Sorozatos menstruációval kiürülő vetélést mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Mindig napra pontos volt a menstruációm, egy éve kezdtük el a babaprojektet, elsőre pozitivat teszteltem, de a 28. napra menstruacio jelentkezett, de nem ürült ki teljesen a terhesség, egy ciklust ki kellett hagyjunk, majd újból probálkoztunk, ugyanez történt, megint kihagytunk egy ciklust aztán megint ugyanaz.. Az orvos szerint probálkozzunk ujra a következő ciklustól. Mi lehet a probléma? Volt már valakinek hasonló? S a korai vetélés/menstruáció után esik le csak a hő, szoval a hormonok gondolom rendben vannak...
2013. jún. 27. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Súlyos progeszteronhiány.

Nekem ugyanez volt, másfél év ment rá arra, hogy sok ciklusban ez történt.

Aztán kiderült, hogy a 21. napon 0 a prog. szintem, vagyis hiáby termékenyült meg, nem tud megtapadni a baba.

Maximális dózis Utrogestant kaptam (+volt más egyéb is, azt is kezelték), és így sikerült.

2013. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. jún. 27. 13:26
 3/9 A kérdező kommentje:
hőgörbét esetleg nem vezettél? akkor is fennállhat ez ha szépen fent van a hőm a luteális fázisban?
2013. jún. 27. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet, lehet valóban progi hiány is. Egyéb hormonprobléma, IR, stb...

Az a doki, amelyik a második vetélés után is azt mondja, hogy próbálkozzatok nyugodtan, hátha most jó lesz, az az időtökkel játszik. Egy endokrinológus lazán kivizsgálja ezt, és ha annak hormonális oka van, meg is oldja úgy, hogy többet ez ne forduljon elő.

2013. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem akkor is.

Mondjuk ha egy éve nem sikerült, én biztosan kérnék egy 3. és 21. napi hormonvérvételt (pajzsmirigy is!), és 14. napon uh ciklusfigyelést. Illetve a kiskatonákat is érdemes megnézetni, az gyors és fájdalommentes. Ezekkel sok endokrin problémára fény derülhet.

2013. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt már nézted, hogy a teszt nem állandóan pozitívat mutat-e? Mert az se lenne jó.
2013. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
halvány pozi szokott lenni mensi első napján, másnapra már negatív, szal ezzel nem hiszem h gond lenne. Arra gondoltam most még egy utolsó próbát teszek, most van ovum is, s ha most se jön össze alaposan kivizsgáltatom magam. Arra is gondoltam nem-e játszik közre az h Rh regatív a vércsoportom, de doki szerint annak ehhez semmi köze, az csak előrehaladott terhességnél okoz gondot, s ellenanyag sincs a véremben
2013. jún. 27. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2* volt ugyanez sajnos, az elsőnél majdnem a betöltött 5. hétig volt pozi a tesztem.

Én is Utrogestant kapok, mert kiderült, a progeszteron hormonom kevés, illetve ahogy írták is, IR -em is van, az ugyanezt okozhatja (sajnos fontos a diéta, mert a gyógyszer maga nem mindig segít.

Mindenképp vizsgáltasd ki, mert csak egy kis "löket" kell valószínűleg neked is. Sok sikert, és mielőbbi gyermekáldást kívánok!

2013. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. jún. 30. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!