Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet a második baba lombikos?...

Lehet a második baba lombikos? Fizeti az állam?

Figyelt kérdés
HA van egy gyerekem, viszont a második nem foganhat betegség miatt természetes úton, akkor az állam támogatja a lombikbébit?
2013. júl. 1. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem is van már egy kislányom, ő inszeminációval fogant, és most tesót szeretnénk neki, de a 3 inszem nem sikerült, így lombik lesz, és természetesen így is fizeti az állam, "csak" a gyógyszert kell fizetni. Én ezen nem agonizáltam, hogy hú rákos leszek és ez meg az a bajom lesz tőle. Én sem vagyok fiatal és ha van ez a mód, hát élek vele. Sógornőmnek az első sikerült.

Egyébként meg nem igaz, hogy ennek kisebb az esélye, mert ennek a legnagyobb!(kb. 30-40%) Nem tudom, miért írnak butaságokat.

2013. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj el lombikra, ne hallgass senkire!Én is elmentem tesóért, de végü ltermészetes úton fogant. Ha valaki 14 éves korától fogigátlót szed, sokkal több hormont bezabál.
2013. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen csak megnyugtattatok.

Örökbe fogadni a férjem nem akar. A lombikról sem akar hallani, de arról csak meg tudom győzni. (remélem)

Most először rendbe kell hozniuk az orvosoknek, és nem húzom az időt a babával. Mihamarabb belevágunk.

Hány éves korig lehet lombikolni? Hogy megy? Mi a menete?

Nekem azt mondta a doki, hogy a férjemtől sperma mintát vesznek, és ha megfelelő, usgyi neki. Tényleg így van? Ez nagyjából mennyi idő? Hetek, vagy hónapok?

2013. júl. 2. 21:55
 14/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Igen, tőle vesznek mintát, ezenkívül neked vérvétel(nagy labor),EKG, nekem kértek antimülerion hormont, aminek az eredménye kb. 4 hét, nem tudom miért. De ezt nekem megcsinálták a Kaáliba. Plusz mindkettőnktől HIV+Hepatitis (ezt is azonnal megcsinálták a Kaáliba)

Sajnos engem is sürget az idő, szeretnénk, ha aug-ban meg lenne a lombik, így gyorsan elintéztem ezeket a vizsgálatokat. 1 hét alatt.Azt még nem tudom, hogy ezután hogy lesz, de vszínű a beültetés előtti ciklus végén kezdenek valami leállító hormont adni , ilyesmit mondott a doki.

40 évesek simán vannak ott, de még 45 évesek is, szóval ne aggódj!

2013. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 11.-es a választ.

Látom Te nagyon benne vagy. Mennyibe kerül nektek? és mennyit támogat az állam? Mikor hogy érzed magad Tőle? és mennyit ültetnek be? Minden érdekel. Kicsit félek. De ha nincs más választás, akkor ez marad!

2013. júl. 3. 18:07
 16/19 anonim ***** válasza:
5 lombik lehet TB alapon.Akkor is ha már van gyereked!Vágj bele nyugodtan!Nekem sok olyan ismerősöm van akinek elsőre sikerült,tehát akár neked is sikerülhet!
2013. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Mi még csak ott tartunk, amit eddig leírtam, szóval a közeljövőben lesz remélhetőleg a lombik, így nem tudom, mi mennyibe fog kerülni. Azt tudom, hogy a gyógyszereket, amit majd felírnak, azt nekünk kell fizetni és nem lesz olcsó, de magát a beavatkozást, a leszívást, beültetést az állam fizeti. Ti mikorra tervezitek?

HA gondolod, írok privit, ha többet megtudok, és majd átesek rajta.

2013. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia. Mi Tapolcára jártunk a Kaáli társintézetébe. Ott első alkalomkor volt vérvétel, Hiv+hepatitis nézték. Ekg-ét is megcsinálták ott. Egy teljes vérképet kellett csináltatnom, és ezt vinni. Nagyon gyorsan ment a dolog, a vizsgálatokhoz képest a következő hónapban a 21. naptól kaptam hormont, ezzel kezdődött a felkészítés a lombikra. Aztán a mensi 3-5 napja körül kezdtem a tüszőérlelő hormoninjekciókat. Az 21. napon kapott szuri 7-8000 Ft körül volt, a mensi 3-5. napjától induló szuri 100-130 000 Ft körül, attól függ hogy reagál a szervezeted. A leszívás, beültetés, vizsgálatokért nem kellett fizetni. Az embriók fagyasztása 1 évre 17 000 Ft volt. Ezek tavalyi árak.

Nekünk sikerült az első lombik 2011-ben, de 7 hetesen elhalt a pici. A 2. lombikunk sikerült, idén februárban született meg a kislányunk! :)

Sok sikert kívánok nektek!

Nem értem, hogy miért szólnak hozzá olyanok, akik rohadt pesszimistán látják a dolgokat. Igen talán megnöveljük a rákos megbetegedésekre az esélyünket, leginkább a mellrákra, de tudod amikor nincs más lehetőséged, hogy gyereked legyen, akkor vállalod a kockázatot! Egyébként meg lehet, hogy amúgy is rákos lesz az ember, ki fogja azt mondani, hogy pont lombiktól van? A sok tartósítószer, a légszennyezés, a sok permetszer, adalékanyag, stb éppen annyira felelős lehet ezekért a betegségekért nem?

A kedves kérdező nem azt kérdezte, hogy menjen-e lombikra, hanem a folyamatra volt kíváncsi! Lehet, hogy el kellene olvasni a kérdést, mielőtt néhány emberke válaszolgat....

2013. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom miért 0 %-os a válaszom, amikor jóhiszeműen leírtam a véleményemet és a családban történteket.

ÉN elhiszem, hogy valaki mindent megtenne egy saját gyerekért, és olyankor nem mérlegeli, hogy rákos is lehet tőle.

DE! A kérdező azt írta, hogy már van egy gyereke!!!


A sógornőmnek 5-ször nem sikerült, az első baba a 10. héten ment el neki, mehetett kaparásra, ahol a takarítónő szembe is k.urvá.zta, hogy elveteti a gyerekét.

Hetekig sírt utána, kész idegroncs volt.

15 kg-t hízott, a 3. után 2 hónapig folyamatosan menstruált. Mehetett megint küretre. Megéri?


És ne hidd el, amiket mondanak, hogy 50 %, meg hasonlók, mert ennél jóval alacsonyabb. 30 év felett már csak 25 %, 40 felett meg szinte teljesen kizárt, hogy sikerül.


Igen, én is ismerek olyat, akinek az első sikerült. Viszont ismerek olyat is, akinek a 10. sem, és sajnos ilyen van több. Ugyanis ez a technika még közel sem tökéletes. Van egy módszerük, amely van akinél működik, de még többeknél nem. Azt nem tudják, hogy miért. De csak ezt próbálgatják. Hogy miért lökődik ki a megtermékenyített petesejt, nem tudja senki.


És igen, fizeti az állam, de az 5 sikertelen lombik összességében így is kb. 1 millió forintjukban volt, mert a hormoninjekciókat nekik kell megvenni, járkálni Pestre, szabit kivenni stb.

Én értem, hogy egy gyerek bármit megér. De én ennek ellenére azt mondom, hogyha nekem már lenne egy, nem biztos, hogy bevállalnám ezt a cécót egy másodikért.

Lehet megint lepontozni!

2013. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!