ezekkel menj már eleve:

FSH

LH

Prolaktin

Progeszteron

Ösztraidol

Tesztoszteron

TSH

Kortizol

0 perces cukor és inzulin

120 perces cukor és inzulin


A jó hír az hogy valószínűleg helyre fognak hozni, el fognak múlni a rosszulléteid és akár 30 évesen is vállalhatsz gyermeket. Biztosat persze az orvos fog tudni mondani, de nagyon sok lányt ismerek akinek hasonló problémára a 20-as évei elején fogamzásgátlót írt egy "profi" nőgyógyász, aztán évekig szedte, majd miután abbahagyta előjött újra az összes probléma és csak akkor kezdték a kivizsgálásokat. Mégis rendbe jöttek 1-2 év alatt, és 30 körül sikerült teherbe esni. Egyik ilyen vagyok én, de elég sokan vannak rajtam kívül is :)

Szóval csak emiatt nem KELL most gyereket vállalnotok. Egy normális orvos kell, normális kivizsgálással és kezeléssel. Ha inzulinrezisztenciád van neked is mint azt már írták, akkor gyógyszert fogsz kapni, diétáznod kell és rendszeresen mozogni, ez a három dolog teljesen helyrehoz. Az esetek nagy részében ez a probléma és a kezelés is, van egy kis esélyed rá hogy mégis mellékvese vagy pajzsmirigy, azoknak más a kezelése, de ezt majd az orvos megmondja.

2013. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

NA IDE FIGYELJ!!! TUTI TUTI TUTI TUTI TUTI TUTI hogy IR+PCO!!! nekem ugyan ez volt..nem is menstruáltam..szőrszál ciszta stb...és 10 kilot hiztam ( nem vagyok kövér)......3 honapja kezelem és megjött 50 napra...utoljára 34 napra!!!


TUTI TUTI TUTI TUTI TUTI HOGY EZ A BAJOD!!!!!!

éh gyomri cukor meg inzulinom tökéletes volt..inkább alacsony.....de a terheléses...hohóó az már nem volt jó

2013. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok...igy nem lesz baba,másfél éve akarjuk,23 éves vagyok.....éss most először volt peteérésem...igy 3 honap kezelés után( merckformin,diéta,havi 2 mozgás)
2013. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ja és bocs hogy ennyit írok,...de nekem se vette észre előtte 2 orvos....mondta hogy kis tüsző bla bla..nagy nulllák
2013. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!