Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

1 éve szeretnénk babát, de nagyon nem akar jönni :(

tavaly májusban hagytam abba a fog. gátlót ( 3 hónapig szedtem)

az orvosomat nem is érdekli az egész... mondtam neki hogy van hogy 2-3 hónapig kimarad a mensim és utána patakokban ömlik:S elküldött vérvételre, megvizsgált és közölte hogy nincs semmi bajom, számoljuk a peteérést és majd összejön... nem tudom hogy teheti meg hogy ennyire félvállról veszi a dolgot. próbáltam neki elmagyarázni, hogy mivel nincs rendszeres menstruációm nem tudok peteérést számolni...erre is azt mondja hogy várjunk és majd jön.. ez normális állapot szerintetek? :/ az érdekelne hogy mehetek-e másik kerületbe nőgyógyászatra, vagy ehhez az igen értelmes orvoshoz kell járnom, aki le se sz*r?


2013. jún. 21. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Oda mehetsz orvoshoz, ahova csak akarsz! Én 4 orvosnál jártam, mire valaki vette a fáradtságot és rendesen kivizsgált. (PCOS volt, masszív IR-rel). Éveim mentek el. Neked is azt javaslom, hogy ne állj meg, ez nem segítség, hogy magasról sz*rnak a fejedre! Menj tovább, keress igazi orvost, nem csak olyat, akinek a névtábláján a dr. áll!
2013. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha babát szeretnék és ilyen problémám van, akkor magánorvoshoz mennék, SZTK-ás orvosok nem fognak veled nagyon foglalkozni!
2013. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszer voltam Erzsébeten, de mivel nem oda vagyok bejelentve, hanem Kőbányára elhajtottak.... tudnátok írni esetleg olyan sztk-t ahol normális orvosok vannak és meg is vizsgálnak lelkiismeretesen?
2013. jún. 21. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is magán orvoshoz mennék, oda meg ahhoz mész, akihez akarsz.
2013. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát igen csak a magán orvos egy rakat pénz.. nem az az egyszeri vizsgálat a bajom amit ki kell fizetni mert az 20 ezer ft kb... de utána jön az hogy ilyen vizsgálat olyan kiértékelés.. és ott tartok hogy 50 ezer. sajnos nincs ennyi pénzem :/ ha lenne már rég oda mentem volna.
2013. jún. 21. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fog másik sztk-s megvizsgálni csak ahova tartozol, szóval ha babát szeretnél, akkor valahogy elő kell teremteni a pénzt, vagy jobban rászólni a bunkó orvosodra. Esetleg ott nincs csak ez az egy orvos?
2013. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
itt 2 orvos van de az egyik nő és olyan rossz híre van, hogy szinte senki nem jár hozzá... erről az orvosról hallottam jót is rosszat is.. de a másikról csak rosszat.
2013. jún. 21. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pl.debreceni vagyok és Nyíregyen dolgozok átmentem oda nőgyógyhoz és simán megvizsgál,kiírja amit kell eddig enm volt bajom belőle hogy nem oda tartozok...
2013. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nem is nőgyógyászhoz kellene menned, hanem endokrinológiára. Ha nincs fizikális bajod, gondolom UH-val megnézett, de nem jön a baba, menstruációs zavaraid vannak, akkor az endokrinológus tud rajtad segíteni, sok nőgyógyász nem lát tovább az orránál. A hormonértékeket nem tudják megfelelően kiértékelni, és húzzák az időt...

Kérj a háziorvosodtól endokrinológiára beutalót, mondván szervi bajod nincs, a nőgyógyász nem tud veled mit kezdeni, te hormonproblémára gyanakszol. Egy jó endokrinológus, ha azt mondod neki, hogy már több mint egy éve próbálkoztok, rendszertelen ciklusod van, ki fog írni egy hormonpanelt (3. ill. 21. napi vérvétel), és talán terheléses vércukrot/inzulint is néz.

Nagyon gyakori, nem is gondolnánk mennyire, hogy a nők teherbeesési gondja mögött kezeletlen IR / PCOS áll, vagy bármilyen hormonális probléma, pl. pajzsmirigy. Ezt meg nődoki nem fogja kikezelni.

Mindenképpen endo dokival konzultálj.

2013. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Csak saját tapasztalatból, hogy én 8 hónapot pazaroltam el az sztk-s rendeléseken, aztán a magándoki egyből kiderítette mi a bajom. Szintén PCOS. Vagyis nem is ő, hanem az endokrin. Szerintem is, kérj beutalót, és ha megvannak az endokrin eredménydek, keress fel egy magán nőgyógyászt. Ez is idő lesz, mire ezek az eredmények megjönnek+az időpont mire megkapod, persze ez is akkor ha sztk-ba mész (én ezt példáúl sztk-san csináltam), és addig meg gyüjtögetsz a magánorvosra. Egyébként nem kell megijedni a magánnőgyógyász tarifákról, bár én nem tudom arra mennyi, de engem ő csak uh-on ellenőriz havonta, és az 6ezer szokott lenni. Ez nem egy olyan nagy összeg. Igaz, ha peteérést szeretnél megtudni, akkor esetleg egy vaterás ovu tesztre beruházhatnál. Vaterán vannak olyan 25-30 darabosak amik szintén 2-3ezer forint. Azzal akár minden nap nézheted hogy mi a helyzet. Nekem teljesen bevált, mutatta is aznap a tesz, mikor a nőgyógyász is épp aznap igazolta a peteérésemet.

De ezt a nődokit mindenképpen hagyd ott, keress másikat!!!

2013. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!