Norcolut + Clostilbegyt szedése után ma voltam UH-n, van egy 32x37mm-es cisztám. Ez azt jelenti, hogy PCOS vagyok?

Figyelt kérdés
Ha volt valakinek hasonló, az meséljen. Holnap megyek majd a dokimhoz a lelettel, de meglehetősen aggódok. Köszi a válaszokat!

2013. márc. 11. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jelenti azt. Ez 3. napi vérvételből kiderül. Egyébként a Pco az sok kis apró cisztát jelent. Miért kellett norcolutot szedned? Mert ha nem jött meg és azért, akkor lehet Pco.
2013. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
PCOS esetén nem egy nagyobb ciszta van, hanem sok (min. 10-15) kicsi, fél centis.
2013. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A bal oldali petefészkemben sok apró tüsző van, a jobb oldaliban van egy nagyobb (ez a bizonyos 32x37mm-es).

Azért kellett Norcolutot szednem, mert nem mensiztem hónapokig. Beszedtem, meg is jött, 12 napig tartott, aztán most, hogy elmúlt, el kellett menjek uh-ra, és ezt írták a leletembe. Nem nagyon értem, hogy mi történik velem, és hogy mi vár rám, azt pláne nem. És eléggé félek is. :(

2013. márc. 11. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A clostyt minek adták.

PCOS nem ettől vagy hanem a sok picitől, meg attól, hogy nincs mensid, és tuti rossza a hormonjaid is. A nagy ciszta attól lett, hogy úgy írta fel clostyt ahogy nem lenne szabad.

3. napi hormonsorod milyen lett?

2013. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hónapokig nem volt mensturáció, az hormonális probléma gyanúját kellene, hogy felvesse. A neked adott kezelés a hormonprobléma okát nem szüntetni meg. Valószínűleg inzulinrezisztens vagy, a PCOS hátterében általában ez áll. Ez egy egyszerű cukor terheléses vizsgálattal kiderül. De az eredmény értékeléséhez endoktinológus kell, nem nőgyógyász, mert az nem ért hozzá.
2013. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!