Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Emelkedett TSH-val és alacsony...

Emelkedett TSH-val és alacsony progreszteron szinttel mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne! Megpróbálom röviden levezetni a dolgot!

34 éves vagyok. Lassan 2 éve nem sikerül a baba. Sokszori nőgyógyászati próbálkozás után, rászántam magam és elmentem maszekba egy endokrinológushoz. Megtörténtek a 3. és 21. napi vérvételek, meglettek az eredmények! Az endodoki, kicsit magas TSH-t és alacsony progreszteron szintet állapított meg. Az előbbire kaptam Letrox50-et, amit már több, mint 3 hete szedek. Az alacsony progreszteron szint miatt javasolta keressek fel egy nőgyógyászt.

Itt jön a problémám:

Sajnos már nem tudtam megtenni, az anyagi helyzetünk miatt, hogy magándokihoz menjek, ezért kértem időpontot szakrendelésre. 3 hét múlva sikerült is adniuk egy időpontot. Kivártam a soromat, pedig az utolsó ciklusom május 22-én volt. Azóta néha pár napig jelentkezik kisebb-nagyobb megszakításokkal barna folyás, de menzesz sehol. Csináltam 10 nappal ezelőtt tesztet, de Én sokakkal ellentétben, sajna akárhogyan szeretném nem látok rajta csak 1 csíkot. :( Fogtam a leleteimet, gondolva ma talán meglesz a kulcs a babához vezető úthoz. De ismét csalódnom kellett!!!

A doki megnézte a leleteimet, majd közölte, úgy, hogy meg sem vizsgált, Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Szedjek clostylbegytet és menjek el egy meddőségi centrumba, vagy inszeminációra. Kiírt azért "kedvesen" egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. Amikor mondtam neki, Én balga, hogy mivel tavaly, már szedtem a clostit és tudomásom szerint, UH felügyelet mellett lehet csak. A válasza ez volt:

-Nem fogom azért magamhoz venni!

Próbáltam még ezek után is kedvesen puhatolózni, hogy nem kellene még is csak valami gyógyszert adni a barnázgatásra, de szerinte a Norcolut nem megoldás, mást meg nem tud tenni!

Nagyon letörve és elkeseredve jöttem ki a rendelőből, a semmiért vártam 3 hetet. Felháborít, hogy ebben az országban pénz nélkül SEMMIT nem ér egy ember élete!!! Ha 16 éves lennék és várandós, akkor azért kapnám a megaláztatások sorát! Így, hogy 34 évesen nem sikerült eddig a várandóság, úgy vannak vele már minek erőlködjenek és lesz..ják az embert. Mi abban a kihívás, hogy bemegy hozzájuk egy már várandós nő? Vele nem sok dolog van, nem Ők szülik meg gyereket, csak a pénzt szedik be ott is.....

Sajnos nagyon sokan vagyunk,

akik mindent megtennénk, hogy lehessen babánk, de ha azok az emberek, akikre számíthatnák ebben a helyzetben elfordulnak tőlünk, mit tehetnénk?

Azért írtam ezt le, mert ennek a történetnek a fényében, szeretnék megkérdezni, olyan nőket, akiknek ilyen problémájuk van(magas TSH, alacsony progreszteron szint), ők mit szednek/szedtek? Mennyi idő volt, amíg a gyógyszerek hatása érvényesülni kezdett? Mit javasolnátok, mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2013. júl. 19. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is magas volt a TSH és alacsony a progeszteron. Konkrétan 6.7-el kezdtem novemberben Letroxot elkezdtem szedni először 50 mg, majd 75 mg-ot naponta. Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a TSH szint helyreállása után, helyre fog állni a progeszteron is, így arra semmit nem szedtem. És végül igaza lett. Május 22-re 1.61 lett a TSH, most pedig már 8 hetes terhes vagyok :-))) Ugyhogy abban a hónapban, ahogy helyreállt a TSH, már össze is jött!

2013. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a Tsh-tok? Nekem 2,5...az sok?
2013. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Nagy erőt adtál most...:) Nekem a TSH-m "csak", 3,360 volt nem olyan vészesen magas, de a progim viszont < 0,065 volt a 3. és a 21. napi vérvételen is. :(

Mikortól szedted a Letroxot? Neked a ciklusaid milyenek voltak, rendszertelenek, vagy minden hónapban megvolt?Milyen fura nekem május 22-én volt meg utoljára.:)

Írj már légyszi kicsit bővebben a történetedről, akár privátban is! :)

Nagyon gratulálok a babádhoz, sok egészséget és boldogságot kívánok a várandóságodhoz! :)

2013. júl. 19. 11:53
 4/20 A kérdező kommentje:

A 2,5 szerintem egyáltalán nem sok, igaz 1-2 között lenne az ideális a babához a dokik szerint. Olvastam már itt olyat aki 18-as TSH-val!!! lett állapotos. Bármi megtörténhet. :)

Neked kedves 2 válaszoló, mit mondtak, szedsz Letroxot?

2013. júl. 19. 12:04
 5/20 anonim ***** válasza:
Írtam privit :-)
2013. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem sok. EGy pajzskomplex nevű készítményt szedek rá. Tudom, hogy más esett teherbe magasabb értékkel, de lehet hogy nálam ez a baj pont. :)
2013. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
NEKEM MEG NAGYON LEMENT A TSH :( DE VOLT MÁR PETEÉRÉSEM,MÉG BABA NINCS EDDIG.
2013. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,sajnos sok orvos ilyen,de én azt monom menj el egy jó endokrinológushoz,persze hozzáteszem a nődokim ott dolgozik ahol én szóval azért nem fizetek,nem is fogadta el,de ha ő nem lenne velem se kezdett volna senki semmit.Mindig a fogyás,de nem segítettek benne valami sokat:(((

Majd a magán endós megemelte a Merkformint és hát kijelentette,hogy az előtte lévő adagtól,ha nem fogytam a dokinak sejtenie kellett volna,hogy emelni kell,de sajna az még az orra elé letett vérvétel eredményrese emelte,pedig várható volt,hogy így nem jön a baba.

Május óta nehezen tudjuk beállítani a pajzsmirigyemet,de erre az is rárak,hogy 11 kilót fogytam már:)))3*850mg Merkformint szedek és előző hónapban,méhpempőt:))

Volt peteérésem és a proigi szintem is szépen 38,80-ra felment :))

Most várunk még pár hóbnapot és hátha:)))Szurkolok neked is.

2013. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Másik endodokit kellene találni. Az alacsony progiszint azt jelenti, hogy nem volt peteérésed. Azt kellene kideríteni, hogy miért.

Volt terheléses cukor + inzulin vérvételed is? Ha igen, milyen lett az eredmény, kaptál-e rá valamit?

A pm alulműködés sokszor inzulin rezisztenciával jár együtt. És azt is endodokinak kell kezelni, nem nődokinak.

Engem is felháborít, hogy sztk alapon semmit sem csinálnak meg rendesen, de csak annyit tehetünk, hogy jó magándokit keresünk. :-( Erre sajnos muszáj rászánni némi pénzt. Mi a mensmentisbe járunk, ők a legjobbak az országban szerintem, és nem olyan horrorösszeg, mint gondolná az ember. 3 havonta, fél évente ki lehet bírni annyi kiadást. Főleg ha már az első kontrollra sikerül a baba, amire egy jól beállított gyógyszerrel van esély. :-)

2013. júl. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Forgács intézetbe járok,és ott nagyon kedves,és szakértő orvosok vannak.Az első konzultációért kell csak fizetni,a vérvételek,és az ultrahangok ingyen vannak.Azért ez nem egy utolsó szempont.Én ezelőtt egy olyan orvoshoz jártam ahol mindenért fizetni kellet.Rengeteget lehet a vizsgálatokon spórolni,még úgy is hogy vidékről járunk.
2013. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!