Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek melyik rosszabb?...

Szerintetek melyik rosszabb? Ha valaki évekig nem tud teherbe esni, vagy ha teherbe esik ugyan, de mindig elvetél.

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig 2 terhességem volt,sajnos méhenkívüli volt,viszont dobogott a szive mindkettő picikének és azt hittem belepusztulok amikor azt mondta a doki,hogy nem tarthatom meg.Mindkétszer a szívemet is kitépték a helyéről.Azóta eltelt 13 év és sok-sok sikertelen lombikkal a hátam mögött azt merem állítani,mindkettő eset borzasztó,és nehezen feldolgozható!!!
2013. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Az első babám elment és a másodikra is azt hittem, mert vele is véreztem.

Rossz volt a várakozás, hogy mikor esek már teherbe, de elvetélni sokkal-sokkal rosszabb. Ha nem jön a baba, az rossz, de ha ott van a pozitív teszt, látom az ultrahangon, utána meg mégis elveszíteni, vérezni, kórházba menni... És amikor az orvos közli, hogy nem lát szívhangot... Sokkal nagyobb veszteség elveszíteni, mintha nem is jön. Nekem legalábbis így volt. De akinek nem volt még vetélése, az nem tudja milyen ez.

Én úgy voltam vele, hogy ha már sokára jön a baba, akkor legalább legyen vele minden rendben, inkább várok rá többet. Hát vártam rá, de mégis úgy döntött, hogy nem marad velem. Valahogy ebben van egy olyan érzés is, hogy nem voltam elég jó neki.:( És született azóta egy egészséges kisfiam, mégsem fogom soha elfelejteni az elsőt.:(

2013. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és hogy megosztottátok velem a történeteiteket.
2013. szept. 16. 18:32
 14/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ezt a kérdést már számtalanszor fel szerettem volna Én is tenni, de valamiért mindig el maradt!

Nagyon borzasztó dolog lehet mind a kettő!

Sajnos Én az egyik oldalát ismerem, ezért a számomra ez az elviselhetetlen.

34 múltam és még SOHA nem voltam várandós(legalább is nem tudtam róla). Életemben sem láttam még a sok tesztelésből egyetlen halványka pozitívat sem. :(

Átélni nem tudom és nem is szeretném, milyen az, ha valaki elveszíti a megfogant babáját. Szörnyű fájdalom lehet!!! :(

De higgyétek el ez sem jobb, a bizonytalanság, a kivizsgálások sora, ami nem hoz sok eredményt, a sok feleslegesen beszedett gyógyszer és kidobott pénz a vizsgálatokra, tesztekre....

Sokszor már azt sem bánnám, ha valaki kerek perec a szemembe mondaná:- asszonyom önnek sajnos nem lehet gyermeke. Akkor az ember, leülne, mérlegelne és eldönthetné hogyan tovább! A bizonytalanság és a több évnyi várakozás eredménytelenül viszont rettenetesen rossz.

Remélem senkit nem bántottam meg, nem ez volt a szándékom, de mint itt feljebb valaki már leírta, mindenkinek az a rossz, ami éppen őt érinti.

Kívánok mindenkinek minél hamarabbi egészséges és boldog várandóságot!!! :)

2013. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

7,10 vagyok!

Nekem megint elment... Mutetre nem megyek tobbe... Lesz ami lesz...

2013. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

7,10!

Te írtál a másik kérdéshez is?

Nagyon sajnálom...

2013. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Melyikhez?
2013. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2013. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De
2013. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem mindkettőben volt részem : várakozás évekig, kivizsgálások, minden rendben, mégis semmi.

Sikertelen inszemek, majd spontán baba, vetélés.

Újabb kivizsgálás, akkor már kiderült a baj, kezelés, spontán baba, missed ab.

Újabb évek, lombikok, semmi.

Nagyon rossz volt a várakozás, minden hónap új remény, új csalódás, de ez semmi nem volt ahhoz a fájdalomhoz képest, amikor elvesztettem a babákat.

A vetéléseknek is van oka, nemcsak a sikertelenségnek. Azt jelenti, valami még mindig nincs rendben, mert az kizárt, hogy minden baba beteg.

Szóval az hogy van pozitív teszt, de a vége vetélés, sajnos nem egyenlő azzal, hogy sikerül a baba egyszer, csupán azt jelenti, hogy olyan gond van, amit nehezebb megtalálni.

És ehhez még hozzá jön a fájdalom a babák elvesztése miatt, mert akármilyen kicsi is volt, mégis az ember gyermeke. Olyan űrt hagynak maguk után, amilyet egyetlen negatív teszt sem tud.

2013. szept. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!