Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem egyértelmű válasz az...

Nem egyértelmű válasz az orvostól és babát szeretnénk, mi lehet a baj? Sziasztok. Babatervezőben vagyunk a párommal a doki szerint ennek nincs akadálya. (már 2 lányom van) Mégsem vagyok nyugodt. A helyzet a következő.

Figyelt kérdés
Múlthét kedden mentem nőgyógyászhoz mert kb az utolsó menstruációm (ápr.28) elég fura volt.5napig volt meg majd 4 napig barnás folyás. Ilyen sosem volt.Ezután pedig folyamatos alhasi görcs és petefészektáji szúrás jelentkezett. Ez sugárzott a derekamba. A doki megvizsgált azt mondta duzzadt a méhem "valószínűleg" felfázhattam.Megcsinálta a rákszűrést is. Írt fel nekem Apranax-ot hogy napi 3x1-et szedjek múlthét péntekig és hétvégére kutya bajom nem lesz ha mégsem menjek vissza. Szedtem de csak enyhült nem múlt el így most kedden ismét visszamentem. Megint vizsgált és még mindig duzzadt a méhem. Írt fel nekem Monural granulátumot egy adagosat és menjek laborba és elküldött hüvely ultrahangra. Tegnap voltam ezeken és ma mentem vissza az eredményekkel a nőgyógyászhoz.Nos a rákszűrés eredménye és a vér vizelet eredménye jó lett minden. Az ultrahang lelet pedig a következő: Ép emlők külső genikáliák közepes tág vagina. VAskor tömött nyomásérzékeny ut stab környezetben. Folytatásában rendes nagy uterus anteversiovflexioban szabad környezetben. Ép lap hám portion. Az uterus corpus nagysága 39x47mm, nyh vastagsága 13mm, Jobb ovárium 39x26mm, Bal ovárium 27x23mm, A douglasban folyadék nincs. Az uterusban kóros keringés nem látható. A mért adatokat értem hogy a méhem petefészkeim és a nyálkahártyám nagyságai. Ezt a douglasban nincs folyadék ezt viszont nem értem. Még ma is érzem az alhasi nyomást és néha beszúr a petefészkem mindkét oldalt. Kicsit többet pisilek mint szoktam ezt a doki is kérdeztem de ugye annak tudtam be hogy "felvagyok fázva" Kérdezte a doki is és az ultrahangon is a doki hogy mikor volt az utolsó mensim. Szóval így ezekkel a tünetekkel a doki azt mondta hogy minden rendben van minden szép és jó ennél szebb nem is lehetne. Kérdeztem akkor nem kell szednem semmit? Azt mondja nem. És úgy köszönt el hogy ezeket a papírokat tegyem el mert sosem lehet tudni (ráírta az utolsó mensim napját) és kedvesen mosolyogva azt mondta vigyázzak magamra. De nem nyugtatott meg mert a "tünetek" továbbra is fenn állnak. Olyan érzés mintha egy hónapja menstruálnék. A ciklusom 19. napján vagyok. A következő mensim 25-31 között várható. Nem rendszeres 30-32 nap között szokott megjönni. Esetleg másnak volt ilyen problémája? Menjek másik orvoshoz vagy várjam meg amíg magától elmúlik ez a kellemetlen érzés? Vagy mire számíthatok? Egy hete még felvoltam fázva mostmár nem de a fájdalom megvan?

2013. máj. 16. 21:03
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
Szerintem ésszerű lenne egy urológust is felkeresned ezzel a felfázás-gyanúval, hivatalosan az ő szakterületük. Hátha ő meg tud nyugtatni, vagy legalább meg tudja mondani, mi ez.
2013. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Mi köze a méhemnek az urológushoz? Akkor ezt a nőgyógyászom is mondhatta volna hogy nem nőgyógyászati bajom van hanem más és keressek fel urológust vagy háziorvost. De nincs olyan tünetem. Nem fáj a pisilés nem csíp nem ég normális minden és nem hugyhólyagom fáj hanem a méhem nyom és fel vagyok puffadva is
2013. máj. 16. 21:46
 3/55 A kérdező kommentje:
Urológiai tünetek közé nem tartozom és a laborom sem azt mutatja hogy bármi ilyen jellegű bajom lenne :-/
2013. máj. 17. 12:43
 4/55 anonim ***** válasza:
Szerintem elég vastag a nyh, ahhoz képest hogy sokáig menzeszeltél(a barnázással együtt). Nem értek hozzá, de én csinálnék egy terhességi tesztet, ha az negatív, akkor valami gyulladás lehet. Arra gondolok itt hogy lehet hogy multhónapban majdnem összejött és valami bent maradt. Vagy a felfázás ráment a méhedre..Az valószínűbb. Én elmennék a háziorvoshoz is, mert ő megtudja mondani hogy ha kell valahova menned (urologia, uj vérvétel...) de szerintem gyulladás. De előbb tesztelj. Akkor szokott folyadék lenni a douglasban ha volt p.é én igy tudom..Meg azt hogy ott nem kell lenni folyadéknak, ha van és nem volt p.é.az rosszat jelent.
2013. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
8 nappal a menstruáció előtt tesztelhetek? Vagy várjam meg hogy megjön e? (25.e körül)
2013. máj. 17. 13:20
 6/55 anonim ***** válasza:

Én csinálnék egyet most, hogy az előzőből maradt e hcg. Bár az is lehet hogy ha volt is már kiürült.

Aztán csinálnék egyet a nemvárt napján, mert gyanús nekem a vigyázz magadra- mosolyogva kifejezés.. Nem akarlak hiú ábrándokba kergetni, lehet teljesen alaptalan az ötletem.De egy próbát megér szerintem.

2013. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy azért mertem a tesztet említeni, mert nekem mikor terhes lettem az első jel a nemvárt menzesz előtt kb 5-6 nappal felfázás szerű hasfájás volt, és nem csípett, ez megmaradt egészen az 5.ik hétig. De aztán sajnos elvetéltem..
2013. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
4 hónapja próbálkozunk igaz nem sok idő de minden hónapban nagyon várjuk hogy sikerüljön. Mutathat már pozitívat ilyen korán a teszt akár halványan? De olyan "terhességi tüneteim" is vannak. De már annyi minden van hogy nem tudom hova tenni. Hasam fel is van duzzadva.
2013. máj. 17. 13:27
 9/55 A kérdező kommentje:
Bhcg-t pont nem nézett a doki laborban.. :(
2013. máj. 17. 13:37
 10/55 anonim ***** válasza:
Nekem a vetélés után volt gyógykaparás, aznap reggel ßhvg-t még találtak.. Ha most pozi lenne a teszt, az szerintem az előzőt mutatja. Ha negatív az annyiból jó jel hogy kiürült,vagy nem is volt, és akkor majd mensi körüli napokban tesztelj mégegyet. Nekem a nemvárt előtt 2 nappal már halvány volt. Aznap meg szintén halvány, de biztosan pozitív. Az is lehet hogy annyira ráizgultál a dologra, hogy megkavarodott a ciklusod, plusz a felfázás, meg ilyesmi..Én azért szurkolok, ha nem is baba, akkor azért hogy jobban legyél és mihamarabb sikerüljön.
2013. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!