Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért csinálja ezt az anyósom?

Miért csinálja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés

Másfél éve nem jön össze a baba. Tudom, ez még nem olyan sok idő, de én már nagyon régóta szeretnék gyereket, csak a férjem még nem állt készen, nem voltak adottak a körülmények, stb. Tehát nem igazán volt benne a pakliban, hogy nem sikerül. Egy ideje már járunk orvoshoz, nagyjából kiderültek a problémák, kaptam gyógyszert. Próbálok pozitív lenni, annak ellenére, hogy a környezetünkben sorra születnek a babák, azokon a napokon viszont minden egyes hónapban kibukok, amikor kiderül, hogy most sem jött össze. Valahogy mindig úgy jön ki, hogy pont ilyenkor találkozunk anyósomékkal. Egy ideje tudja, hogy mi a helyzet nálunk, igazából rendes, próbál bíztatni mindig, egyébként jó a kapcsolatunk, sok mindent meg tudok vele beszélni. Viszont, mivel szülészeten dolgozik, állandóan meséli, hogy most éppen kinek született gyereke, akit ismerünk, vagy ismerhetünk, milyen aranyos babák, ilyen cuki, meg olyan cuki, stb. Mondtuk már neki, hogy ez nekem ilyenkor nem biztos hogy jó. Legutóbb a férjem születésnapja alkalmából jöttek el hozzánk hétvégére. Persze ugyanaz a szitu, pont akkor jött meg, mondtam is neki direkt, hogy megint nem jött össze, nem vagyok túl jó passzban, de persze nem vágtam mindenhez mélabús képet, próbáltam pozitív lenni. Viszont megint nem tudta visszafogni magát, hiába mondtam, mi a helyzet, állandóan a babatéma volt a porondon, hogy milyen cuki kisbabák születtek, és hogy az én férjem is milyen cuki kisbaba volt, és ő volt a világ legboldogabb embere, mikor megszületett, meg hogy elsőre összejött, ...és így áradozott másfél napon keresztül. De ő egyébként megért engem és átérzi a helyzetemet! Mikor már végképp nem bírtam, megkérdeztem, hogy most direkt kínoz-e? Persze erre megsértődött, hogy miért beszélek vele ilyen stílusban, és miért nem tudom visszafogni az érzéseimet, meg hogy most elrontom a hétvégét!

Én megértem, hogy a férjem szülinapja kapcsán jól esett neki emlékezni, de ő miért nem tudta visszafogni magát? Vagy én vagyok túl érzékeny?

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerül.


2013. jún. 3. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Tulerzekeny vagy
2013. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha egyébként jó a kapcsolatotok akkor azt mondanám túlérzékeny vagy... Drukkolok, hogy sikerüljön a baba!!
2013. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Persze erre megsértődött, hogy miért beszélek vele ilyen stílusban, és miért nem tudom visszafogni az érzéseimet, meg hogy most elrontom a hétvégét!"


Nekem csak ez nem tetszik... hogy még neki áll feljebb, mikor többször is szóltatok, hogy nem esik jól...


Egyébként, én biztosan nem kötném senki orrára havonta, hogy na megjött...

Mi se csináltunk ilyet, hiába vártunk 1,5 évet a babára, néha beszélgettünk róla, de nagyon nem tudott róla még anyukám se...

Nem érzem úgy, hogy ezt mindenkinek ki kéne teregetni... És ha nem jön össze? Akkor majd képzeld csak el, mit fogsz kapni...

2013. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem teregetem ki mindenkinek, csak vele beszélünk erről, és nem egészen így zajlik, hogy "na megjött".

Egy családi tragédia kapcsán kezdtünk el egyszer beszélgetni, így bukott ki ez a dolog is, úgy éreztem, valakivel beszélnem kell róla.

2013. jún. 3. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem vagy túl érzékeny,én is kiborúlnék a helyedben.Nem lehet,hogy igaziból annyira nincs is oda érted az anyós csak kétszínűsködik és így próbál téged szekálni.Neharagudj nem megbántani akarlak,de nekem ez jutna eszembe.De lehet nekem meg túlságosan üldözési mániám van.
2013. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy direkt piszkálni akar. Ha szülészeten dolgozik, akkor neki a mindennapjai természetes része, hogy újszülötteket lát, és ha szereti a hivatását, persze, hogy szívesen beszél róla. Lehet, hogy épp ellenkező szándéka van azzal, hogy szóba hozza. Lehet, hogy épp azt szeretné elkerülni, hogy te "betegnek", vagy "fogyatékosnak" érezd magad azért, mert eddig nem jött össze. Úgy érzi, hogy rátok is ugyanaz az öröm vár majd idővel, mint a szülővé vált ismerősökre, mert ez a természet rendje, és ennek ti is részesei lesztek. Lehet, hogy ha valami orvosilag is igazolt problémátok lenne, akkor nem erőltetné a témát. De ilyesmiről szó sincs, tehát nincs benne olyan érzés, hogy "akasztott ember házában nem illik kötelet emlegetni".

Amúgy, ha jó a kapcsolatotok, szerintem keríts rá alkalmat, és beszélj vele erről. Ne számonkérd, hogy miért kínoz, hanem mondd el neki őszintén, hogy téged ez miért bánt.

De mindentől függetlenül, ne erősítsd magadban azt az érzést minden mensinél, hogy te vagy "sikertelen", és ott van anyósod, meg a szeme láttára világrajött "sikeresek" gyerekei. MÉG nem lettél terhes, és ez valószínűleg csak egy átmeneti állapot:-))

2013. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen,lehet hogy érzékeny vagy,én is az vagyok és ezen nem is lehet változtatni olyan könnyen.

Anyósod pedig oda figyelhetne egy kicsit hogy miket beszél...én is kiakadtam volna....

2013. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is hasonló a helyzet, minden téren. Én nem beszélek róla az anyósommal, csak amikor valami nagyobb horderejű dolog van.

Elmondtuk hogy mostantól jöhet az unoka, majd elmondtuk hogy miért nem jön amikor kiderültek a gondok, elmondtuk hogy volt 5 hetesen egy korai terhesség elhalásom amikor már tudtam róla beszélni.

Nála is porondon van a téma, de ő úgy fogalmaz, hogy XY-nak sem jött össze, és lám, el is váltak, vagy soká jött össze és nem kellett volna erőltetni mert beteg lett a gyerek....

Sok ilyen sztorija van, kiegészítve a "milyen gyorsan sikerült nekik, nem is csoda, hiszen egymáshoz valók" fajtájúakkal.

Ezeket meghallgatom de nem kommentálom, ha alkalom adódik rá akkor egy élesváltással témát váltok, vagy kimegyek pisilni, ilyesmi, és remélem hogy másról beszélnek mire visszajövök.

Nem tudok jobbat. A férjem megért, de az anyjával nem lehet beszélni.

Örülök hogy én nem vagyok ilyen, és igyekszem megjegyezni, hogy ha én leszek anyós, akkor majd tapintatosabb legyek a menyemmel/ lányommal.

Majd összejön nektek is így vagy úgy, és akkor más téma lesz porondon :-) Megszoksz vagy megszöksz. Én megszokni nem tudom, de a megszökés sem jó, mert imádom a férjem.

Ez van. Legyél te okosabb.... ÉS kitartás! ÉS drukk a babához!!!!!!!

2013. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg engem is zavarna, szerintem nem vagy túl érzékeny, inkább anyósod a tapintatlan.
2013. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sztem nem te vagy túl érzékeny, hanem ő a tapintatlan, sőt... Tudva azt, amit tud, meg hogy szólsz is direkt, ez már több tapintatlanságnál. Ne foglalkozz vele, tudom, hogy nehéz, de próbáld meg, ritkítsátok kicsit a találkozásokat vagy ilyesmi.
2013. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!