Ha terhes vagyok akkor?

Figyelt kérdés
Akár már pár hetes terhességnél (4-5-6) is megkeményedik a has ha lehajolok, vagy még gyűrődik?

2013. máj. 29. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az elsővel akivel aztán elvetéltem azzal keményedett a hasam, másodikkal akit most várok és jól van (15 hetes) vele nem volt ilyen. Szóval akár érezhetsz is keményedést, nem baj előfordulhat. De szerintem nem jellemző, ugyan akkor még is csak történik ott valami így ez teljesen normális érzés is lehet. Nekem inkább olyan 10. héttől volt, hogy már nem gyűrődött ha nem keményebb volt, szintén másodikkal.
2013. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pár hetes terhességnél, a magzat még nem tölti ki a méhüreget, ezért a "klasszikus" keményedés ritka. Inkább meggyűrődik a hasad, hiszen a méh még nem emelkedik ki a kismedencéből, tehát a "rendes" helyén van. Ha rendszeres görcseid vannak, azt az orvosodnak kellene elmondanod. A rendszeres görcs persze nem tévesztendő össze a fiatal terhességeknél elképzelhető " mindjárt megjön" érzéssel, időnkénti kis szúrkákkal, derékfájdogálással, mert ezek szinte természetes velejárói ennek az állapotnak.

Egy egészséges terhességnek egyébként sem 4-6 hetes korban, sem később nem árt sem a hajolgatás, sem másfajta normális mozgás.

2013. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!