Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan működik a meddőségi...

Hogyan működik a meddőségi központba való beutalás?

Figyelt kérdés
Már ha egyáltalán kell beutaló. Ha kell kitől? Háziorvos, nőgyógyász? vagy csak felhívom és időpontot kérek? Hány év sikertelen próbàlkozás után állnak szóba az emberrel? (2 éve próbálkozunk. Én 22 vagyok, férjem 26) mit vizsgálnak? Pénzért vagy tb-s? És egy ilyen központban mindenféleképp a lombik , beültetés a megoldás? Bocsi a sok kérdésért, de semmit nem tzdok erről...
2013. okt. 7. 15:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Kérem hogy csak olyanok írjanak akik átestek ezen... tapasztalatok érdekelnek inkább.
2013. okt. 7. 15:31
 2/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egy év sikertelen próbálkozás után már foglalkoznak veletek.

Beutaló nem kell, legalábbis a magánintézetekbe nem, a teljesen tb-s központokat nem tudom.

Mi a nődokimnál kezdtünk, ő csinálta meg az alapvizsgálatokat, de így utólag azt gondolom, jobban jártunk volna, ha rögtön a meddőségi intézethez fordulunk, mert ők sokkal gyorsabbak.

Ha nődokihoz mész először, akkor az első lépés a párodnak egy andrológiai vizsgálat, neked hormonlabor, ha ezek rendben, átjárhatósági vizsgálat. Ha találnak valami problémát, akkor addig nem mennek tovább a kivizsgálással, amíg az nincs rendben, majd némi várakozás, hátha sikerül a baba. Ha igen, akkor minden szép, ha nem akkor jön a sorban következő vizsgálat. Ez így olcsó a tb-nek, de időben nagyon sok lehet. Hónapok, évek mehetnek erre rá sajnos.

Ha most kezdeném el, először endokrinológushoz mennék, lehetőleg olyanhoz, aki kimondottan meddőségi problémákra szakosodott. Ő a hormonszakértő, hiába adhat beutalót a nődoki hormonlaborra, a felét nem kérheti a szükséges dolgoknak, és értékelni sem tudja rendesen a kapott eredményt.

Amint megvan az eredmény, bejelentkeznék egy meddőségi központba, és a további vizsgálatokat velük csináltatnám meg.

Az, hogy rögtön beültetés, vagy előbb megpróbálják az inszeminációt, az attól függ, milyen problémát találtak.

Rögtön csak abban az esetben javasolják a lombikot, ha egyik petevezeték sem átjárható, vagy a párodnak annyira rossz az eredménye, hogy semmi más nem jöhet szóba.

Mi a Kaáliba mentünk. 5 lombik ugyanúgy tb támogatott, mint máshol, az előzetes vizsgálatok és az inszemináció fizetős. Az árlistát itt megtalálhatod ha érdekel: [link]

Én nagyon meg voltam velük elégedve.

2013. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!