Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcost állapított meg nálam az...

Pcost állapított meg nálam az orvos pénteken. Tapasztalatlan vagyok. Mire számoljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Azért mentem el a nőgyógyászhoz mert a férjemmel kisbabát szeretnénk. Azt mondta, hogy a bal petefészkem nagyobb és mind a kettő policisztás a méh nyálkahártya pedig 3mm vastagságú valamint nem lát érlelődő petesejtet. Mi lesz a továbbiakban holnap megyek egy másik nőgyógyászhoz egy nagyobb kórházba. Mire számoljak milyen vizsgálatokra egyáltalán lehet gyerekünk. Mennyi idő mire lesz a kezelésnek eredménye. Bocs a sok kérdésért de nagyon kétségbe vagyok esve. Pedig nem is vagyok kövér 170cm magas vagyok és 58 kg. Sokan azt mondják a túlsúly miatt alakul ki de én nem is vagyok kövér.
2013. szept. 2. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem remek ez az oldal, sok kérdésedre választ kapsz. A fő oldalon balra lent pedig ott vannak az eredmények, kinek-mennyi idő és milyen kezelés kellett a sikerhez! :)

[link]

Az pedig egy népszerű tévhit, hogy csak túlsúlyos lehet PCOS-es.

2013. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is nyugodj meg, a PCO nem gyógyítható, de jól kezelhető betegség. ÉS ami a leges legfontosabb egészséges gyermeked születhet!!!


A PCO legtöbbször együtt jár az IR, vagyis inzulinrezisztencia nevű betegséggel. Ez okozza a peteérés elmaradását. A tüsző nem reped meg, hanem cisztává változik, és ezekkel a cisztákkal egy idő után körbe lesz rakva a petefészked. Ezt hívjuk Policisztás ováriumnak.


Javaslom, hogy endokrinológus szakorvost keress fel, mert ilyenkor hormonális probléma (az inzulin is hormon) áll a háttérben legtöbbször.

Korábban ezt rizikós műtéttel gyógyították, ma már szerencsére nincsen erre szükség.


Először is el fognak küldeni egy 2 vagy 3 pontos cukor és inzulinterhelésre, ennek a pontos menetét el fogják mondani. Ez egy vérvétel, amire 120 percet kell rászánni!

Egy jó endokrinológus emellett más hormonokat is meg fog nézetni, mert ez a betegség sokszor más, a termékenységhez szükséges hormonok működését is összezavarja.



Ha bebizonyosodik az inzulinrezisztencia, 3-as kezelést fognak javasolni. Met alapú gyógyszer( metformin, merckformin xr, vagy hasonló) + 160g szénhidrátos diéta + heti 3*1 óra kardio edzés. Ez a betegség legjobb ellenszere.


A diéta nagyon nagyon szigorúnak tűnik, rengeteg szabállyal. Az első 2 hónap nagyon nehéz, de utána már belerögződik az ember agyába ez a táplálkozási forma. Részleteket nem írnék, mert nagyon hosszú és bonyolult. Ehhez dietetikus segítsége szükséges.


Nálam sok más egyéb probléma volt, mégis a kezelés megkezdése után egyre jobb ciklusaim lettek és a 6.ban terhes lettem.

12+3 hkm

2013. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a facebook-on is van egy nagyon jó csoport, sok tanácsot kaphatsz.


a pcosok nem feltétlen túlsúlyosak, sőt, nem ettől függ, sajnos.

2013. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!