Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szeretnék választ kapni a...

Szeretnék választ kapni a következő eredményről! Mert már minden választ kaptam előzőleg feltett kérdésemnél! Tudom itt senki nem orvos de már teljesen elbizonytalanodtam! Ez az eredmény milyen?

Figyelt kérdés

3 napi vv eredményem:

FSH :6,4

LH:6,1

Kortizol:80,1

PROG:2,77

oestr 172,9

21 napi vérvétel eredményem:

éh.gl:5,39 uIU/ml

120"4,16 uIU/ml

koleszterin 3,65 mmol/l

tg:1,05 mmol/l

HbA1c: 6,80%

TSH:1,01 uIU/ml

FT4:1,52 ng/dl

a-TPO:274,8(ez magas mert mondta a dokinő)

TYRAK:845,1 IU/ml

FSH:6,8 mIU/ml

LH:16,6mIU/ml

PRL:10,8 ng/ml

kortizon:43,7ug/L

progesztrenon:1,84 nmol/l

tesztoszteron:1,5 nmol/l

se inzilin:3,65 uIU/ml

120" 18,60 uIU/ml

HGH: 0,24 ng/ml

a papíromra ezt írta a endo dokinő:

a labor eredménye alapján az előző hónapba peteérése nagy valószínűséggel nem volt .Az OGTT inzulinrezisztenciát nem igazol .pm működés rendbe,de magas autoimmun aktivitás miatt pm.uh végzése ill.Selen javasolt.(béres vagy pharmaNord).fél év múlva endrokin konroll.ennyi van ráírva!



2013. júl. 24. 08:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Szerintem a progeszteron miatt írta, amit írt, ugyanis az nagyon alacsony volt a 21. ciklusnapon. A progeszteron az a hormon, amit a szervezet a peteérés folyamán kezd el termelni, előkészítve a testedet a baba kihordására. Ha nincs peteérés, nincs progeszteron-termelődés sem. Legalábbis én így tudnám összerakni a képet.

Az, hogy van LH-termelődés, sajnos még nem jelent semmit, nem feltétlenül jelzi azt, hogy megtörténik a tüszőrepedés.

A TSH-d nagyon jó, teljesen ideális a teherbe eséshez.

Prolaktint nem néztek? Vagy az a PRL? Ha az magas (vagy túl alacsony - nem tudom pontosan, hogy melyik), az befolyásolhatja az agyalapi mirigy működését, ami a progeszteron hormon termelését is szabályozza, ill. akadályozhatja.

2013. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy írtál!!

nem volt abba a ciklusba peteérésem ez biztos! de ez csak egy kivételes eset volt!! most minden össze jött meg hát végére 46 napra jött meg!! most például volt ovum mert éreztem igaz több napon át szenvedtem (de már lehet nem is volt ovum)már teljesen összezavarodtam!! most szombaton kellene megjönnie!! legalább is úgy számoltam!!

a PRL= Prolactin

arra lennék kíváncsi utal -e ez az eredmény valamilyen betegségre??!!!!mert már minden fajta választ kaptam de pontosat nem!!

2013. júl. 24. 08:59
 3/35 anonim ***** válasza:

Megnéztem közben, a prolaktin egész jó, tehát nem magas, valószínűleg nincs cisztád, vagy egyéb elváltozásod.

Szerintem egészen egyszerűen csak épp nem volt peteérés, előfordul sajnos makk egészséges nőknél is.

Én úgy gondolom, hogy ez az eredmény kifejezetten jó endodoki szempontból :)

Szerintem bogyót sem kaptál erre, nem? Nem hiszem, hogy indokolt! :)

Az FSH-d is tökéletes, talán az anti TPO-ra kell figyelni, de mivel a TSH-d és az FSH-d rendben van, szerintem azzal sincs eget rengető probléma, max. kicsit súrolhatta a felső határt.

Remélem, tudtam segíteni valamicskét :)

2013. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

uh-ra nem küldött !!gyógyszert nem írt csak szelént kell szednem amit már kb.fél hónapja szedek!csak most rendeltem újra a patikába! anti-tpo az magas!! én a cukrommal nem vagyok elégedett!! mert a terhelésnél lement ami állítólag ir-re utal!! pajzsmirigy uh-ra küldött de oda még nem mentem el !! mert várni szerettem volna hátha hat a szelén!! vagy nem fog hatni ne is várjak az uh-ra?? menjek el máris??

nagyon szépen köszönöm,hogy írtál és egy kicsit megnyugtattál bár azért még egy kicsit kétségeim vannak!!

2013. júl. 24. 09:17
 5/35 anonim ***** válasza:

Nem vagyok doki, csak (sajnos) jártas a témában, úgyhogy mindenképpen jó, ha vannak kétségeid és inkább utánamész, mint hogy annyiban hagyod a dolgot :)

Az az igazság, hogy sok értékedhez nem tudok hozzászólni, mert nem értem, hiszen nincs képesítésem :) Szerintem az inzulinod nem rossz, vagyis nem hiszem, hogy IR-re utalna. Hol hallottad/olvastad, hogy a nagymértékű csökkenés IR-t jelezhet? Lehet, hogy igazad van, de én inkább pont fordítva gondoltam.

Amúgy mik a körülményeid? Évek óta nem jön a baba? Vagy csak szimpla kivizsgálásra mentél babatervezés előtt?

Az életkorodról sincs infóm, meg egy jellemzőkről, pl. túlsúlyos vagy-e, vagy stresszes-e az életmódod stb. Ezek a kis apróságok is sokat jelenthetnek :)

2013. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

próbálok mindenre válaszolni!!2 pontos cukor+ inzulin terhelésen voltam!! igaz a ciklus 21 napján de az lényegtelen a terhelés szentpontjából!! pcos kérdést tettem fel annak idején mert rég a dokim cisztákat látott és pco gyanút írt a papíromra így elmentem endo dokihoz! idegesített ez a kérdés azért mentem el!!az inzulinom az jó ! de a 0 perces értékem alá eset a 120 perces cukrom ami állítólag nem jó!a szelént tényleg a pajzsmirigyemre kell szednem!!

nem akartam olyan hosszan kérdezni mert nem lehet kirakni akkor a kérdést !vissza dobja a rendszer!!

sajnos a párommal van baj!! így nem lehet babánk!! természetes úton biztos! inszemációra készülök!! de szerettem volna megtudni ,hogy nálam van -e gond ha igen akkor kezeljék!! mert nem igazán van már időnk az első babára!! jó nem vagyunk még vének de már benne vagyunk a baba vállalás idejébe!!én 31 éves a párom 30 éves!!nekem nincs túlsúlyom inkább gebe vagyok!! nagyon sovány vagyok!! hát stressz most nagyon sok ér!! nagyon megviselt ez az 1 év!! már azóta folyik a meddőségi kivizsgálás páromnál!! teljesen padlóra küldött már!! azzospermiája van!! túl vagyunk minden vizsgálaton genetika,herebiopszia (ami nem hozott eredményt)nekem meg csak ez az eredményem van ami tényleg használható !most átjárhatósági következik nekem aztán szerintem hamarosan kezdjük az inszemációt!!ezért is mondtam nem csodálkoztam,hogy nem volt peteérésem!! meg pont abba a hónapba volt a párom műtétje és nagyon megviselt!! akkor ezek szerint inkább a pajzsmirigyemmel van baj??? köszi ha írsz!!

2013. júl. 24. 10:02
 7/35 anonim ***** válasza:

Ebben már nem vagyok jártas. Gondolom inszem előtt kell ezeket a vizsgálatokat megcsináltatnod, hogy úgymond biztosra menjetek veled kapcsolatban.

Az az igazság, hogy én nem sokat tudok erről az azzospermiáról, nem tudom, hogy kezelhető-e mondjuk gyógyszeresen, de gondolom már ezt az utat is bejártátok, ha a párod már biopszián is volt.

Amit én látok, hogy tényleg magas az anti-TPO, ami pajzsmirigy gyulladásra utalhat. Vagyis ha a TSH-d jó, lehet, hogy az fT4-ed, ill. fT3-ad alacsony lesz, hiszen az antitest száma magas. És ahogy nézem, az fT4-ed nagyon-nagyon alacsony! Az biztosan nem jó szerintem, hiszen 20 körül kéne lennie, de legalább 10 körül. Vagyis szerintem az anti-TPO magassága gátolja a hormontermelést és bár a TSH teljesen jó értéket mutat, valami mégis gátolja az fT4 termelésedet. Erre nem értem, miért mondta a doki, hogy nem utal PCO-ra. Bocsi, amúgy! Én sem néztem át ezek szerint tüzetesen a listát, mert az fT4-edre csak most bukkantam, így harmadszori átnézésre.

Lehet, hogy el kéne menni másik dokihoz, bár az is lehet, hogy ez a szelén jót fog tenni, arról nem tudok semmit sajna.

2013. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

hát eléggé összefolyik az eredményem és nehéz átnézni!!!akkor összegezzük!! jól értem -e!!

a pajzsmirigyemmel baj van! akkor ezek szerint csak van pco-m!!

ir is??mert azt nem írtad!!!

hát ettől féltem,hogy csak lerázott az endo doki!! a szelén tényleg pajzsmirigy normális működéséhez kell meg immunrendszer erősítő! már adni kellett volna gyógyszert a pajzsmirigyemre?? vagy valami más gyógyszert??? hát nagyot csalódtam az orvosokba ha tényleg csak lerázott!! bele se merek fogni a beavatkozásba!! a szelén 2 hónap után hat! addig minimum szedni kell!!

az azoospermia nem gyógyítható !esetleg biopsziával tudnak kinyerni megfelelő spermiumot!!(vagy mi a szösznek mondják) köszönöm az eddigi válaszokat!! remélem írsz még!!

2013. júl. 24. 11:12
 9/35 anonim ***** válasza:

IR-ed szerintem nincsen, de ez is csak egy laikus vélemény így az eredmények alapján.

A pajzsmiriggyel valami biztosan nem stimmel, mert magas az anti-TPO és alacsony az fT4, ami pajzsmirigy alulműködésre utalHAT, de lehet, hogy ez sem törvényszerű.

Én azért a helyedben elmennék másik dokihoz ezekkel az eredményekkel, mert nekem kicsit gyanús ez a PCO egyértelmű kizárása. Valószínűleg nem eget rengető a probléma és kezelhető, talán ezért is kaptad a szelént (valamiért kaptad, valamilyen indíttatása volt a dokinak is!)

Én tök laikusként azt javasolnám, hogy keress fel egy másik orvost az eredményeiddel puszta kíváncsiságból. A szelént szedd és 2-3 hónap múlva ismételd meg a vizsgálatod, hogy össze lehessen vetni az akkori eredményeidet a mostanival. Sokat számít az is a kezelés szempontjából, hogy hogyan változnak az eredmények (ha változnak egyáltalán). Ha nem változnak, az is árulkodó lehet.

Semmiképp se add fel és ne mondd, hogy nem mersz belevágni! Az biztos, hogy az ember nem hagyatkozhat másokra, csak akkor juthat valamire, ha saját maga elébe megy a dolgoknak. A dokiknak nem fontos a babád, a babád csak neked/nektek fontos, ezért a ti teljes erőbedobásotokra van szükség. Sajnos sok a tapló ember az egészségügyben is, ahogy az élet minden területén, de nem szabad, hogy ez visszatartson titeket.

Lehet, hogy nem rázott le ez a doki sem, biztosan jobban érti a dolgát, mint én értek ehhez, viszont én személy szerint megnyugodnék, ha más orvos is látna. Talán csak a plusz infók begyűjtése érdekében is, hogy a saját látóköröm bővüljön és ne tudjon később senki se csak úgy lerázni.

Nagyon szurkolok nektek!

2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

még egy kérdés ha lehetne feltennék!! várjak 2-3 hónapot és csináltassam meg egy másik endo dokival a vizsgálatot??jó értem?? vagy máris menjek!! a szelént tuti a pajzsmirigyemre kaptam!! vagyis azért kellett vennem!!

azért is maradtunk ennyibe a endo dokinővel mert ha meg lesz az átjárhatósági kb szeptemberbe kezdenénk a beavatkozást! és ő erre azt mondta nem kell kezelés mert úgy is terhes leszek !!vagyis valahogy így fogalmazott!! köszi a drukkot!! naiv voltam!! pedig magán orvoshoz mentem nem sztk-ba!!

2013. júl. 24. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!