Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Prolaktincsökkentés természete...

Prolaktincsökkentés természetes módon?

Figyelt kérdés
Vérképem szerint sok a prolaktinom, le kéne csökkenteni. Van rá valamilyen természetes étel, ital? Párom nem akarja, hogy gyógyszert szedjek, ha nem muszáj, szerinte fiatal vagyok ehhez, meg sokkal egészségesebb dolog is lenne így. 24/N

#természetes gyógymód #prolaktincsökkentés
2013. júl. 22. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A magas prolaktin nem játék. Hosszú távon az agyalapi mirigy megszokja, hogy nagy mértékben termeli ezt a hormont, és később is ezt fogja csinálni. Ennek pedig meddőségi következményei lehetnek.


Nekem agyalapi mirigy daganat okozza a magas prolaktint, amit leginkább gyógyszerrel lehet eltüntetni.


Szóval én átgondolnám a helyedben. Állítólag a helyes táplálkozás sokat segít.

A gyógyszer egyébként 1-2 hónap alatt leviszi a szintet szinte nullára, utána nem is kell szedni.


Ha viszont babát akartok, ne feledd, a magas prolaktin vetélést okozhat!!

2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök, azzal a különbséggel, hogy nekem "csak kicsit" magasabb a prolaktinom a határnál (ez persze nem gátolja meg abban, hogy kellemetlen tüneteket okozzon), ezért nem akarják, hogy gyógyszert szedjek rá, mondjuk én is inkább megkímélném magam tőle. Én barátcserje tartalmú tablettát szedek (Premens), de nem hajlandó mozdulni tőle :(
2013. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van daganatos betegségem, ez ilyen örökletes, most voltam MR-en az agyamban nincs.
2013. júl. 22. 13:59
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehetnek visszafordíthatatlan meddőségi következmények ezek?

És lehetséges, hogy ezért olyan fájdalmas a menstruációm és szúr sokat a petefészkem?

2013. júl. 22. 14:01
 5/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A magas prolaktin szint nem kor függvénye. Meggátolja a peteérést, ezzel a többi hormonod is borul, és akkor már sokkal nehezebb kezelni. Jó lenne tisztázni, mitől magas.

És itt most rólad van szó, a te egészségedről, nem hiszem hogy a párodnak kellene eldöntenie, szedj-e gyógyszert vagy sem. Ha az orvos azt mondja kell gyógyszer, akkor szedd be.

Gyógyszertárban kérhetsz gyógynövény készítményeket, amik valamennyire csökkenthetik a prolaktin szintet, de kontrollra akkor is vissza kellene menni a dokihoz, és ha nem válik be, akkor gyógyszer és kész, ha jót akarsz magadnak.

2013. júl. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a felső határhoz van közelebb es a Mastodynont ajánlottak nemsokára meg is veszem
2013. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen daganatos betegséged van?
2013. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neurofibromatosis. Röviden NF.
2013. júl. 25. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Osztom a véleményét az első hozzászólónak, a magas prolaktin nem játék!! Persze kontárkodni lehet mindenféle természetes kotyvalékkal... de azért a hormonrendszer annál egy kicsit összetettebb, minthogy 2 gyógyteától helyre álljon. Hidd el tudom miről beszélek és jót akarok nekem volt Prolaktinómám és rengeteg kínzó tünetem. Szóval én a helyedben inkább felkeresnék egy Endokrinológust és megfelelően kezeltetném magam, hidd el jót akarok! Ha bármilyen kérdésed van ebben a témában szívesen segítek!

2013. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!